logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Lietuvos kamerinis orkestras

S 2021-08-22 19:00
Užutrakio dvaro sodyba, Trakai
11.00

Lietuvos kamerinis orkestras

Solistas Andrei Kavalinskis (trimitas, Prancūzija)

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas (Vokietija)

Programoje: A. Vivaldi, D. Cimarosa, H. Bellstedt, N. Rota, A. Piazzolla kūriniai

Andrei Kavalinskis, įvardijamas kaip vienas universaliausių ir dinamiškiausių savo kartos trimitininkų, studijavo trimitą Minsko muzikos akademijoje (prof. N. Volkov klasėje), tęsė studijas Karlsruhės (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje (prof. Reinhold Friedrich ir prof. Edward H. Tarr klasėse), vėliau pas garsų kompozitorių Karlheinzą Stockhauseną Kurtene, Vokietijoje.

A. Kavalinskis yra garsių tarptautinių trimitininkų konkursų, tokių kaip Maurice André (Paryžius), Citta di Porcia (Italija), Trompo Muziek Bienalle (Eindhovenas, Nyderlandai), Tulone (Prancūzija), Maskvoje (Rusija) prizininkas.

Atlikėjas  yra Karlheinz Stockhausen, Richard Wagner (Vokietija), Timofei Dokshizer (Rusija) premijų laureatas.

Trimitininkas kaip solistas ir kamerinis muzikantas dažnai koncertuoja po Europą, Pietų Ameriką, Aziją ir Rusiją. Be Prancūzijso nacionalinio orkestro A. Kavalinskis pasirodė su Berlyno „Deutsches Symphonie-Orchester“, Didžiojo valstybinio teatro orkestru (Maskva), „Ensemble Orchestral de Paris“, kameriniu „Maskvos virtuozų“ orkestru, Pietų Nyderlandų filharmonijos, Darmštato valstybiniu orkestru (Vokietija), Lietuvos kameriniu orkestru, „Orchestra di Padova e del Veneto“ (Italija), Kioto kameriniu orkestru (Japonija) ir kt. bei rengia meistriškumo kursus.
Atlikėjo plačiame repertuare skamba baroko, klasicizmo, romantizmo epochų kūriniai  bei daug  šiuolaikinės muzikos. Daugelis kompozitorių skyrė solistui savo kūrinius solo trimitui, trimitui ir simfoniniam orkestrui.

Šiuo metu A. Kavalinskis yra Prancūzijos nacionalinio orkestro (Paryžius) solistas.  

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Iš gausybės įvairių kartų ir kraštų batutos meistrų, dirigavusių LKO koncertams, išsiskiria didysis humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Koncertų Lietuvoje ir gastrolių metu orkestras ne sykį bendradarbiavo su geriausiais pasaulio solistais.

Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 60 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie LKO atsiliepia smuikininkas Sergejus Krylovas, po kelių sėkmingų koncertinių pasirodymų Lietuvoje 2008 m. pakviestas eiti LKO meno vadovo pareigas. Vilmantas Kaliūnas gimė Vilniuje, menininkų šeimoje. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją 1993 m. V. Kaliūnas išvyko į Sarbriukeną tęsti obojaus studijų. Dar studijų metais jis buvo pakviestas užimti solo obojininko vietą SWR Kaiserslauterno radijo orkestre.

Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais Paavo Järvi, Christian Thielemann, Michael Gielen ir Heinz Holliger bei dažni lankymaisi Christoph Eschenbach, Thomas Hengelbrock ir Claudio Abbado repeticijose, daugybė meistriškumo kursų  paskatino V. Kaliūną lemiamam posūkiui: 2010 metais jis žengė ant dirigento pakylos. Dirigavimo paslapčių mokėsi pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje. Šiandien jaunasis dirigentas diriguoja platų repertuarą šalyje ir užsienyje su Berlyner Sinfonietta, Lietuvos kameriniu orkestru, Thüringen Philharmonie Gotha ir Jenaer Philharmonie bei daugeliu kitų. Nuo 2010 iki 2015 metų V. Kaliūnas buvo Saarlouis apskrities simfoninio orkestro meno vadovas. Nuo 2018 m. Vilmantas Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 19 val.

Esant nepalankiam orui, terasoje numatyti koncertai vyks Užutrakio dvaro rūmų Europos salėje

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Lietuvos kamerinis orkestras S 2021-08-22 19:00 Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: likus 45 min. iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai
Justiniškių g. 36-36 Vilnius
861285262 / uzutrakiovakarai@gmail.com
Įmonės kodas: 126092590
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Valstybinis Vilniaus kvartetas PopuliarusPopuliarusValstybinis Vilniaus kvartetas Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ''Kremerata Lituanica'' PopuliarusPopuliarus''Kremerata Lituanica'' Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ''QuinCelli'' PopuliarusPopuliarus''QuinCelli'' Užutrakio dvaro sodyba, Trakai 11.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!