logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

GALERIJA | Viačeslavo Ganelino kūrinius interpretuoja Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Š 2022-12-17 17:00
Organum koncertų salė, Vilnius
GALERIJA
 
Viačeslavo Ganelino kūrybos ir Arkadijaus Gotesmano perkusinės improvizacijos muzikos vakaras-koncertas skiriamas kompozitoriaus Gimtadieniui. Koncerte skambės Viačeslavo Ganelino (g.1944.12.17) garso ir vaizdo kompozicijos, sukurtos ir režisuotos paties autoriaus 2017-2022 metais.
Perkusijos meistras, vienas ryškiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos atlikėjų Arkadijus Gotesmanas gyvai atliks improvizacijas, scenoje kurdamas unikalų ir nepakartojamą ansamblį.
 
PROGRAMA
 
Viačeslav Ganelin (muzika, foto ir video koliažai)
Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
"Užrašai paraštėse..." ("Notes in the margins..", 2020)
"Samuelio Bako kodas" (The Code of Samuel Bak") - smuikui, violončelei ir fortepijonui (2017)
"Neišsiųstas laiškas" ("Unsent Letter") smuikui ir fortepijonui (2018)
"Ugnis ir ledas" (“Fire and Ice”) pagal Roberto Frosto eilėraštį, iš ciklo "Skaitymas" (“Reading”, 2020)
Skaito Julia Ganelin
"Kas, kur, kada..." ("What, Where, When...", 2022.08.01)
Duetas valtornai ir kontrabosui (2019)
Viačeslavas Ganelinas - Lietuvos ir Izraelio pianistas, kompozitorius, džiazo muzikantas, pedagogas, legendinio džiazo trio GTČ (Ganelin, Tarasov, Čekasin) įkūrėjas ir narys, pelnytai laikomas Lietuvos džiazo patriarchu. Ganelino džiazo trio buvo pirmasis Sovietų sąjungos ansamblis, autentiška kūryba išpopuliarėjęs Europoje. Jis įsitvirtino pasaulio džiazo muzikos istorijoje kaip viena ryškiausių visų laikų neamerikietiško džiazo grupių. 2017 m. Ganelino trio įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą. Jo tradicijos iki šiol gyvos džiazo muzikantų kūryboje.
Nuo 1987 m. gyvenantis Izraelyje V. Ganelinas aktyviai dalyvauja koncertuose ir džiazo festivaliuose. 1988 m. jis priimtas į Izraelio kompozitorių sąjungą, pradėjo dėstyti Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje, netrukus tapo Džiazo katedros vedėju ir profesoriumi, Izraelio nacionaliniame radijuje veda laidą „Ganelino laboratorija“.
Lietuvos ir Izraelio džiazo Maestro inicijavo daug „free“ džiazo bei tarpdisciplininių meno projektų, Izraelyje - tarptautinį „Jazz Globus“ festivalį.
Ganelino kūryboje – trys operos, muzika daugiau nei 40 spektaklių, 6 miuziklai, koncertai atskiriems instrumentams, daugiau nei 50 dainų bei muzika daugiau nei 60 filmų. Penki filmai su V. Ganelino muzika buvo apdovanoti prizais tarptautiniuose festivaliuose Venecijoje, Stokholme, Barselonoje ir Vašingtone. Ganelinas yra kultinio miuziklo "Velnio nuotaka" (rež. Arūnas Žebriūnas) autorius.
 
Perkusininkas Arkadijus Gotesmanas žavi publiką savo meninėmis idėjomis: rengia solinius koncertus, dalyvauja džiazo projektuose, kuria muziką teatrui, organizuoja bendrus projektus su kitų sričių menininkais. Gotesmanas turi dovaną atrasti naujas džiazo erdves ir praturtinti savo projektus, dalyvaujant pasaulio džiazo šviesuoliams. Jis bendradarbiavo su garsiais džiazo muzikantais Rolandu Dahindenu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijum Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu ir kitais.
Arkadijus Gotesmanas nepamainomas Lietuvos džiazo korifėjų draugijoje. Jo scenos partneriai - Viačeslavas Ganelinas, Petras Vyšniauskas, Vladimiras Tarasovas, Liudas Mockūnas, Dainius Pulauskas, Tomas Kutavičius, Eugenijus Kanevičius ir daugelis kitų Lietuvos džiazo meistrų.
Perkusininkui artima ir šiuolaikinė akademinė muzika - jis atliko pasaulines Osvaldo Balakausko ir Anatolijaus Šenderovo kūrinių premjeras. Gotesmanas yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas bei Klezmerių muzikos festivalio Vilniuje organizatorius, nebyliojo kino entuziastas.
2015 m. Arkadijui Gotesmanui buvo įteiktas Vilniaus džiazo festivalio apdovanojimas už indėlį į Lietuvos džiazą.
 
 
Nuotraukos autorius Jonas Šopa
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
GALERIJA | Viačeslavo Ganelino kūrinius interpretuoja Arkadijus Gotesmanas (perkusija) Š 2022-12-17 17:00 Organum koncertų salė, Vilnius 10.00 - 15.00
Renginys GALERIJA | Viačeslavo Ganelino kūrinius interpretuoja Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Data / Laikas Š 2022-12-17 17:00
Renginio vieta Organum koncertų salė, Vilnius
Kaina 10.00 - 15.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai 
Nuolaidos: senjorams ir moksleiviams (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
''Organum'' koncertų salė
Savanorių pr. 1, Helios City 2a. Vilnius Lietuva
Organizatorius
UAB Organum
UAB Organum
S. Konarskio g. 9-2 Vilnius
info@organum.lt/+37069837221
Įmonės kodas: 123884954
PVM kodas LT238849515
Renginys GALERIJA | Viačeslavo Ganelino kūrinius interpretuoja Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Data / Laikas Š 2022-12-17 17:00
Renginio vieta Organum koncertų salė, Vilnius
Kaina 10.00 - 15.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą ORGANUM | Jurgis Karnavičius (fortepijonas) ORGANUM | Jurgis Karnavičius (fortepijonas) Organum koncertų salė, Vilnius 10.00 - 15.00
Pirkti bilietą ORGANUM | Šiaurės pašvaistė ORGANUM | Šiaurės pašvaistė Organum koncertų salė, Vilnius 15.00
Pirkti bilietą ORGANUM | Ansamblis PALEASIS NaujasNaujasORGANUM | Ansamblis PALEASIS Organum koncertų salė, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Je t'aime! | Myliu tave! NaujasNaujasJe t'aime! | Myliu tave! Organum koncertų salė, Vilnius 12.00 - 15.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti