Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Meilė Neapolyje. Tomas Pavilionis ir Martynas Staškus su kameriniu orkestru | Klaipėda

K 2018-04-05 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
9.00 - 19.00
Balandžio 5-ąją Klaipėdos koncertų salėje su įdomia palyda koncertuos talentingas lietuvių tenoras Tomas Pavilionis. Solistas dainuoja pagrindinius vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, jau sulaukė pripažinimo užsienyje, yra pasirodęs su operos superžvaigždėmis Lawrence'u Brownlee ir Dmitrijumi Chvorostovskiu.

Pasak Tomo, svarbiausios savybės, kurių reikia operos solistui, tai – pasitikėjimas savimi, užsispyrimas, drąsa ir meilė muzikai bei savo klausytojams. Dėl savo svajonės dainuoti operoje Tomas aukojo ir aukoja šventes, laisvalaikį. „Aš labai myliu savo darbą, jis - mano gyvenimo pašaukimas“, - sakė T. Pavilionis.

„Tai puikaus lyrinio balso savininkas. Lietuvoje nėra daug tenorų, jis šiuo metu teatre - vienas pagrindinių“,- teigė LNBOT dirigentas Martynas Staškus. Jis Klaipėdos koncertų salėje diriguos T.Pavilionio koncerte kameriniam orkestrui.

Pripažinimas ir vertinga patirtis
Antrus metus iš eilės T.Pavilionis kviečiamas į Krasnojarsko valstybinį operos teatrą Lenskio vaidmeniui P.Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“ bei dalyvauja tarptautinio festivalio „Operos žvaigždžių paradas“ iškilmingame koncerte. Būtent Krasnojarske gimė iškilus operos baritonas D.Chvorostovskis, todėl pagerbdamas šį charizmatišką atlikėją Krasnojarsko operos ir baleto teatras pasivadino jo vardu. XI tarptautinis šių metų „Operos žvaigždių paradas“ buvo dedikuotas taip pat šiam artistui. Du mėnesius vykstantis festivalis, kaip teigia jo rengėjai, yra unikali galimybė miesto gyventojams pažinti klasikinį meną, pamatyti mėgstamiausius spektaklius su operos solistais ir dirigentais iš geriausių pasaulio teatrų. Šiais metais festivalyje pasirodys net 30 dainininkų ir dirigentų iš Italijos, Prancūzijos, Suomijos, Belgijos, Slovakijos, Meksikos, Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Tai, kad Tomas dalyvauja tokio aukšto lygio tarptautiniame festivalyje, yra jo pripažinimo ženklas. „Būti pripažintam svetur labai malonu. Žinau, kad gražių žodžių sulaukiu ne todėl, kad esame draugai ar pažįstami, o todėl, kad publikai iš tiesų patiko mano darbas scenoje. Šiemet Krasnojarske buvo itin šalta žiema, o spektaklių publika – labai šilta. Opera šiame mieste yra itin mėgstama, žiūrovai savo simpatijas reiškia aistringai“, - pasakojo T.Pavilionis.

Svajoja apie Niujorką
Anot Tomo, geras spektaklis yra tas, kuriame sekasi visiems - ne tik jam vienam. „Scenoje turime dirbti kaip komanda, nes jei kažkam griūva spektaklis, retai sekasi ir kitiems. Tas pats koncertuose - turime susižaisti, susigroti su kolegomis. Kaskart galvoju, kaip nustebinti publiką, sukurti koncerte jaukią ir šiltą atmosferą, kad atėję žmonės iš tiesų atsipalaiduotų ir gerai praleistų laiką, padainuotų kartu. Man svarbu, kad publika pajustų šventę, būtų pakylėta ir išsineštų teigiamas emocijas“, - dėstė tenoras. Iš visų ruoštų partijų artimiausia Tomui yra Ch.Gounod Faustas. „Tai nuostabaus grožio muzika“, - trumpai paaiškino artistas. Kaip ir daugelis operos dainininkų, jis svajoja dainuoti Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre, o jo svajonių vaidmuo šiuo metu - Arturas V.Bellini „Puritonuose“.

33 metų T.Pavilionis operos solisto karjerą pradėjo 2009 metais Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Už Nemorino vaidmenį G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ šiame teatre 2014 m. jis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“. Pradėjęs dainuoti LNOBT 2015 m. atlikėjas sužibo „Operos vilties“ apdovanojimu ir savo nuosekliu darbu įrodė, kad iš tiesų yra išsipildanti viltis. Teatre Tomas dainuoja Alfredą G. Verdi „Traviatoje”, Rodolfą G.Puccini „Bohemoje”, grafą Almavivą G. Rossini “Sevilijos kirpėjuje” bei kitus įsimintinus vaidmenis.

Kvies dainuoti kartu
Balandžio 5-ąją koncerte „Meilė Neapolyje“ Klaipėdos koncertų salėje tenoras kvies pasiklausyti romantinių italų klasikinių dainų. Prieš tai koncertas vadinosi “Įsimylėjęs kareivis”, organizatoriai pakeitė į iškalbingesnį pavadinimą – daugelis dainų yra neapolietišku dialektu apie meilę Neapolyje. Tai melomanams gerai žinomos italų neapolietiškos dainos „O sole mio“ (O saule mano), „Funiculi funicula“, „Dicitencello vuje“ (Pasakyk jai tai), „Torna a Surriento“ (Sugrįžk į Sorento), „Mattinata“ (Rytas) bei kitos. Daugelis koncerto programos kūrinių tapo klasikinės muzikos repertuaro dalimi, jas dainavo ir dainuoja geriausi italų ir kitų šalių tenorai, tarp jų - Tito Schipa, Luciano Pavarotti, Franco Corelli, Enrico Caruso, Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Rolando Villazonas ir kiti. Kai Tomas uždainuoja jas lietuviškai, publika mielai traukia kartu.

Aukoja tauriems tikslams
„Į visus mūsų 2018 metais rengiamus koncertus kviesime senelių namuose gyvenančius senjorus nemokamai ir dovanosime po 50 eurocentų nuo parduotų bilietų moterų krizių centrams. Jau esame surengę dešimtis klasikinės muzikos koncertų įvairuose Lietuvos ir Latvijos miestuose. Pastebėjome, kad ir mažesniuose miestuose žmonės mielai ateitų į tokius koncertus, tačiau ne visada išgali įsigyti bilietą. Todėl labai svarbu verslui remti klasikinę kultūrą. Nuolatiniu mūsų koncertų gerbėju jau tapo kompanija „Metmatus“, - džiaugėsi koncertų„Klasikos degustacija“ prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė, kviesdama ir kitų Lietuvos įmonių atstovus apsilankyti jos rengiamuose koncertuose.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Meilė Neapolyje. Tomas Pavilionis ir Martynas Staškus su kameriniu orkestru | Klaipėda K 2018-04-05 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 9.00 - 19.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 45 min.
Pertraukos: 1 (15 min.)
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 7 iki 12 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% muzikos mokyklų mokiniams iki 18 metų (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su šeimos kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius
Įmonės kodas 304445246