Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Įsimylėjęs kareivis. Neapolietiški romansai: Tenoras Tomas Pavilionis, dirigentas Martynas Staškus, kamerinis orkestras | Kaunas

Š 2017-06-03 18:00
Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Raudondvaris, Kauno rajonas
9.00 - 13.00
Kylanti operos žvaigždė tenoras Tomas Pavilionis džiugins ne tik Lietuvos, bet ir tolimojo Krasnojarsko publiką

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, pagrindinis teatro tenoras Tomas Pavilionis džiaugiasi pavasario koncertų gausa. Akompanuojant kameriniam orkestrui ir dirigentui maestro Martynui Staškui balandžio 13 d. jis dainuos italų klasikos ir neapolietiškų romansų koncerte „Įsimylėjęs kareivis“ Alytuje, o gegužės 27 d. – Raudondvario menų inkubatoriaus koncertų salėje.

“Šis naujas tenoras, gebantis išdainuoti itin aukštas natas, turintis stiprų švarų balsą, yra kylanti operos žvaigždė Lietuvos klasikinės muzikos padangėje“, - pristato Tomą operos profesionalai.

Vos pradėjęs dainuoti operos ir baleto teatre Vilniuje, 2015 m. atlikėjas buvo įvertintas „Operos vilties“ apdovanojimu. Teatre Tomas Pavilionis atlieka nuostabias tenoro partijas žymiosiose italų operose – Alfredo G. Verdi operoje “La Traviata”, Rodolfo G.Puccini “La bohème”, grafo Almavivos G. Rossini operoje “Sevilijos kirpėjas” („Il barbiere di Siviglia“) bei kitus įsimintinus vaidmenis. T. Pavilionis kviečiamas dainuoti įvairiuose klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais, muzikiniais teatrais, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Pietų Korėja, Kinija, Europa). 2016 m. įrašinė kompaktinę plokštelę  G.Verdi operą "Rigoletas" su Kauno miesto simfoniniu orkestru (KMSO) bei pasaulinėmis operos žvaigždėmis Dmitri Chvorostovsky, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni.

Kitą savaitę Tomas vyksta į Sibirą – tolimąjį Krasnojarską. Šio miesto operos ir baleto teatre jis dainuos Lenskio partiją P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Krasnojarske jis taip pat dainuos žymios rusų operos dainininkės J. Obrazcovos vardo festivalio gala koncerte su žymiausiomis rusų operos žvaigždėmis.

Tomas Pavilionis turi aktyvios sceninės patirties su muzikos grupe „elFuego“,  todėl yra puikus emocijų kūrėjas scenoje. Pastaruosius kelerius metus tenoras stiprina savo, kaip operos solisto, pozicijas – žinių ir meistriškumo semiasi įvairiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose bei pas geriausius italų vokalo pedagoguss Paolo de Napoli, Vincenzo Manno, nuo 2016 m. stažuojasi pas prof. R. Sadnik. Prieš pat koncertą Lietuvoje Tomas stažuosis Vienoje.

Koncerto scenos partneris - žinomas Lietuvos ir pasaulio dirigentas Martynas Staškus. Maestro randa savą, dirigento, kalbą su kiekvienu atlikėju ir kiekvienu orkestru. „Man svarbu, kad atlikėjas nesirūpintų tuo, kas jam groja ir akompanuoja, kad mes nebūtume kliūtis. Dirigento užduotis yra taip sutelkti muzikantus,  taip juos apjungti, kad ryškiausias būtų solistas. Svarbu perteikti klausytojui muziką taip, kad jis suprastų, pagautų muzikos ir solisto emocijas“,- teigia M. Staškus.

M. Staškui diriguojant dainavo pasaulinio garso solistai V. Noreika, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Urmana, E. Montvidas, B. Maisuradzė, griežė G. Kremeris, skambino K. Broja, A. Paley’us ir kt.

Koncerte skambės romantinės italų klasikinės dainos, gerai pažįstamos Lietuvos bei pasaulio klasikinės muzikos gerbėjams – „O sole mio“ (O saule mano), „Santa Lucia“, „Un amore cosi grande“ (Meilė tokia didelė), „Mattinata“ (Rytas) ir kitos. Galbūt nedaugelis žino, kad absoliutaus italų hito – dainos „O sole mio“ autorius kompozitorius Eduardo Di Capua negalėjo pragyventi iš muzikos, todėl lošdavo loterijose. Po jo mirties vienas italų poetas Pasquale Ruocco, pasakė taip: „E.Di Capua nesisekė loterijoje, tačiau vieną dieną jis laimėjo „aukso puodą“ – sukūrė dainą „O sole mio“. Šią dainą Tomas atliks italų ir lietuvių kalbomis.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Įsimylėjęs kareivis. Neapolietiški romansai: Tenoras Tomas Pavilionis, dirigentas Martynas Staškus, kamerinis orkestras | Kaunas Š 2017-06-03 18:00 Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Raudondvaris, Kauno rajonas 9.00 - 13.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio.
Vaikai nemokamai įleidžiami: neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: nuo 10 metų.
Trukmė: 1:20 val.
Pertraukos: nėra.
Nuolaidos: netaikomos.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius
Įmonės kodas 304445246