Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Gintaras Januševičius (fortepijonas)

Pn 2016-12-16 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
Šventinės klasikos festivalis SALVE MUSICA
Gruodžio 16 d., penktadienis, 18.30 val.
„Advento kalendorius: 24 bisai“
Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa:  Antonio Vivaldi,  Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Johannes Brahms, Sergej Rachmaninov,  George Gershwin,  Vladimir Horowitz  ir kt.

Dvidešimt keturios Šv. Kalėdų laukimo dienos – tiek pat ir šokoladinio advento kalendoriaus skanumynų. O kaip reaguotume, jei vietoj šokolado kalendoriuje rastume gyvai atliekamus fortepijoninės muzikos kūrinius? Ši intriga festivalio „Salve Musica“ klausytojus suburs į šventinį koncertą „Advento kalendorius: 24 bisai“, kuris vyks gruodžio 16 d., penktadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Jame gardžias muzikines dovanas dalins pianistas Gintaras Januševičius.

Taip, koncerte skambės net 24 fortepijoniniai „deimančiukai“, tačiau tikslus kūrinių sąrašas tebūnie paslaptis. „Programą klausytojams norėčiau pristatyti tik koncerto eigoje, ypač todėl, kad joje – nemažai siurprizų“, – intriguoja atlikėjas. Jis sutiko atskleisti tik kelis kūrinių pavadinimus: „Neeilinis naktinis baklažano su bolognese padažu pasivaikščiojimas skrandyje“, „Flirtas kiniškame sode“, „Savižudybė lėktuve“, „Daug triukšmo dėl pamesto grašiaus“...

Sūnaus Gintaro tapimas iškiliu muziku turbūt nebuvo siurprizas trimitininko Algirdo Januševičiaus ir kompozitorės Nailios Galiamovos šeimoje. Pirmuosius gyvenimo metus mažasis Gintaras praleido Maskvoje, o šeimai persikėlus gyventi į Klaipėdą, jis susipažino su savo būsimu gyvenimo palydovu – fortepijonu. Pianisto talentas pradėjo skleistis E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Praleidus vos metus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, likimas G. Januševičių nunešė į Vokietiją, Hanoverio miestą, kur pianistas pratęsė profesinių žinių gilinimą. Nuo to laiko jis yra ten įsikūrė ir išvystė itin plačią veiklą. Šiuo metu pianistas yra koncertų ciklo „Plathner´s Eleven“ įkūrėjas bei garbės meno vadovas, taip pat vadovauja dviem koncertų salėms bei dviem muzikos konkursams. G. Januševičius skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus įvairiose pasaulio šalyse.

Dėl atlikėjo profesionalumo nekyla abejonių – G. Januševičių sėkmė konkursuose lydi nuo šešiolikos metų. Iškovoti daugybė laimėjimų jo veiklą pasuko ir kitu kampu – nuo 2012 metų į pianistų konkursus jis yra kviečiamas kaip vertinimo komisijos narys.

Koncertas „Advento kalendorius: 24 bisai“ – tai vienas iš pianisto rečitalių, kuriuos per savo karjerą G. Januševičius yra atlikęs Niujorke, Rio de Žaneire, Ciuriche, Paryžiuje, Taline, Maskvoje, Varšuvoje, Korke, Kišiniove, Hamamatsu ir kituose miestuose. Atlikėjas dalyvauja ir kamerinės muzikos projektuose, neretai koncertuoja ir su ryškiais orkestrais, pasirodo tokiose žymiose salėse kaip Palau de la Música Catalana Barselonoje, Viurcburgo Rezidencijoje, Salle Wilfrid-Pelletier Monrealyje, Sala Mozart Saragosoje, Estonia Taline ir kitose.

Šventiškai spalvinga būsimo koncerto programa įrodys, jog G. Januševičiaus repertuare gyvena kūriniai iš įvairiausių epochų – nuo baroko iki šių dienų. Tradiciškai didžiausias pianisto dėmesys tenka romantinei kūrybai, svarbi repertuare yra lietuviška muzika, kurios netikėtą pasirodymą žada ir ši programa.

Už muzikinių charakterių įvairovę Vokietijos spaudos „chameleonu“ praminto atlikėjo rečitalio neįstatytume į jokius aiškius rėmus. Visi jo unikalūs muzikiniai gardumyniai pasakos savo istorijas, kurias papildys ir paties pianisto komentarai. Franzas Lisztas, L. van Beethovenas, Frederikas Chopinas, Antonio Vivaldi, Claude'as Debussy, George'as Gershwinas – tai tik mažytė dalis koncerte skambėsiančių kompozicijų autorių. Antroje programos dalyje – daug staigmenų iš šiuolaikinio repertuaro. Atsakingai sudėliotoje 24 fortepijoninių kompozicijų puokštėje nebus šansų jokiam nuoboduliui – netikėti muzikiniai siurprizai salėje abejingų nepaliks.

Adventas – tai laikas jaukiems muzikiniams vakarams ir nuoširdžioms dovanoms. Padovanokite sau ir savo artimui gardų fortepijoninį advento kalendorių!

________________________________________

LAIMĖKITE KALĖDINĮ ARBA NAUJAMETINĮ VAKARĄ KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖJE!
• Įsigykite 2-u bilietus į bet kuriuos šventinės klasikos festivalio SALVE MUSICA koncertus.
• Registruokitės el. paštu rinkodara@koncertusale.lt (Vardas, pavardė, kontaktinis telefonas, el. paštas, abiejų bilietų identifikacijos kodai).
• Įsigytus 2-u bilietus galima registruoti tik vieną kartą.
• Atsitiktinės atrankos būdu 4 dalyviai laimės svečio bilietą 2-iems į vieną iš šių koncertų:
Gruodžio 27 d. „Queen Six“ (Didžioji Britanija)
Gruodžio 28 d. Sergej Krylov (smuikas, Italija), Lietuvos kamerinis orkestras
Gruodžio 29 d. „Glass Duo“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus
Gruodžio 31 d. Mūza Rubackytė, Klaipėdos kamerinis orkestras
• Apie laimėjimą paskelbsime 2016 m. gruodžio 16 dieną tinklalapyje www.koncertusale.lt (naujienų skiltyje), Koncertų salės feisbuko paskyroje. Laimėtoją informuosime asmeniškai.
• Žaidimas vyksta nuo 2016 m. spalio 24 d. iki 2016 m. gruodžio 15 d.
• Prizas nekeičiamas į pinigus.
Detaliau www.koncertusale.lt
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Gintaras Januševičius (fortepijonas) Pn 2016-12-16 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~1:40
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius)
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų
*renginio dieną nuolaidos netaikomos!

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva