logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Francesco Tristano su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO

T 2023-07-26 21:00
Valdovų rūmai, Vilnius

Liepos 26-ąją įvyks antroji festivalio „Midsummer Vilnius“ inicijuota tarptautinė kolaboracija – Francesco Tristano (LUX) + Gediminas Gelgotas su Vilniaus miesto Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO. Vienetinis jų pasirodymas peržengs ne tik tradicinių, bet ir šiuolaikinių žanrų ribas.

Tai bus lyg J.S.Bacho ir A. Vivaldžio apsilankymas šokių muzikos klube, kuriame skamba eksperimentiniai techno ir džiazo improvizacijų „mashup'ai“... O šiems gyvai akompanuoja meistriškas, tiesiog nežemiškas styginių instrumentų orkestras.

Francesco Tristano Schlimé – vienas iš nedaugelio pianistų, kompozitorių bei didžėjų, galinčių laisvai laviruoti tarp Bacho, Buxtehude, Frescobaldi, Vivaldi ir techno. Arba tarp Berio, Cage'o, Stravinskio kūrybos, džiazo bei eksperimentinės elektronikos.

Jo rečitaliai pasirodymai rengiami prestižinėse koncertų salėse: Paryžiaus filharmonijos „Cité de la Musique“, „Royal Festival Hall“, „Funkhaus Berlin“, „Sala São Paulo“, „Teatro Municipal“ Rio de Žaneire, o taip pat Barselonos „Sonar“, Metzo, Eviano ir kituose garsiuose festivaliuose.

Vilniaus miesto Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO garsėja išskirtine atlikimo kokybe bei originaliais pasirodymais. Muzikantai visus kūrinius atlieka mintinai, netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis susiedami populiariąją ir klasikinę muziką. Jų pasirodymai – scenografiški, kuriantys didingą, tiesiog nežemišką muzikinę patirtį.

Prieš 17 metų įkurtam orkestrui ne sykį teko koncertuoti didžiausiose pasaulio scenose Europoje, Azijoje ir JAV, jų pasirodymo klausėsi tokios laikmečio asmenybės kaip Dalai Lama, popiežius Pranciškus ar Norvegijos karalienė Sonja.

NIKO artistai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, o kolektyvo meno vadovo G. Gelgoto muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. Jo kūryba paremta minimalizmo estetika, moderniomis, daugiastilistinėmis įtakomis, apjungiančiomis asketiškos melodijos grožį su užkrečiančiu ritminiu pradu, o muzikos kritikai atkreipia dėmesį į Gelgoto kūrybinių pažiūrų platumą, gylį, laisvę, drąsą ir, svarbiausia, atvirumą.

Už originalią, novatorišką meninę raišką, kūrybos emocingą įtaigą ir muzikos įvairovės įprasminimą, savo patirties perdavimą jaunajai muzikų kartai, lietuvių profesionaliosios muzikos garsinimą pasaulyje 2020 m. kūrėjas apdovanotas aukščiausiu Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Francesco Tristano su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO T 2023-07-26 21:00 Valdovų rūmai, Vilnius 26.00 - 46.00
Renginys Francesco Tristano su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO
Data / Laikas T 2023-07-26 21:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 26.00 - 46.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30 - 2:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių/anglų
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus neužimant papildomos sėdimos vietos (kontrolės metu patiekti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Valdovų rūmai
Katedros a. 4 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Fors event UAB
Trakų g. 7 - 15 Vilnius
info@forsevent.com; +370 621 31 936
Įmonės kodas: 302710977
PVM kodas LT100006777816
Renginys Francesco Tristano su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO
Data / Laikas T 2023-07-26 21:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 26.00 - 46.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Violeta Urmana. Gala koncertas PopuliarusPopuliarusVioleta Urmana. Gala koncertas Valdovų rūmai, Vilnius
Pirkti bilietą Future Cello PopuliarusPopuliarusFuture Cello Valdovų rūmai, Vilnius
Pirkti bilietą Kenny Garrett PopuliarusPopuliarusKenny Garrett Valdovų rūmai, Vilnius
Pirkti bilietą Evgenya Redko PopuliarusPopuliarusEvgenya Redko Valdovų rūmai, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti