logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

LVSO | AUŠRINĖ STUNDYTĖ DAINUOJA R. STRAUSSĄ

K 2022-11-24 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
8.20 - 25.00
2022 m. lapkričio 24 d. 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
 
Simfoninis koncertas
AUŠRINĖ STUNDYTĖ DAINUOJA R. STRAUSSĄ
 
R. Strauss. „Keturios paskutinės dainos“ sopranui ir orkestrui, AV. 150 (žodžiai H. Hesse’ės ir J. von Eichendorffo)
D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 10 e-moll, op. 93
 
Aušrinė Stundytė, sopranas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
 
Šį rudenį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kviečia praleisti su vienu ryškiausių šiandienos Lietuvos sopranų Aušrine Stundyte ir nepaprasta Richardo Strausso bei Dmitrijaus Šostakovičiaus muzika.
 
Aušrinė Stundytė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje, vėliau studijas tęsė Leipcigo muzikos ir teatro aukštojoje mokykloje pas prof. Helgą Forner. Savo karjerą solistė pradėjo Leipcigo operos teatre, tačiau netrukus jau dainavo garsiausiuose Europos operos teatruose – Austrijos (Vienos), Vokietijos (Leipcigo, Berlyno, Miuncheno, Kelno, Štutgarto), Olandijos, Suomijos, Lenkijos, Prancūzijos, Belgijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos operose, taip pat Sietlo operoje JAV. 2020 m. A. Stundytė tapo prestižinio Zalcburgo festivalio žvaigžde, atlikusi pagrindinį vaidmenį Krzysztofo Warlikowskio režisuotoje Richardo Strausso „Elektroje“, kurioje dainavo kartu su Asmik Grigorian. A. Stundytės pasirodymai nepalieka abejingų, žiūrovus ir kritikus keri solistės profesionalumas, talentas, charizma ir naujas požiūris į operą. „Visąlaik jaučiau, kad noriu kurti operą kitaip – matau operą kaip labai intensyvią ir teatrališką meno rūšį, todėl man ji visada atrodė pernelyg statiška“, – yra sakiusi žymi solistė.
 
Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, šį vakarą solistė atliks Richardo Strausso (1864–1949) opusą „Paskutinės keturios dainos“. Likus metams iki kompozitoriaus mirties parašytą kūrinį sudaro dainos sopranui ir orkestrui „Pavasaris“, „Rugsėjis“, „Einant miegoti“ ir „Saulei leidžiantis“, kurių tekstuose skamba Hermanno Hesse’ės ir Josepho von Eichendorffo eilės. Visos dainos, išskyrus „Pavasarį“, parašytos mirties tema, tačiau kartu persmelktos giedros ramybės, susitaikymo ir pilnatvės jausmo.
 
Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęs Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) simfonijų ciklą – šį vakarą skambės Dešimtoji simfonija. Dešimtosios kūryba užsitęsė kone dešimtmetį. Pirmieji eskizai apmesti dar 1946 m., o simfonija baigta tik 1953 m. – Stalino mirties metais. Tai – vienas asmeniškiausių D. Šostakovičiaus kūrinių. Apskritai, simfonija yra pokario metų „kūdikis“, todėl joje įsikūnijo pasaulio disharmonijos, jo nepastovumo, nerimo dėl ateities nuotaikos. Tačiau tai ne epinė ar draminė muzikinė drobė. Čia dominuoja lyrinė psichologinė problematika, būdinga daugeliui geriausių kompozitoriaus kūrinių. Jos tonas ryškiai emocionalus, giliai asmeniškas ir todėl bendražmogiškas.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
LVSO | AUŠRINĖ STUNDYTĖ DAINUOJA R. STRAUSSĄ K 2022-11-24 19:00 Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius 8.20 - 25.00
Renginys LVSO | AUŠRINĖ STUNDYTĖ DAINUOJA R. STRAUSSĄ
Data / Laikas K 2022-11-24 19:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
Kaina 8.20 - 25.00
Svarbi informacija

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:

Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.

Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.

Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Organizatorius
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
Vilniaus g. 6-1 Vilnius
kanceliarija@lvso.lt/8 5 262 8127
Įmonės kodas: 190755747
PVM kodas LT907557410
Renginys LVSO | AUŠRINĖ STUNDYTĖ DAINUOJA R. STRAUSSĄ
Data / Laikas K 2022-11-24 19:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
Kaina 8.20 - 25.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą LVSO ANYKŠČIUOSE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS LVSO ANYKŠČIUOSE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS Anykščių kultūros centras, Anykščiai 10.00 - 15.00
Pirkti bilietą LVSO PANEVĖŽYJE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS LVSO PANEVĖŽYJE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys 10.00 - 15.00
Pirkti bilietą LVSO BIRŠTONE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS LVSO BIRŠTONE | IEVA JUOZAPAITYTĖ IR VYTAUTAS JUOZAPAITIS Birštono kultūros centras, Birštonas 10.00 - 15.00
Pirkti bilietą LVSO | VADYM CHOLODENKO SKAMBINA L. VAN BEETHOVENĄ LVSO | VADYM CHOLODENKO SKAMBINA L. VAN BEETHOVENĄ Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius 8.20 - 25.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti