Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Giedrius Kuprevičius. Ne vien apie muziką

Pn 2018-04-06 18:30
MUZIKOS GALERIJA, Vilnius
6.60 - 8.00
Giedrius KUPREVIČIUS (g. 1944) yra itin įvairiapusė asmenybė - kompozitorius, pedagogas, eseistas ir polemistas, kurio didžioji gyvenimo ir veiklos dalis yra susijusi su Kaunu. Kūrybinėje kompozitoriaus biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: 1980-1987 m. - kompozitorius įkūrė Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupę "Argo", nuo 1957 m. nuolat skambina Kauno karilionu, o 1998 m. paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Kompozitorius yra sukūręs vieną populiariausių Lietuvoje miuziklų "Ugnies medžioklė su varovais" (1975), o šio miuziklo daina "Kregždutės" yra vienas populiariausių kūrinių Lietuvoje. Kompozitorius nuolat rašo muziką ir tradiciniuose žanruose: operas, simfonijas, kamerinius kūrinius, oratorijas ir vokalinius ciklus. Ši Giedriaus Kuprevičiaus muzika - saikingai moderni, daugelyje kūrinių pastebimas improvizacinio prado dominavimas bei ryškios sąsajos su literatūra ar vaizduojamuoju menu. Kompozitorius taip pat komponuoja muziką dramos spektakliams ir kino filmams. Itin aktyvus visuomenės veikėjas, idėjų autorius, veda autorinę laidą Lietuvos radijuje. Šiuo metu dega idėja Kaune įkurti Art Deco muziejų istoriniame Kauno pašto pastate.

******************

Giedrius Kuprevičius (g.1944) 1968 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos prof. Eduardo Balsio kompozicijos klasę. 1966–1975 m. dėstė Juozo Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje. Taip pat vedė muzikos fakultatyvus Lietuvos žemės ūkio universitete, Kauno technologijos universitete, dėstė aktorių kursui Vilniaus universitete, parengė muzikinės improvizacijos kursą Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakultetuose. 1990–1999 m. dėstė Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, 2000 m. paskirtas KTU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanu, jo iniciatyva 2001 m. šiame universitete atidarytas Garso ir vaizdo technologijų centras, veikia Kompiuterinės muzikos klubas. Plėtodamas pedagoginę veiklą, kompozitorius yra parengęs nemažai metodinės literatūros darbų (pvz., "Muzika teatre").

1971–1982 m. Giedrius Kuprevičius vadovavo Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriui, 1980–1987 m. - Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupei "Argo". 1987–1988 m. dirbo Lietuvos televizijos muzikos laidų vyriausiuoju redaktoriumi. Nuo 1957 m. nuolat skambina Kauno karilionu, o 1998 m. paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Tarnavo valstybinėse pareigose: Lietuvos kultūros ministro pirmasis pavaduotojas ir meno reikalų valdybos viršininkas (1988-1990), Kauno savivaldybės vicemeras (1992–1993). Už įvairiapusę veiklą kompozitorius apdovanotas Kauno meno kūrėjų asociacijos premija (2012). 2012 m. kompozitorius taip pat buvo apdovanotas LATGA „Aukso žvaigžde“ ir išrinktas tikruoju Lietuvos mokslų akademijos nariu, tapęs pirmuoju akademiku Lietuvos kompozitorių bendruomenėje. 2014 m. Giedrius Kuprevičius pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Nuo 1968 m. kompozitorius nuolat bendradarbiauja su Lietuvos spauda, rašo muzikinės publicistikos ir kultūrologijos klausimais žurnaluose "Muzikos barai", "Santara", "Humanistika" ir kituose. Yra išleidęs dvi esė knygas - "Atbuli metai" ir "Juk pasakyta".

Giedriaus Kuprevičius dalyvauja muzikiniuose festivaliuose, suvažiavimuose, simpoziumuose Lietuvoje bei užsienyje. Jo miuziklas "Ugnies medžioklė su varovais" buvo pastatytas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje bei Moldovoje. Oratorija "Pasaulio sutvėrimas XX amžiaus pabaigai" buvo rodoma festivalyje "Kaunas Jazz" (1988), pasaulinėje parodoje EXPO-2000 Hanoveryje, tarptautiniame forume Vienoje. Kiti jo kūriniai skambėjo koncertuose įvairiose Europos šalyse, Amerikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 20 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 20% studentams, senjorams, moksleiviams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Sapiegų parkas, Antakalnio 17, Seniūnija Vilnius Lietuva
Organizatorius
Muzikos galerija, VšĮ
Algirdo 9A-21 Vilnius
Įmonės kodas 300517004