logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Kremerata Lituanica''

S 2021-08-08 19:00
Užutrakio dvaro sodyba, Trakai
11.00

„Kremerata Lituanica“

Solistai: Tadas Motiečius (akordeonas), Džeraldas Bidva (smuikas)

Programoje: A. Piazzolla, G. Pelecis, O. Golijov, R. Galliano kūriniai

Jaunasis akordeonininkas Tadas Motiečius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o šiuo metu ypač aktyviai koncertuoja. Būdamas dešimties pradėjęs groti akordeonu, šiandien T. Motiečius yra daugelio svarbių tarptautinių konkursų Čekijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kinijoje laureatas ir diplomantas. Bendradarbiavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Baltijos kamerinio operos teatro, Vilniaus teatro „Lėlė“, valstybinio choro „Vilnius“ renginiuose, taip pat inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo muzikos projektuose.

Kremerata lituanica“ koncertmeisteris Džeraldas Bidva 1999 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.Yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ koncertmeisteris. Pastaraisiais metais jis daugiausia koncertuoja įvairiuose kamerinės muzikos ansambliuose,  nuolat groja solo su Lietuvos simfoniniais ir kameriniais orkestrais.

D. Bidva buvo kviestinis atlikėjas daugelyje prestižinių festivalių, tokių kaip „Lockenhaus“, „Gstaad“, „Maerze“, „Les Museiques“, Zalcburgas ir kt. D. Bidva yra „Kremerata Baltica“ narys nuo pat įkūrimo šio orkestro įsikūrimo 1997 m.

2005 m. kartu su draugais iš kamerinio orkestro Džeraldas subūrė styginių kvartetą „Kremeratini“.

Letuviškoji orkestro „Kremerata Baltica“ dalis drauge su puikiais solistais akordeonininku T. Motiečiumi bei smuikininku D. Bidva kviečia į vasarišką, tango prieskoniais pagardintą programą „Kai širdis šoka tango“. Juk taip, kaip karštą dieną tikimės gaivaus vėjo gūsio, taip visame pasaulyje yra laukiami šio išskirtinio orkestro pasirodymai, kuriuose kiekvienas kūrinys pulsuoja gyvybingumu, energija ir tobulu muzikalumu.

 

Baltijos šalių jaunimo orkestrą „Kremerata Baltica“ 1997 m. įkūrė legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris. Pasaulinio pripažinimo sulaukusiame ir reikšmingų apdovanojimų pelniusiame kolektyve groja muzikantai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, tad koronaviruso pandemija stipriai supurtė įprastą jo rutiną. Orkestrui, kuris per sezoną surengia apie 60 koncertų, o gastrolių įkarštyje ne visuomet spėja išsikrauti lagaminus, šiemet kuriam laikui teko pamiršti bendras repeticijas, atšaukti suplanuotus koncertus. Vis dėlto jau nuveikti darbai nepasimiršo – visai neseniai kolektyvas nuominuotas „OPUS Klassik 2020“ apdovanojimams, kurių laureatai bus skelbiami spalio mėnesį Berlyne.

 

Net ir negalėdami susitikti, „Kremerata Baltica“ nariai stengėsi išlaikyti optimizmą, pasitelkti humoro jausmą, įkvėpti geros nuotaikos savo gerbėjams. Tą liudija karantino metu sukurtas šypseną keliantis vaizdo įrašas, kuriame atliekama nuotaikinga Mieczysławo Weinbergo kompozicija „Bonifacijaus atostogos“, o balandžio 1 d. pristatydami jį internete, muzikantai ragino visus būti sveikus, laimingus ir likti namuose. Tas pats kūrybiškas bei optimistiškas požiūris į priverstinę pauzę, sugeneravo idėją koncertuoti mažesne sudėtimi, t.y. apjungti „Kremerata Baltica“ orkestre grojančius lietuvius.

 

Iš kitų pasaulio kamerinių orkestrų šis kolektyvas išsiskiria savitu braižu programų konceptualumu bei itin meistrišku jų atlikimu. Tuo neabejotinai pasižymės ir rugpjūčio 8 d. koncertas Užutrakyje – muzikantai atliks vasarišku lengvumu pasižyminčią programą, kurioje skambės A.Piazzolla, G.Pelecis, O.Golijov, R.Galiano kompozicijos.

 

„Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, surengė per 1000 koncertų 600 miestų, yra dažnas svečias garsiausiose pasaulio salėse ir festivaliuose, bendradarbiauja su tokiais pripažintais kompozitoriais kaip Arvo Pärt, Pēteris Vaskas, Sofia Gubaidulina. Tarptautinis orkestras pelnytai gali pasigirti darbu žinomose įrašų studijose ir net 19 įrašytų kompaktinių plokštelių bei aukščiausiais klasikinės muzikos kolektyvams skiriamais įvertinimais, tokiais kaip „Grammy“, „ECHO Klassik“ ir kt.

 

Koncertuos lietuviškoji „Kremerata Baltica“ sudėtis

„Kremerata Baltica“ – pripažinto latvių smuikininko G.Kremerio įkurtas ir vadovaujamas kolektyvas, sudarytas iš talentingiausių jaunųjų Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikų. Šiandien jį, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis.

Pandemija stipriai paveikė aktyviai gastroliuojančio kolektyvo koncertinius planus. Tačiau kūrybiškas požiūris į situaciją sugeneravo idėją koncertuoti mažesne sudėtimi. Tad šiame koncerte dalyvaus tik lietuviškoji „Kremerata Lituanica“ : Džeraldas Bidva, Rakelė Chijenaitė, Dainius Peseckas, Linas Valickas, Ulijona Pugačiukaitė (smuikai), Greta Staponkutė-Rakau, Birutė Ilčiukaitė (altai), Giedrė Dirvanauskaitė, Rūta Balčiūtė (violončelės) ir Augustinas Treznickas (kontrabosas).

 

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 19 val.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Kremerata Lituanica'' S 2021-08-08 19:00 Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: likus 45 min. iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai
Justiniškių g. 36-36 Vilnius
861285262 / uzutrakiovakarai@gmail.com
Įmonės kodas: 126092590
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą ''QuinCelli'' ''QuinCelli'' Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Lietuvos kamerinis orkestras Lietuvos kamerinis orkestras Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!