logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kintų muzikos festivalis: LAIKO TILTAS

Pn 2021-07-23 20:00
Didžioji Kintų bažnyčia

07 23, 20:00

Kintų Didžioji bažnyčia          

LAIKO TILTAS

koncertą remia Art Mentor Foundation Lucerne

Senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (Lietuva), meno vadovas Rodrigo Calveyra (Brazilija / Prancūzija):

Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas)
Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
Saulė Šerytė (mecosopranas)
Povilas Vanžodis (tenoras)
Nerijus Masevičius (bosas)
Ariel Abramovich (vihuela, Ispanija)

Folkloro ansamblis „Ramytė“ (meno vadovė Giedrė Pocienė)

PROGRAMOJE – lietuvių liaudies dainos ir Francisco Guerrero villancicos

 

APIE PROGRAMĄ

Viduramžių, renesanso ir baroko epochų rašytinės muzikos interpretacija per pastaruosius dešimtmečius ženkliai pakito. Laikydamiesi istoriškai pagrįstos atlikimo manieros ir grodami istoriniais instrumentais, atlikėjai siekia priartėti prie autentiškos kompozitoriaus muzikinės idėjos, įtaigiau perteikti semantines muzikos kūrinio potekstes. Šiandien mes galime tik bandyti atkurti kompozitorių užrašytą muziką remiantis originaliomis natomis, istoriniais faktais ir traktatais, bet niekada nebūsime užtikrinti, ar iš tiesų atliekame ją taip, kaip įsivaizdavo kompozitorius.

Tuo tarpu žodinės tradicinės muzikos evoliucija yra visiškai kitokia nei rašytinės. Liaudies muzika nebuvo fiksuojama natomis ir išgyveno tiesiogiai perduodama iš lūpų į lųpas, iš kartos į kartą. Tad galime manyti, kad šios muzikos esmė vis dar yra gyva šių dienų atlikime.

Sujungdami šias dvi skirtingas muzikos sritis, atlikėjai siekia sugrįžti į praeitį ir dar labiau priartėti prie autentiškos atlikimo manieros. Senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ meno vadovo Rodrigo Calveyros atliktuose tyrimuose atskleista, kad vėlyvojo renesanso rašytinės muzikos tradicijas galima glaudžiai gretinti su lietuvių folkloro žodine muzikos tradicija. Šioje koncertinėje programoje buvo pasirinkta derinti lietuvių liaudies dainas su XVI amžiuje gyvenusio ispanų kompozitoriaus Francisco Guerrero kurtomis villancicos.

Renesanso ir baroko laikais villancicos buvo Pirėnų pusiasaliui būdinga poetinė ir muzikinė forma, dažnai kuriama labai panašiu principu kaip lietuvių liaudies dainos. Nepaisant rafinuotos polifonijos, kurią girdime visoje Francisco Guerrero muzikoje, kartais kūrinys prasideda tik vienu balsu, laisva ritmine forma, o vėliau, įstojant kitiems balsams, atsiskleidžia stipri ritminė struktūra, panašiai kaip lietuvių liaudies dainose, kur improvizuojami antras ir trečias balsai. Koncerte lietuvių liaudies dainas atliks ir folkloro ansamblis „Ramytė“ ir ansamblio “Canto Fiotrito” atlikėjai.

Koncerto pabaigai pateikiamas kulminacinis visos programos „Laiko tiltas“ kūrinys „Es ist ein Ros'entsprungen“. Tai populiari vokiečių liaudies melodija, kurią keturiems balsams aranžavo baroko epochos kompozitorius Michaelas Praetorius, išversta į lietuvių kalbą ir atliekama abiejų ansamblių, taip siekiant įgyvendinti atlikėjų tikslą muzikos dėka peržengti erdvės ir laiko ribas.

 

ATLIKĖJAI

Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis CANTO FIORITO, kuriam vadovauja garsus išilginės fleitos ir korneto atlikėjas Rodrigo Calveyra, savo veiklą pradėjo 2013 metais. CANTO FIORITO pavadinimas reiškia „gėlėtą“, išpuoštą dainavimą ir byloja apie muzikos semantikai tarnaujantį melodijų praturtinimą ornamentais, diminucijomis ir įvairiomis ekspresijos priemonėmis, bei apie ansambliui būdingą dialogą tarp žmonių balsų ir „dainuojančių“ pučiamųjų instrumentų, sukuriančių išraiškingą spalvų ir tembrų įvairovę.

Ansamblio misija yra tyrinėti ir atlikti renesanso ir baroko muziką, ypatingą dėmesį skiriant XVII a. pirmosios pusės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos muzikos paveldui. CANTO FIORITO repertuaro pagrindą sudaro Vazų dvare tarnavusių italų kompozitorių ir jų įtaką patyrusių vietos kompozitorių kūryba. Kolektyvas yra aktyviausias senosios muzikos ansamblis Lietuvoje ir vienintelis ansamblis, kuris skiria nuolatinį dėmesį senosios muzikos edukacijos veiklai, rengdamas koncertus su išsamiais pasakojimais, paskaitas, seminarus ir meistriškumo kursus vaikams, studentams, mokytojams ir kitiems klausytojams.

 

Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblis RAMYTĖ savo veiklą pradėjo vėlyvą 2003 metų rudenį. Kelios mėgstančios liaudies dainą moterys netrukus atsivedė ir savo šeimynykščius. Taip ansamblyje jau dainuoja keturių – Pocių, Baltučių, Šveikauskų, Galinskų – šeimų nariai. Taip pat dalyvauja R. ir G. Gečai, N. Mulerova, I. Skablauskaitė. Iš viso kolektyvo veikloje dalyvauja aštuoniolika savo krašto kultūra besidominčių žmonių.

Ansamblio repertuare – Mažosios Lietuvos liaudies dainos, žaidimai, jau baigiančia išnykti senąja lietuvininkų tarme porinami pasakojimai. RAMYTĖ – aktyvus folkloro švenčių, festivalių dalyvis, koncertavęs ne tik rajono, Lietuvos, bet ir užsienio renginiuose. Išskirtinis ansamblio bruožas – edukacinės programos apie šišioniškių tautinį kostiumą, kulinarinį paveldą, papročius.

Nuo įkūrimo ansambliui vadovauja aktyvi savo krašto folkloro propaguotoja Giedrė Pocienė.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Kintų muzikos festivalis: LAIKO TILTAS Pn 2021-07-23 20:00 Didžioji Kintų bažnyčia
Svarbi informacija
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Amžiaus cenzas: nėra

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Organizatorius
Kintai Arts, VšĮ
Ramioji g. 8, Kintai
kintai.arts@gmail.com / +37068634006
Įmonės kodas: 133487723
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Įėjimas nemokamas Kintų muzikos festivalis: VILTIES MIŠIOS NemokamasNemokamasKintų muzikos festivalis: VILTIES MIŠIOS Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčia, Šilutė Nemokama
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Įėjimas nemokamas Kintų muzikos festivalis: DAR PREMJEROS PERKUSIJAI NemokamasNemokamasKintų muzikos festivalis: DAR PREMJEROS PERKUSIJAI Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkcis centras, Kintai Nemokama
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Kintų muzikos festivalis: DUETISSIMO Kintų muzikos festivalis: DUETISSIMO Didžioji Kintų bažnyčia 12.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Kintų muzikos festivalis: VAKARAS SU RACHMANINOVU Kintų muzikos festivalis: VAKARAS SU RACHMANINOVU Didžioji Kintų bažnyčia 12.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Įėjimas nemokamas Kintų muzikos festivalis: IŠ LITVAKŲ MUZIKINIO PAVELDO NemokamasNemokamasKintų muzikos festivalis: IŠ LITVAKŲ MUZIKINIO PAVELDO Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų bažnyčia Nemokama
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!