Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Lukas Geniušas | Lietuvos kamerinis orkestras | ''Užutrakio vakarai'' 2020

S 2020-08-16 19:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa, Trakai
11.20

Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov)

Solistas tarptautinių konkursų laureatas Lukas Geniušas (fortepijonas)

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas

 

Programoje: E. Griego, J. Haydno, V. Bartulio ir kt. kompozitorių kūriniai

 

„Jis skambina raiškiai – kaip jaunas atlikėjas, tebelaimintis konkursus, bet ir brandžiai – kaip muzikantas, gebantis atskleisti kūrinio architektūrą, o jo ekspresija toli gražu nėra savitikslė“, – taip britų dienraštis „The Guardian“ rašė apie vieną ryškiausių

jaunosios kartos Lietuvos pianistų Luką Geniušą.

Lukas gimė 1990 metais Maskvoje muzikantų šeimoje. Sulaukęs dvidešimtojo gimtadienio jau galėjo didžiuotis keliais tarptautiniais apdovanojimais: pergale Ginos Bachauer pianistų konkurse Solt Leik Sityje ir antrąja vieta F. Šopeno konkurse Varšuvoje. 2015 metais Maskvoje laimėtas sidabro medalis P. Čaikovskio konkurse – bene svarbiausias Luko pasiekimas konkursinėje scenoje pastaruoju metu.

Lukas – plataus kūrybinio akiračio menininkas, atliekantis labai įvairų repertuarą – nuo baroko ir Bethoveno iki Hindemito ir ką tik parašytų naujų opusų. Be to, rusiško kraujo turintis atlikėjas dažnai groja rusų klasikų (P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, S. Prokofjevo) fortepijoninę muziką.

Lukas sugrįžta į sceną Lietuvoje. Laukia 2020 m. vasara su didele serija koncertų.

 

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Iš gausybės įvairių kartų ir kraštų batutos meistrų, dirigavusių LKO koncertams, išsiskiria didysis humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Koncertų Lietuvoje ir gastrolių metu orkestras ne sykį bendradarbiavo su geriausiais pasaulio solistais.

Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 50 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie LKO atsiliepia smuikininkas Sergejus Krylovas, po kelių sėkmingų koncertinių pasirodymų Lietuvoje 2008 m. pakviestas eiti LKO meno vadovo pareigas.

 

Vilmantas Kaliūnas gimė Vilniuje, menininkų šeimoje. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją 1993 m. V. Kaliūnas išvyko į Sarbriukeną tęsti obojaus studijų. Dar studijų metais jis buvo pakviestas užimti solo obojininko vietą SWR Kaiserslauterno radijo orkestre.

Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais Paavo Järvi, Christian Thielemann, Michael Gielen ir Heinz Holliger bei dažni lankymaisi Christoph Eschenbach, Thomas Hengelbrock ir Claudio Abbado repeticijose, daugybė meistriškumo kursų  paskatino V. Kaliūną lemiamam posūkiui: 2010 metais jis žengė ant dirigento pakylos. Dirigavimo paslapčių mokėsi pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje. Šiandien jaunasis dirigentas diriguoja platų repertuarą šalyje ir užsienyje su Berlyner Sinfonietta, Lietuvos kameriniu orkestru, Thüringen Philharmonie Gotha ir Jenaer Philharmonie bei daugeliu kitų. Nuo 2010 iki 2015 metų V. Kaliūnas buvo Saarlouis apskrities simfoninio orkestro meno vadovas. Nuo 2018 m. Vilmantas Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 19.00 val.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Lukas Geniušas | Lietuvos kamerinis orkestras | ''Užutrakio vakarai'' 2020 S 2020-08-16 19:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa, Trakai 11.20
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 45 min. iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos
 
Išankstiniai bilietai pigiau!

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai
Justiniškių g. 36-36 Vilnius
861285262 / uzutrakiovakarai@gmail.com
Įmonės kodas: 126092590
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Finalinis festivalio koncertas | ''Užutrakio vakarai'' 2020 PopuliarusPopuliarusFinalinis festivalio koncertas | ''Užutrakio vakarai'' 2020 Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa, Trakai 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!