Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Mažiau yra daugiau''. D.Kazonaitė, G.Simaitytė, K.Mejerė, KKO styginių kvartetas

A 2018-09-25 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”
2018 m. rugsėjo 19 d.– spalio 5 d.

„Mažiau yra daugiau“
Dovilė Kazonaitė
(sopranas)
Gaivilė Simaitytė, Kristina Budvytytė-Mejerė (fortepijoninis duetas)
Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (I smuikas), Teodora Morta Staigė (II smuikas), Edvinas Kaziukaitis (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė)
Programa:
Zigmas Virkšas, Philip Glass, David Lang, Simon Steen Andersen, Vidmantas Bartulis

 
Minimalizmas kaip gyvenimo būdas ragina kitaip vertinti savo aplinką, neprisirišti prie laikinų malonumų. O ką mums suteikia tarsi iki begalybės auganti minimalistinė muzika? Šįkart apie ją pasakos talentingų atlikėjų komanda: Dovilė Kazonaitė (sopranas), Gaivilė Simaitytė, Kristina Budvytytė-Mejerė (fortepijoninis duetas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas – Ingrida Rupaitė-Petrikienė (I smuikas), Teodora Morta Staigė (II smuikas), Edvinas Kaziukaitis (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė). Rugsėjo 25 dieną, antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje girdėsite Davido Lango, Philipo Glasso, Simono Steen-Anderseno, Zigmo Virkšo ir Vidmanto Bartulio muziką. Minimalizmo grožis, jo įvairovė, buvimas čia ir dabar – visa tai ir dar daugiau suburs publiką į ypatinga festivalio „Permainų muzika“ renginį „Mažiau yra daugiau“.

Koncerto solistė Dovilė Kazonaitė daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje, tačiau save laiko tikra klaipėdiete: „Visuomet labai laukiu pasirodymų Klaipėdoje, nes turiu ten būrį ištikimiausių klausytojų, kurie ateina į kiekvieną koncertą. Ir kiekvieną kartą su džiaugsmu lekiu prie jūros.“ Ji mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dažnai solistę galima matyti ir girdėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje atliekančią vaidmenis operose ir operetėse. Praeiti metai jai buvo labai sėkmingi – teatre Dovilė įvertinta kaip Metų operos viltis. Perspektyvią solistę taip pat galima išgirsti įvairiose kamerinės muzikos programose.

Klaipėdietės Gaivilė Simaitytė ir Kristina Budvytytė-Mejerė – tai dvi jaunos, veržlios ir perspektyvios pianistės, besidominčios naujovėmis fortepijoninės muzikos pasaulyje. Abi koncertuoja kaip solistės ir kamerinių ansamblių sudėtyse. Kristina ir Gaivilė mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, sėmėsi fortepijono paslapčių užsienio mokyklose, o dabar išgirstas naujoves perteikia Lietuvos publikai. Ilgametė draugystė ir 11 metų grojimas fortepijoniniame duete sutelkė atlikėjas bendrai muzikinei idėjai, kuri, pasak jų, „skleidžia energiją, viltį, šviesą ir „draivą“.

„Mažiau yra daugiau“ programoje daug dėmesio skiriama minimalizmo lopšiui – Jungtinėms Amerikos valstijoms, kuriose kuria garsiausi pasaulio minimalistai. Susipažinsime ir su Europos minimalizmu, kuriam atstovaus lietuvių ir danų kūryba.
Atskiro pristatymo verta amerikiečio Davido Lango Simple song #3 / „Dainelė #3“  sopranui, smuikui ir fortepijonui. Pernai „Permainų muzikoje“ viešėjęs jos autorius festivalio rengėjų prašymu sukūrė dainos versiją sopranui, smuikui ir fortepijonui. Daina yra labai svarbi Paolo Sorrentino filmo Youth / „Jaunystė“ dalis, daugelio nuomone – jo kulminacija.

Dovilė Kazonaitė randa bendrų taškų tarp savo karjeros, D. Lango muzikos bei P. Sorrentino filmų: „Kai žmonės klausdavo, koks yra mano hobis, niekada neturėjau atsakymo. Ilgai svarsčiusi supratau, jog tai yra grožėjimasis. Kad ir kaip keistai tai nuskambėtų, man patinka tiesiog grožėtis, ar tai būtų gamta, architektūra, filmas, muzika, ar tiesiog žavaus žmogaus veidas. Gražūs dalykai įkvepia. Vieni iš tokių neabejotinai yra P. Sorrentino „Jaunystė“ ir D. Lango muzika. Juolab, kad kūrėjai pabrėžia grožio laikinumą, taip dar labiau sustiprindami patiriamą įspūdį. Aš taip pat savo dainavimu stengiuosi suteikti žmonėms pasigerėjimą. Galima sakyti, kad kiekvienu koncertu kuriu savąjį „La grande bellezza“ („Didis grožis“ – kitas P. Sorrentino filmas).

Kitas programoje skambėsiantis D. Lango kūrinys – Ark Lugagge / „Bagažas į arką“, kuriame skaičiuojamas Nojaus bagažas, kurį jis tui pasiimti į laivą. D. Kazonaitė jį interpretuos kartu  su Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetu.
Iš amerikietiškos muzikos girdėsime ir šiuolaikinės muzikos ikonos Philipo Glasso kompoziciją Four Movements / „Keturios dalys“ fortepijoniniam duetui. Teatrališkumu žavės danų autoriaus Simono Steeno-Anderseno muzika, o tarptautinę programą simboliškai „apgaubs“ lietuviškas minimalizmas. Poetišku klaipėdiečio Zigmo Virkšo „Paskutiniu rudens divertismentu“ prasidėjusi programa pasibaigs viliojančia kauniečio Vidmanto Bartulio kompozicija „O, brangioji“.
Minimalizmo žavesys įtraukia ir nebepaleidžia. Paprastų ritminių ar melodinių motyvų kartojimas, kaip žiūrėjimas į plaukiančius debesis ar tekantį upės vandenį, skatina atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis tuo, kas vyksta čia ir dabar. Kviečiame tai pairti patiems koncerte „Mažiau yra daugiau“!
____________________________________
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Renginio nuoroda: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Mažiau yra daugiau''. D.Kazonaitė, G.Simaitytė, K.Mejerė, KKO styginių kvartetas A 2018-09-25 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta