Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Įsimylėjęs kareivis. Klasika. Tomas Pavilionis ir Martynas Staškus su kameriniu orkestru | Klaipėda

K 2018-04-05 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
9.00 - 21.00
ĮSIMYLĖJĘS KAREIVIS. KLASIKA
Romantiška italų meilės muzika


Atlikėjai:
TOMAS PAVILIONIS, tenoras (LNOBT)
MARTYNAS STAŠKUS, dirigentas (LNOBT) ir kamerinis orkestras

Svajonių architektai

Maestro Martynas Staškus keldavosi penktą valandą ryto, kad spėtų gauti klasę muzikos mokykloje ir mokytųsi muzikos. Tenoras Tomas Pavilionis jau mokykloje tvirtai žinojo savo svajonę – tapti operos dainininku, tačiau kad dainuotų tenoro partijas jam reikia daug ir atkakliai dirbti bei mokytis. Kai ateinate į koncertus, matote ir girdite rezultatą – kai kam dėl šio rezultato reikėjo atsisakyti miego, žaidimų su bendraamžiais, švenčių, lengvo laiko leidimo. Pristatydama ir kviesdama į koncertą „Įsimylėjęs kareivis“, kviečiu susipažinti iš arčiau su žinomu, mylimu dirigentu Martynu Staškumi, skaičiuojančiu 1100-ąjį diriguotą spektaklį, tarp jų – net 170-ąjį „Spragtuką“, bei su tenoru Tomu Pavilioniu, skaičiuojančiu pagrindinius tenoro vaidmenis teatre, sulaukiančiu pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje, dainavusiu su pasaulio operos superžvaigždėmis Lawrence Brownlee ir Dmitri Chvorostovsky.

MARTYNAS STAŠKUS, 48 metai, dirigentu dirba nuo 1994 n. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas. Moko studentus Muzikos ir teatro akademijoje ir vaikus M.K. Čiurliono muzikos mokykloje. Paklausęs savo kolegos dirigento profesoriaus V. Viržonio patarimo, jis registruoja kiekvieną diriguotą spektaklį, kartais įsirašo ir diriguotą koncertą. Kam? Tiesiog dėl statistikos. Tokie užrašai apie kiekvieną spektaklį praverčia, kai reikia pristatyti savo veiklą.

Papasakokite, kaip siekėte savo svajonės. Būdamas 14 metų aš jau žinojau, ką noriu veikti gyvenime - mane traukė estradinė muzika. Grojau dainų ir šokių ansamblyje „Ugnelė“,  nuo ketvirtos klasės vedžiau diskotekas, kūriau dainas. Man patiko muzika, o mano tėvai, senelis mane skatino ja domėtis. Ansamblyje grojau lumzdeliu, senelis mane išmokė groti akordeonu, pats savarankiškai išmokau groti pianinu. Taip pat šokau pramoginius šokius, net turėjau A kategoriją. Kai stojau į Tallat-Kelpšos muzikos mokyklą, nemokėjau pakankamai gerai groti fortepijonu, todėl įstojau į chorinio dirigavimo specialybę, nes į šią specialybę berniukus priėmė be konkurso. Tačiau kad įstočiau, metus mokiausi kompozicijos ir kitų muzikos dalykų. Įstojęs, svajojau, kad vėliau persivesiu į estrados skyrių. Tačiau turėjau gerą pedagogą Vytautą Žvirblį, kuris mane labai įtraukė į chorinio dirigavimo žanrą, ir aš jau antrame kurse laimėjau respublikiniame konkurse pirmą vietą. Iki trečio kurso lankiau kompoziciją ir toliau kūriau dainas bei vedžiau diskotekas. Tačiau ilgainiui tolau nuo diskotekų ir nuo šokių, nes nebebuvo laiko. Norėdamas gauti klasę ir pasiruošti pamokoms, keldavausi penktą valandą ryto, o šeštą jau laukdavau prie mokyklos. Pamokos trukdavo nuo devynių ryto iki devynių vakaro. Mama taip pat prisidėjo prie mano, kaip muziko, formavimosi – nupirkdavo metinį Filharmonijos koncertų abonementą.

Kokias savybes turi turėti dirigentas? Dirigentas visų pirma, turi būti valingas žmogus, geras orkestro organizatorius, būti išprusęs muzikos prasme, daug studijuoti, daug mokytis, ir ne vien apie meną.  Kalbu apie bendrą išprusimą, skonio lavinimą. Dirigentas turi mokėti bendrauti su muzikantais ir atlikėjais betarpiškai. Orkestras ir dirigentas yra akompanuojantys solistui, o solistas turi atskleisti tai, ką jis nori padainuoti, ką jis nori perteikti klausytojams. Svarbu perteikti klausytojui muziką taip, kad jis suprastų, pagautų muzikos ir solisto emocijas.

Tomas Pavilionis apie maestro Martyną Staškų: Visuomet malonu dirbti su aukščiausio lygio profesionalu, kuris geba kartu „kvėpuoti“ su dainininku. Na, o kai dainininkas ir dirigentas puikiai jaučia vienas kita, tuomet ir gimsta tikroji kūryba, tikroji muzika.

TOMAS PAVILIONIS, 33 metai, vedantysis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro tenoras, operos solisto karjerą pradėjo 2009 metais Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, dainuoja populiariosios klasikos grupėje “elFuego”. Už Nemorino vaidmenį G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ šiame teatre 2014 m. buvo nominuotas „Auksiniam kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“.

Ką tau teko paaukoti vardan savo svajonės – dainuoti operoje? Nepavadinčiau to, ką tenka „aukoti“, tikra auka, nes labai myliu savo darbą, jis yra mano gyvenimo pašaukimas. Tačiau tenka pripažinti, kad savaitgaliai, didžiosios šventės - mums pats darbymetis.

Kokių savybių reikia operos solistui? Pasitikėjimo, pasitikėjimo ir dar kartą pasitikėjimo savimi. Taip pat reikia didelio užsispyrimo, drąsos ir nebijoti klysti. Meilės muzikai ir savo klausytojui. Scena – tai maksimalaus atsidavimo reikalaujanti vieta.

Kaip apibūdina Tomą dirigentas Martynas Staškus? Tai puikaus lyrinio balso savininkas. Lietuvoje nėra gausu tenorų ir vienas jų yra Tomas. Šiuo metu teatre tai vienas pagrindinių tenorų.

Koncerte „Įsimylėjęs kareivis“ skambės romantinės italų klasikinės dainos, gerai pažįstamos Lietuvos bei pasaulio klasikinės muzikos gerbėjams – „O sole mio“ (O saule mano), „Santa Lucia“, „Marechiare“, „Mattinata“ (Rytas), „O surdato nnamuratto“ (Įsimylėjęs kareivis) ir kitos.

Koncertus publikai pristato kompanijos „Klasikos degustacija“ prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė. „Klasikos degustacija“ kuria ir organizuoja klasikinės muzikos koncertus ir meno projektus Lietuvoje ir pasaulyje. Per trejus pastaruosius metus Vigailė kartu su partneriu, meno vadovu ir tenoru Donato Ravini sukūrė ir scenoje pristatė dešimtis puikių italų klasikinės muzikos koncertų Lietuvoje ir Latvijoje. Koncertuose dainavo italų tenoras Donato Ravini, viena geriausių Lietuvos operos solisčių Joana Gedmintaitė, tenorai Tomas Pavilionis, Edgaras Davidovičius, sopranai Dovilė Kazonaitė ir Aistė Pilibavičiūtė, akomponavo dirigentai Martynas Staškus, Robertas Bliškevičius ir Guntars Bernats bei jų vadovaujami kameriniai orkestrai, pianistai Aleksandras Vizbaras ir Linas Dužinskas, styginių kvartetas „Archi Quartett“. Aranžuotes kameriniam orkestrui parašė Lietuvos nacionalinės filharmonijos kompozitorius Arvydas Malcys ir kompozitorius Rimantas Giedraitis.

LABDARA. Kompanija „Klasikos degustacija“ dovanoja 10 bilietų seneliams ir skiria 0,50 euro centų nuo kiekvieno parduoto bilieto Klaipėdos moterų krizių centrui.

Dėkojame, kad lankotės mūsų koncertuose, su meile lauksime ir šiame.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 45 min.
Pertraukos: 1 (15 min.)
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 7 iki 12 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% muzikos mokyklų mokiniams iki 18 metų (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su šeimos kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius
Įmonės kodas 304445246