logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Meilė Brahmsui. Skiriama Tarptautinei Muzikų dienai

S 2023-10-01 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai

Spalio 1 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

MEILĖ BRAHMSUI
Skiriama Tarptautinei Muzikų dienai

Projektą remia
Lietuvos kultūros fondas

RIMVYDAS SAVICKAS
, klarnetas
VIKTOR REKALO, violončelė
MARIA MIROVSKA, fortepijonas

Programa
Johanneso Brahmso kamerinės kūrybos šedevrai:
Sonata klarnetui ir fortepijonui Es-dur, op. 120 Nr. 2
Sonata violončelei ir fortepijonui e-moll, op. 38
Trio klarnetui, violončelei ir fortepijonui a-moll, op. 114


Programa „Meilė Brahmsui“ – tai pagarba didžiajam vokiečių kompozitoriui ir susižavėjimas jo kūryba. Didelė J. Brahmso opusų dalis skirta kamerinės muzikos žanrui: jis kūrė įvairios sudėties ansambliams - nuo dueto iki seksteto (dauguma iš jų fortepijoniniai). Koncerte skambės trys J. Brahmso kamerinės muzikos šedevrai – lyg trys intymūs klarneto ir violončelės pokalbiai su fortepijonu –, kuriuos atlikdami menininkai pateiks klausytojams širdingas ir gilias istorijas.

Rimvydas Savickas mokėsi Skuodo meno mokykloje (mok. B. Anužio kl.), Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (prof. A. Budrio kl.), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Budrio ir asist. A. Taločkos kl.) Meistriškumą tobulino tarptautinėje „MusicAlp“ vasaros akademijoje Prancūzijoje (prof. Nicolas Baldeyrou kl.), Danijos karališkojoje muzikos akademijoje (prof. Jørgen Jensen kl.), taip pat mokėsi dirigavimo pas Jørgen Fuglebæk. 2011-2014 m. atlikėjas studijavo Kalifornijos valstijos Fullertono universitete (prof. Håkan Rosengren kl.), kur įgijo magistro laipsnį. Studijų JAV metu jam paskirta „Frank J. and Jean Raymond Foundation, Inc“ stipendija.

Atlikėjas yra grojęs su daugybe simfoninių ir kamerinių orkestrų, kurių tarpe tokie kaip Teksaso festivalio simfoninis orkestras, Los Andželo „Debut Orchestra“, didieji Lietuvos kolektyvai. Kaip solistas jis koncertuoja su Klaipėdos kameriniu, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestrais, LNF kameriniu ansambliu „Musica Humana“, Čiurlionio kvartetu, „Klaipėda brass“ kvintetu, rengia rečitalius. R. Savickas dalyvauja įvairiuose festivaliuose, tarp kurių – „Kristupo vasara“, „Nepaklusniųjų žemė“, „Impresijos“, Aukštaitijos vargonų muzikos, Kuršių Nerijos, Chaimo Frenkelio vilos bei kiti kamerinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliai.

R. Savickas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, veda meistriškumo kursus Lietuvoje ir užsienyje – Danijos karališkojoje muzikos akademijoje, Latvijos J. Vytuolo muzikos akademijoje, Vigo muzikos konservatorijoje (Ispanija), Vroclavo K. Lipinskio vardo muzikos akademijoje (Lenkija), Kalifornijos valstijos Fullertono universitete (JAV) ir kt. Taip pat atlikėjas plečia savo artistinį amplua kaip dirigentas – studijuoja simfoninį dirigavimą LMTA (prof. D. Pavilionio kl.), yra stažavęs švedų dirigento Leif Karlssono, ir Amsterdamo konservatorijos profesoriaus Danny Oostermano dirigavimo meistriškumo kursuose.

Viktor Rekalo gimė Charkive, mokėsi Charkivo Specializuotoje muzikos mokykloje, studijavo Charkivo 
I. P. Kotlyarevskio vardo nacionaliniame menų universitete, stažavosi garsių profesorių, tokių kaip I. Havryš (Rusija), W. Deshpal (Kroatija), R. Lacko (Šveicarija), N. Gutman (Rusija), D. Severin (Šveicarija), L. Franta (Lenkija), J. Zwicker (barokinė violončelė, Austrija) meistriškumo kursuose. Jis yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas: F. Dotzauerio (Vokietija), D. Popperio (Vengrija), I. Drohomiretskyi (Lenkija), M. Lysenko (Ukraina) bei Tarptautinės Vagnerio draugijų asociacijos (2010) ir Lenkijos kultūros ministerijos („Gaude Polonia“, 2015) stipendininkas.

2017–2021 m. V. Rekalo buvo Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro „Kijevo solistai“ (Kyivski solisty) artistas, nuo 2021 m. – Kijevo simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris. Nuo 2022 m. – Valstybinio Vilniaus kvarteto violončelininkas. Jis dalyvavo daugelyje prestižinių festivalių ir muzikos projektų Ukrainoje, Lenkijoje, Austrijoje ir kt. 2007–2012 dėstė violončelę Charkivo specializuotojo muzikos mokykloje, nuo 2018 yra kviestinis Ukrainos jaunimo simfoninio orkestro (YSOU) profesorius.

Maria Mirovska gimė Charkive (Ukraina). 2000-aisiais metais pianistė su pagyrimu baigė Maskvos Gniesinų muzikos akademiją, o 2002-aisiais, kaip koncertuojanti pianistė, – šios akademijos aspirantūrą. Nuo 2011-ųjų M. Mirovska gyvena Vilniuje, dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra Lietuvos muzikų sąjungos narė.

Nuo 1998 metų M. Mirovska koncertavo kaip solistė, grojo pučiamųjų instrumentų kvinteto su fortepijonu „Klassik“ bei kamerinio orkestro „Ekselente“ (vad. J. Nepalo) sudėtyse. Atlikėja dažnai koncertuoja įvairiose Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos koncertų salėse, groja solo su įvairiais orkestrais, pasirodo kamerinių ansamblių sudėtyse. 1998 m. Berno radijuje (Šveicarija) pianistė įrašė pluoštą Mozarto ir Chopino kūrinių. Ji nuolat dalyvauja daugelyje tarptautinių muzikinių festivalių, bendradarbiauja su Lietuvos ir Ukrainos kompozitoriais, atlieka jų naujausius kūrinius.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Meilė Brahmsui. Skiriama Tarptautinei Muzikų dienai S 2023-10-01 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 5.00 - 14.00
Renginys Meilė Brahmsui. Skiriama Tarptautinei Muzikų dienai
Data / Laikas S 2023-10-01 15:00
Renginio vieta Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Kaina 5.00 - 14.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~14:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 4 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 4-7 metų vaikams bilieto kaina 5,00 Eur.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
Ambra Vox, VšĮ
Geležių km., Smėlio g. 40 Vilniaus raj
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
Renginys Meilė Brahmsui. Skiriama Tarptautinei Muzikų dienai
Data / Laikas S 2023-10-01 15:00
Renginio vieta Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Kaina 5.00 - 14.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Figaro vedybos. Teatralizuotas koncertas Figaro vedybos. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą Įkvėpimo žemė. Dedikacija Edvardui Grygui Įkvėpimo žemė. Dedikacija Edvardui Grygui Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą Pasivaikščiojimas padebesiais Pasivaikščiojimas padebesiais Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą POP+KLASIKA! Netikėtas duetas POP+KLASIKA! Netikėtas duetas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti