logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

LVSO | TRIMITO VIRTUOZAS SERGEI NAKARIAKOV

Pn 2023-11-17 19:00
Valdovų rūmai, Vilnius

2023 m. lapkričio 17 d. 19 val.

Valdovų rūmai

 

Simfoninis koncertas

TRIMITO VIRTUOZAS SERGEI NAKARIAKOV

 

J. Haydn. Koncertas violončelei ir orkestrui C-dur Nr. 1 (aranž. fliugelhornui)

R. Schumann. Simfonija Nr. 3 Es-dur, op. 97

 

Sergei Nakariakov, trimitas (Izraelis)

Lietuvos valstybinis simfoninis koncertas

Dirigentas Sándor Gyüdi

 

„Jis groja trimitu taip lengvai, kaip mes kvėpuojame – žinoma, jeigu mums pasiseka“, – taip po trimito virtuozo Sergejaus Nakariakovo koncerto JAV rašė dienraštis „San Francisco Chronicle“. Trimito Paganiniu, Trimito Karuzo ir kitais skambiais vardais tituluojamas S. Nakariakovas su trimitu nesiskiria nuo vaikystės. Tiesa, pirmasis jo instrumentas buvo fortepijonas. Tačiau patyrus rimtą stuburo traumą ir gydytojams uždraudus sėdėti, jaunasis vunderkindas į rankas paėmė trimitą ir iki šiol nesigaili. „Jis tiesiog man tinka“, – šypsosi S. Nakariakovas. Sėkmės ilgai laukti nereikėjo – būdamas dešimties S. Nakariakovas pradėjo koncertuoti su simfoniniais orkestrais, o kai sulaukęs vienuolikos laimėjo suaugusiųjų pučiamųjų instrumentų konkursą, tapo aišku, kad gimtoji šalis S. Nakariakovui tapo per ankšta. Talentingo berniuko šeima išvyko į Izraelį, kad sūnus galėtų nevaržomai siekti tarptautinės karjeros.

 

Dabar S. Nakariakovas tituluojamas vienu iš penkių įtakingiausių pasaulio trimitininkų ir yra laukiamas garsiausiose pasaulio koncertų salėse – jis koncertavo Los Andželo „Hollywood Bowl“, Niujorko Linkolno centro, Londono karališkojoje festivalių, Karališkojoje Alberto, Paryžiaus „Théâtre des Champs Élysées“ ir kitose prestižinėse salėse su geriausiais pasaulio simfoniniais orkestrais. Kritikai trimitininkui ir toliau negaili pagyrų: „S. Nakariakovas nuostabiai valdo garso spalvą ir dinamiką: jis gali groti garsiai, bet šaižiai – niekada. Tad jo atliekami kūriniai tampa neįtikėtinai iškalbingi“, – rašė įtakingas Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sunday Times“. Šį vakarą klausytojams S. Nakariakovas atliks Josepho Haydno (1732–1809) koncertą violončelei ir orkestrui C-dur Nr. 1, laikomą vienu žymiausių klasikinės epochos šio žanro kūrinių. Koncertą pats S. Nakariakovas aranžavo fliugelhornui, pasižyminčiam švelnesniu ir šviesesniu garsu už trimitą.

 

Antrojoje koncerto dalyje skambės vokiečių romantiko Roberto Schumanno (1810–1856) simfonija Nr. 3, dar vadinama „Reino“ simfonijos vardu. Tai – paskutinioji kompozitoriaus simfonija, sukurta 1850 m., kompozitoriui su šeima persikėlus į Diuseldorfą, kur jis tapo miesto muzikos vadovu.

 

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos maestro iš Vengrijos Sándoras Gyüdi. 1999–2008 m. S. Gyüdi buvo Segedo (Vengrija) simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas, nuo 2008 m. vadovauja Segedo nacionaliniam operos teatrui. Maestro repertuaras platus – nuo baroko ir šiuolaikinės muzikos, nuo simfonijų iki operos žanro. Šį vakarą S. Gyüdi savo meile muzikai dalinsis Lietuvoje.  

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
LVSO | TRIMITO VIRTUOZAS SERGEI NAKARIAKOV Pn 2023-11-17 19:00 Valdovų rūmai, Vilnius 12.20 - 30.00
Renginys LVSO | TRIMITO VIRTUOZAS SERGEI NAKARIAKOV
Data / Laikas Pn 2023-11-17 19:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 12.20 - 30.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 1:40
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.
Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.
 


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Valdovų rūmai
Katedros a. 4 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
Vilniaus g. 6-1 Vilnius
kanceliarija@lvso.lt/8 5 262 8127
Įmonės kodas: 190755747
PVM kodas LT907557410
Renginys LVSO | TRIMITO VIRTUOZAS SERGEI NAKARIAKOV
Data / Laikas Pn 2023-11-17 19:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 12.20 - 30.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą LVSO | SMUIKO ŽVAIGŽDĖ VADIM GLUZMAN LIETUVOJE LVSO | SMUIKO ŽVAIGŽDĖ VADIM GLUZMAN LIETUVOJE Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO | VYTAUTO JUOZAPAIČIO JUBILIEJINIS KONCERTAS LVSO | VYTAUTO JUOZAPAIČIO JUBILIEJINIS KONCERTAS Valdovų rūmai, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO | ROKO BALADĖS LVSO | ROKO BALADĖS Valdovų rūmai, Vilnius
Pirkti bilietą LVSO | Šventinis koncertas ''VIVA LA DIVA'' LVSO | Šventinis koncertas ''VIVA LA DIVA'' Valdovų rūmai, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti