logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Improvizacija baroko tema | V.Tarasovas, V.Paukštelis

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

IMPROVIZACIJA BAROKO TEMA

Vladimiras Tarasovas (mušamieji)
Viktoras Paukštelis (fortepijonas)

Programa: Johann Sebastian Bach, Jean-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti su džiazo improvizacijomis

 

Klaipėdos koncertų salės scenoje susitinka muzika, kurią skiria 300 metų! Ar gali tiek laiko nutolusi tradicija suskambėti kartu, atrasti bendrų taškų? Į šį klausimą koncerte „Improvizacija baroko tema“ atsakys du pripažinti menininkai – Vladimiras Tarasovas (mušamieji) ir Viktoras Paukštelis (fortepijonas). 
 
Vladimiras Tarasovas – vienas Lietuvos džiazo mokyklos pradininkų, už tai apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Tai pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Su trio GTČ (V. Genelinas, V. Tarasovas, V. Čekasinas), kitais muzikantais, orkestrais bei solo V. Tarasovas įrašė ir išleido daugiau nei 100 plokštelių ir kompaktinių diskų. Jį galima pristatyti ir kaip kompozitorių – kuria solines kompozicjas, muziką kino filmams, dramos ir šokio spektakliams. V. Tarasovas kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, solinius rečitalius. Jo vaizdo ir garso instaliacija „Pirmoji upė“ bei solinis būgnų rečitalis 2007 metais buvo pristatyti ir Klaipėdos koncertų salės festivalio „Permainų muzika“ klausytojams. 
 
Aukščiausios klasės ritmo pojūtis, nuoširdus, tvirtas ir uždegantis muzikavimas – štai, kas atkreipė spaudos dėmesį į Viktorą Paukštelį po koncerto Niujorko „Carnegie Hall“. Atlikėjas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose. Išleido ne vieną kompaktinę plokštelę, kuriose – J. S. Bacho, F. Liszto, C. Debussy ir kitų kompozitorių muzika.
 
Skirtingų kartų atstovus Vladimirą Tarasovą ir Viktorą Paukštelį sieja ne tik bendri muzikiniai interesai. Abu kūrėjai yra ir vizualaus meno atstovai, rengia parodas. V. Paukštelis neretai savo tapybą pristato atlikdamas muziką ir taip vienu metu jungia abu savo talentus – ekspresijos ir dinamikos kupinus tapybos darbus demonstruoja skambant baroko ir romantizmo kompozitorių kūriniams. 
 
Baroko ir šiuolaikinės improvizacijos dialogui pagrindą padės Johanno Sebastiano Bacho, Jeano Philippe‘o Rameau, Domenico Scarlatti muzika, kurią V. Paukštelis atliks fortepijonu, o meistriškai perkusiją valdantis V. Tarasovas apipins improvizaciniais elementais. Vis dėlto, tai nėra atsitiktinis skirtingų tradicijų derinys – galbūt pažiūrėjus giliau pamatysime daugiau panašumų, nei skirtumų?
 
Ne paslaptis, kad baroko muzika kai kuriais bruožais artima šiuolaikinei improvizacijai: ji taip pat dažnai yra pagrįsta bosine linija, melodinė kūrinio linija vystoma pagražinimais, melizmomis, o jų atlikimo kokybė ir originalumas priklauso nuo atlikėjo meistrystės. Kitaip sakant, baroko epochos kompozitorius suteikdavo žymiai didesnę laisvę atlikėjui nei, pavyzdžiui, klasicizmo ar romantizmo laikais, kai šis buvo stipriau pririštas prie natų, tempinių bei dinaminių nuorodų. Tad barokas ir XXI a. improvizacinis džiazas yra panašūs savo prigimtimi ir būtent dėl to įdomūs V. Paukšteliui ir V. Tarasovui kaip muzikinio junginio elementai.
 
Barokas ir džiazas, jaunystė ir patirtis, fortepijonas ir mušamieji – atraskite visas neįprastas kombinacijas koncerte „Improvizacija baroko tema“!
 

Klausytojų dėmesiui: 
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą arba kitus dokumentus, įrodančius vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai;
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims), turintiems Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ar kt. aukščiau minėtus dokumentus, rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes;
  • Renginiuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;


Renginio nuoroda: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti