Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kalėdinis vakaras Angeliška baroko muzika Renata Dubinskaitė, Vilimas Norkūnas

T 2018-12-26 14:00
Paliesiaus dvaras, Ignalina
11.00 - 41.00
Kalėdos šeimos šventė, kvepianti šiluma, mandarinais, prieskoniais ir karštu vynu. Šiais metais gruodžio 26 d. kviečiame jas praleisti Paliesiaus dvare, kūrenantis židiniui, klausantis širdį raminančios senųjų laikų muzikos, užkandžiaujant dar karštomis cinamoninėmis bandelėmis iš mūsų kepyklėlės, kurioje nenustoja kūrentis krosnis, o iš kamino rūkti dūmai.
Kviečiame į šiltą, tikra žiema ir šiltu namų jaukumu kvepiantį vakarą tikrame dvare, kurio taip ilgisi siela per Kalėdas ir kurį taip sunku patirti miesto šurmuly.

Šiais metais minimos 400-osios žymaus italų kompozitoriaus Giulio Caccini (c. 1550–1618 ) mirties metinės. Caccinio įtaką muzikos istorijai sunku pervertinti, nes su juo susijusi  bene ryškiausia muzikos stiliaus revoliucija – naujo solinio vokalinės muzikos stiliaus, vadinamo monodija, atsiradimas. Tai buvo priešprieša sudėtingam renesanso polifonijos stiliui, kuriame 3-6 lygiaverčiai balsai nuolat pynėsi tarpusavyje, taip apsunkindami dainuojamo teksto suvokimą. XVII a. pradžios barokinėje monodijoje daugiabalsį muzikos audinį pakeitė vienas balsas su aiškia melodija. Kartu su jį lydinčiu instrumentiniu akompanimentu solistas galėjo ekspresyviai perteikti poezijoje užrašytas prasmes. Stiliaus lūžį paženklino 1601 m. Florencijoje išleistas Caccini natų rinkinys "Naujoji muzika". Kompozitoriaus jubiliejus yra puiki proga prisiminti Lietuvoje labai retai atliekamus jo kūrinius ir išgirsti unikalų XVII a. pradžios naujosios muzikos skambesį. Tad antrąją Kalėdų dieną kviečiame jaukiai praleisti Paliesiaus dvare.

Programoje atliekamos Caccinio ir jo amžininkų dainos, parašytos pagal garsių to meto poetų tekstus – melancholiški ir linksmi kūriniai, sukurti paprasta strofine forma, bei vokalinės kompozicijos, primenančios ankstyvosios operos fragmentus ir perteikiančios kontrastingas emocines būsenas. Kūriniuose išryškėja tobula muzikos ir poezijos sąjunga, kurią papildo projekcijoje rodomi XVII a. pradžios italų tapybos paveikslų vaizdai, kuriantys ypatingą atmosferą.

Šia ankstyvojo baroko muzikos programa su klausytojais dalinsis du aistringi senosios muzikos puoselėtojai dainininkė Renata Dubinskaitė ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šie akademiniam pasauliui puikiai pažįstami muzikantai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir prestižiniuose Europos senosios muzikos festivaliuose.

Daugiau informacijos apie atlikėjus:
http://www.vilimas.lt/
http://www.cantofiorito.lt/Members-853.html

Pasiklausyti:
https://soundcloud.com/vilimas-norkunas/g-frescobaldi-1583-1643
https://www.youtube.com/watch?v=GEnmbB9G-yc

KONCERTO VAKARIENĖS MENIU IR KITI PASIŪLYMAI:
https://paliesiausdvaras.lt/wp-content/uploads/2018/10/meniu-gruodis.pdf

Daugiau apie dvarą: https://paliesiausdvaras.lt/
Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Kalėdinis vakaras Angeliška baroko muzika Renata Dubinskaitė, Vilimas Norkūnas T 2018-12-26 14:00 Paliesiaus dvaras, Ignalina 11.00 - 41.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~13:00
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 12 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas Mielagėnų seniūnija Ignalina Lietuva
Organizatorius
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta