logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Jozefo Haidno oratorija PASAULIO SUTVĖRIMAS

T 2023-02-01 18:30
Vilniaus Rotušė, Vilnius

Jozefo Haidno oratorija  PASAULIO SUTVĖRIMAS

Vasario 1 d. 18.30 val.

 

Vasario 1 d. 18.30 val. kviečiame į išskirtinę PREMJERĄ, dedikuojamą Vilniaus 700 metų jubiliejui – Jozefo Haidno oratoriją PASAULIO SUTVĖRIMAS.

Dalyvauja: Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, jungtinė pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupė.

Operos solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Tadas Girininkas (bosas).

Dirigentas - Modestas Barkauskas.

Tikimės, kad daugiau kaip prieš 200 metų Vilniaus rotušėje skambėjęs ir vėl naujai užgimęs J. Haidno kūrinys, taps prasminga tradicija ir Rotušėje skambės kiekvienais metais, minint Vilniaus gimtadienį!

Trijų dalių oratorija PASAULIO SUTVĖRIMAS – vienas pirmųjų oratorinio žanro veikalų, atliktų Lietuvoje.

Pirmąjį J. Haidno oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ atlikimą 1809 metais organizavo medicinos mokslų daktaras vokietis J. Frankas, ypač daug nuveikęs Vilniaus socialinio gyvenimo, kultūros ir universiteto labui. Beje, oratorija pirmą kartą nuskambėjo Vilniuje, o tik vėliau atlikta Vienoje. Įdomu pažymėti, kad abiejose premjerose pagrindinę soprano partiją atliko to meto garsenybė, žavioji daktaro J. Franko žmona Kristina Gerardi (sopranas).

Oratorija „Pasaulio sukūrimas“ (1798) parašyta bibliniu siužetu pagal Dž. Miltono poemą „Prarastasis rojus“.

Muzikologai šią oratoriją, pagal muzikinę brandą nenusileidžiančią garsiesiems J. Haidno „Metų laikams“, apibūdina lygindami ją su „garsų tapyba“: klausytojas gali išgirsti ir riaumojančius liūtus, ir suokiančią lakštingalą, taip pat pajausti įtaigų „nušvitimą“, kai Viešpats taria „tebūnie šviesa“ ir šiuos žodžius įtaigiai perteikia visas orkestras su choru...

Oratorijos kūrimo laikotarpiu J. Haidnas buvo labai pamaldus, taigi, dažnai kreipdavosi į Aukščiausiąjį, prašydamas stiprybės ir jėgų kūriniui užbaigti. Manoma, kad šis sumanymas jam gimė išgirdus Hendelio oratorijas apsilankymo Anglijoje metu. Tačiau kompozitorius, palinkęs virš rankraščio religingumo nušviestu veidu, matyt, skirtingai negu baroko meistrai, nevengė švelniai nusišypsoti. „Pasaulio sutvėrimas“ yra toks pat šviesus bei „haidniškai“ lengvas, kaip ir kiti kūrėjo opusai.

Choras „Jauna muzika“ yra giedojęs šios oratorijos choro partiją Jeruzalėje bei Tel Avive su geriausiomis Izraelio muzikinėmis pajėgomis, o Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui Haidno muzika yra pagrindinis repertuaras.

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ – vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų Lietuvoje, įkurtas 1989 m. Nuo 1992 m. choro meno vadovas ir dirigentas – kompozitorius Vaclovas Augustinas.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas, garbės dirigentas Donatas Katkus) – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Orkestras – laukiamas svečias ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Jozefo Haidno oratorija PASAULIO SUTVĖRIMAS T 2023-02-01 18:30 Vilniaus Rotušė, Vilnius
Renginys Jozefo Haidno oratorija PASAULIO SUTVĖRIMAS
Data / Laikas T 2023-02-01 18:30
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Svarbi informacija

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:20
Renginio trukmė: 1:30
Pertraukos: 1, 20 min.
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos: moksleiviams, studentams, senjorams

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Vilniaus Rotušė
Didžioji gatvė 31 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ Vilniaus rotušė
VšĮ Vilniaus rotušė
Didžioji g. 31 Vilnius
info@vilniausrotuse.lt/ 8 5 261 8007
Įmonės kodas: 224191690
PVM kodas LT241916917
Renginys Jozefo Haidno oratorija PASAULIO SUTVĖRIMAS
Data / Laikas T 2023-02-01 18:30
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti