logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

LVSO | FELIKSO BAJORO JUBILIEJINIS KONCERTAS

Pn 2024-10-25 19:00
LVSO koncertų salė, Vilnius
2024 m. spalio 25 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
 
LVSO | FELIKSO BAJORO JUBILIEJINIS KONCERTAS
 
F. Bajoras. Preliudas ir tokata
F. Bajoras. Vokalinis ciklas „Auki, auki, žalias beržas“ (Karo dainos) balsui ir styginių orkestrui
F. Bajoras. Gedulinga muzika
F. Bajoras. „Atsisveikinimas“
F. Bajoras. Simfonija Nr. 5
 
Kamilė Bonté, sopranas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
 
Vienas žymiausių lietuvių muzikos klasikų, Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Feliksas Bajoras švenčia savo 90-ies metų jubiliejų. Šia iškilia proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kartu su sopranu Kamile Bonté LVSO koncertų salėje pristatys ryškiausių F. Bajoro kūrinių programą. Prieš koncertą klausytojų lauks susitikimas su kompozitoriumi F. Bajoru, kurį kalbins muzikologė Jūratė Katinaitė.
 
„Nuo pat savo kūrybinio debiuto XX a. 7-ojo dešimtmečio viduryje F. Bajoras išsiskyrė iš savo bendraamžių, o juo labiau jaunesnių kolegų, giluminiu etninės muzikos pažinimu ir ypatingu gebėjimu derinti liaudišką atlikimo manierą su modernių komponavimo technikų formuojama kalbėsena. Nūdienos kontekste F. Bajoro kūryba, regis, atstovauja požiūriui, kad kiekvienas garsas yra nepakeičiamas, turintis stiprų išraiškos krūvį, su savo ritmo energija, įvairiomis sąsajomis ne tik tarp atskirų kūrinio elementų, bet ir su kitais kūriniais – pagaliau su pačia tradicija“, – rašė muzikologė Rūta Gaidamavičiūtė. Prof. Vytautas Landsbergis F. Bajoro stilių apibūdina lakoniškai: „Visi F. Bajoro muzikos motyvai, ritmai, garsai, štrichai kalba tarsi žodžiais – rodos, imtum juos ir išverstum“.
 
Įvaldęs įvairias moderniąsias kompozicines technikas, F. Bajoras neformuoja individualios kompozicinės sistemos, tačiau labai organiškai plėtoja savąjį kompozicinį metodą. „Vis dėlto svarbiau būti savimi, nei stengtis, kad tave suprastų“, – tvirtina kompozitorius, net ir brandžiame amžiuje nenuspėjamas, stebinantis originaliais tradicinių žanrų, formų rakursais bei savitais etninės ir šiuolaikinės muzikos deriniais. „Mano užduotis yra panaudoti kuo mažiau natų. Dabar norisi daugiau susikaupimo, ramybės ir paprastumo“, – sako F. Bajoras. Būdamas tipiška neprisitaikančio, nepripažįstančio kompromisų, vienišo kūrėjo figūra, F. Bajoras maksimalias užduotis kelia tiek sau, tiek savo muzikos atlikėjams.
 
F. Bajoras muzikos pradėjo mokytis Kaune pas pedagogą, kompozitorių ir dirigentą Vincą Bacevičių. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) baigė Aleksandro Livonto smuiko (1957 m.) ir Juliaus Juzeliūno kompozicijos (1963 m.) klases. 1963–1965 m. dirbo Šiaulių muzikos mokyklos dėstytoju, 1965–1989 m. Jaunimo teatro muzikos dalies vedėju. 1984–1988 m. gyveno JAV. Nuo 1991 m. Lietuvos muzikos akademijos dėstytojas, nuo 1994 m. – docentas. 1991–1994 m. Lietuvos nacionalinio dramos teatro muzikos vadovas. Nuo 1966 m. kompozitorius parašė muziką apie 40 teatro spektaklių ir kino filmų, už kurią pelnė daugybę apdovanojimų. Tarp svarbiausių kūrinių – opera „Dievo avinėlis“ (1982 m.), oratorija „Varpo kėlimas“ (1980 m.), penkios simfonijos, kūriniai „Exodus I“ (1995 m.) ir „Exodus II“ (1996 m.), vokaliniai ciklai balsui ir instrumentams ir daugybė kitų.
 
Tarp svarbiausių apdovanojimų – Tarptautinio Alfredo Casella kompozitorių konkurso Neapolyje premija (1968 m.), LSSR valstybinė premija (1981 m.), LR Vyriausybės kultūros ir meno premija (1998 m.), Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija (2001 m.). Už nuopelnus Lietuvai 2007 m. kompozitoriui įteiktas Gedimino ordino Karininko kryžius.
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
LVSO | FELIKSO BAJORO JUBILIEJINIS KONCERTAS Pn 2024-10-25 19:00 LVSO koncertų salė, Vilnius 17.00 - 51.00
Renginys LVSO | FELIKSO BAJORO JUBILIEJINIS KONCERTAS
Data / Laikas Pn 2024-10-25 19:00
Renginio vieta LVSO koncertų salė, Vilnius
Kaina 17.00 - 51.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:

Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.

Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.

Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.

 
 
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose įvedus specialų kodą*
Bilietų  kiekis salėje yra ribotas*
 
Įvedus kodą VIETA VEŽIMĖLIUI galite pasirinkti vietą asmeniui su negalia vežimėlyje.
 
Įvedus nuolaidos kodą LYDINTIS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą lydinčiam asmeniui.
 
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.

Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
 
 


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų grąžinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
LVSO koncertų salė
Vilniaus g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
Vilniaus g. 6-1 Vilnius
kanceliarija@lvso.lt/8 5 262 8127
Įmonės kodas: 190755747
PVM kodas LT907557410
Renginys LVSO | FELIKSO BAJORO JUBILIEJINIS KONCERTAS
Data / Laikas Pn 2024-10-25 19:00
Renginio vieta LVSO koncertų salė, Vilnius
Kaina 17.00 - 51.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą LVSO | TARMO PELTOKOSKI IR LATVIJOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS LVSO | TARMO PELTOKOSKI IR LATVIJOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS LVSO koncertų salė, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO SEZONO PRADŽIOS KONCERTAS LVSO SEZONO PRADŽIOS KONCERTAS LVSO koncertų salė, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO | LUKAS GENIUŠAS SKAMBINA M. RAVELĮ LVSO | LUKAS GENIUŠAS SKAMBINA M. RAVELĮ LVSO koncertų salė, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO | ''TRIGUBAS KONCERTAS'' LVSO | ''TRIGUBAS KONCERTAS'' LVSO koncertų salė, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti