Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Karalius ir karalaitė. Klasika. Edgaras Davidovičius ir Aleksandras Vizbaras

K 2018-03-22 18:00
Šiaulių Chaimo Frenkelio vila, Šiauliai
6.60 - 12.00
2018-01-22

Įsimylėjėliai valgė duoną su vyšniomis ir gyveno dėl bučinių 

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai - tenoras Edgaras Davidovičius ir pianistas Aleksandras Vizbaras surengs jaukų klasikinių dainų ir romansų koncertą Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Lietuvos publika pamėgo dueto atliekamas dainas, ir koncertas Šiauliuose yra gražus kūrėjų atsakas į gerbėjų kvietimą surengti koncertą jų mieste. 


Jaunas, energingas Edgaras ir patyręs, jautrus Aleksandras, koncertuojantis su Lietuvos operos maestro Virgilijumi Noreika – nuostabūs kūrėjai, padovanosiantys pakilias, džiaugsmingas emocijas ir klasikinės muzikos grožį.

Koncerto pavadinimas „Karalius ir Karalaitė“ pristato vieną vakaro kūrinį – neapolietišką dainą, sukurtą Libero Bovio ir Gaetano Lama - „Reginella“ (Karalaitė), taip pat ir koncerto temą – dialogą tarp vyro ir moters, tarp Karaliaus ir jo Karalaitės. Dainos kūrėjai – teksto autorius  L. Bovio ir kompzitorius G.Lama gyveno ir kūrė Neapolyje, bendradarbiavo muzikos leidybos studijoje „La canzonetta“. Daina parašyta neapolietišku dialektu 1917 m., joje papasakota viena meilės istorija, nutikusi Neapolyje. Poetas itin detaliai aprašo pirmąjį įsimintiną susitikimą su mylimąja:  jis pamatė ją Toledo gatvėje, ji vilkėjo ilgą suknelę, buvo pasipuošusi skrybėlaite su kaspinais ir rožėmis, buvo su draugėmis ir kalbėjo prancūziškai. Prisiminė judviejų laiką kartu: įsimylėjėliai nesirūpino maistu - užteko duonos su vyšniomis, jie gyveno dėl bučinių. Mergina dainavo ir verkė dėl mylimojo: „Karalaitė myli savo karalių“. 

Pianistas Aleksandras Vizbaras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre dirba publikai nematomą, tačiau itin svarbų koncertmeisterio darbą. Ruošiant bet kokį operos pastatymą, dainininkams tenka daug repetuoti. Pasirodymuose publikai groja orkestras, tačiau daug repeticijų artistai atlieka bei vaidmenį paruošia su Aleksandru. Pianistas puikiai jaučia kiekvieno solisto dainavimo tempą, todėl sukuria harmoningą duetą. Koncerte taip pat skambės A. Vizbaro atliekami solo kūriniai.

Tenoras Edgaras Davidovičius - jauna kylanti operos žvaigždė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas (maestro D. Staponkaus mokinys). Tenoras jau yra įvertintas operos vokalo mokytojų ir profesionalų įvairiuose konkursuose ir festivaliuose pasaulyje. 2015 m. solistas laimėjo garsaus Vokietijoje vykstančio operos festivalio „Oper Oder Spree“ stipendiją, 2016-aisiais buvo įvertintas to paties festivalio Grand Prix prizu. 2017 metais apdovanotas “Beethoven award” premija kursuose-konkurse Prahoje. Jis yra pelnęs nominacijas tarptautiniuose konkursuose Juodkalnijoje, Gruzijoje, Turkijoje. Dainininkas atlieka tenoro partijas operose „Figaro vedybos“, „La boheme“, „La Traviata“, „Bruknelė“, „Penki Merės stebuklai“. Jis kviečiamas koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, pasirodo geriausiose Lietuvos scenose su  žymiais solistais kaip Viktorija Miškūnaitė, Lilija Gubaidulina, Ieva Prudnikovaitė, Jihyun Cecilia Lee, Tadas Girininkas ir kitais. Edgaras yra aistringas operos gerbėjas, apie kuriamus vaidmenis ir spektaklius jis kalba su dideliu užsidegimu. Naujausias jo vaidmuo – Dalios Ibelhauptaitės operoje “Samsonas ir Dalila”.

Gyvenime Edgaras vadovaujasi trimis savo išminties žodžiais: „pirmasis – fantazuok, nes tie, kas turi fantaziją, yra patys laimingiausi. Antrasis – tikėk tuo, ką darai, ką myli ir tave supančiais, tau tikrai gerais žmonėmis. Ir – daryk, nes svarbiausia yra kažką daryti. Niekas – jokie darbai, rezultatai pas tave patys neateis.“

Koncertą publikai pristato kompanijos „Klasikos degustacija“ prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė. „Klasikos degustacija“ kuria ir organizuoja klasikinės muzikos koncertus ir meno projektus Lietuvoje ir pasaulyje.

LABDARA: 10 bilietų skirsime seneliams, kuriems sunku įsigyti bilietus. Taip pat po 0,50 euro centų nuo kiekvieno parduoto bilieto skirsime Šiaulių Moterų inovacijų centrui, kuris gautas lėšas perduos nuo smurto nukentėjusioms moterims.

Dėkojame iš visos širdies, kad lankotės mūsų koncertuose, nuoširdžiai lauksime ir šiame.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Karalius ir karalaitė. Klasika. Edgaras Davidovičius ir Aleksandras Vizbaras K 2018-03-22 18:00 Šiaulių Chaimo Frenkelio vila, Šiauliai 6.60 - 12.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: Nuo 7 iki 12 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams, muzikos mokyklų mokiniams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su šeimos kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Vilniaus g. 74 Šiauliai Lietuva
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius
Įmonės kodas 304445246