logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

METŲ LAIKAI (Kaunas)

Š 2023-12-30 18:00
VDU didžioji salė, Kaunas
Atlikėjai
VDU KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai:
AUGUSTA ZUOKĖ (smuikas)
LAIMONAS SALIJUS (akordeonas)
VILIMAS NORKŪNAS (klavesinas)
Koncerto vedėja RITA BIELIAUSKAITĖ
Programoje
Antonio Vivaldi – „Keturi metų laikai“ smuikui, styginiams ir basso continuo
Ástor Piazzolla – ,,Keturi metų laikai Buenos Airėse“ akordeonui ir styginiams
Koncerte ,,Metų laikai“ skambės du pasaulyje puikiai pažįstami ir savo populiarumo neprarandantys šedevrai – Italijos baroko meistro Antonio Vivaldi ,,Keturi metų laikai“ bei Argentinos tango revoliucionieriaus Ástoro Piazzollos ,,Keturi metų laikai Buenos Airėse“.

Scenoje susitiks VDU Kamerinio orkestro atlikėjai bei Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė, smuikininkė Augusta Jusionytė kartu su klavesino virtuozu Vilimu Norkūnu. Drauge jie atliks baroko epochos perlą – A. Vivaldi koncertų ciklą smuikui solo su orkestru ,,Keturi metų laikai“. Šis muzikavimo būdas – vedant solistui / pirmajam smuikui (A. Jusionytė, maestra di concerto) ir drauge klavesinininkui (V. Norkūnas, maestro di cappella) nuo basso continuo instrumento – sudaro darnų vadovavimo duetą, kuris turi tvirtą ir aiškų pamatą, bei lyderišką ir charizmatiškai laisvą melodinę liniją.
Á. Piazzollos ,,Keturi metų laikai Buenos Airėse“ solinę partiją atliks akordeono virtuozas Laimonas Salijus, su VDU Kameriniu orkestru koncertavęs ne kartą. Á. Piazzolla – Argentinos tango kompozitorius, bandonijos virtuozas. Jis laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango).
 
Smuikininkė AUGUSTA ZUOKĖ yra jau penkioliktą sezoną koncertuojančio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė ir bendraįkūrėja. Su šiuo kolektyvu dalyvavo daugiau nei septyniasdešimtyje koncertinių gastrolių Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Kaip šio kolektyvo narė ir koncertmeisterė 2015 m. debiutavo prestižinėje Leipcigo koncertų salėje „Gewandhaus“ (Vokietija), koncertavo Odesos, Jerevano, Liublino filharmonijose, Londono „St Martin-in-the Fields“, Varšuvos „Karalių rūmuose“, Liepojos „Great Amber Hall“, tarptautiniuose festivaliuose „Usedomer Musikfestival“ (Vokietija), „Festspillene i Elverum“ (Norvegija), „Toulon Musique Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival“ (Kalifornija) ir kitur.
Vienas žymiausių akordeonininkų Lietuvoje LAIMONAS SALIJUS yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė“ (Austrija) ir „Pasaulio trofėjus“ (Lietuva) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Jis grojo su Klaipėdos kameriniu orkestru, Kalabrijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro orkestru ir kt.
VILIMAS NORKŪNAS vienas pirmųjų lietuvių garsiajame Mocarteumo universitete Zalcburge (Austrija) studijavo istorinius instrumentus: vargonus, klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos-klavesino studijas.
V. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinderyte (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). Jis yra lietuvių senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“ bei tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys.
VDU KAMERINIS ORKESTRAS, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestro vadovė – Rita Bieliauskaitė. Nuo 2019 m. rudens orkestro vyriausiasis dirigentas – Vytautas Lukočius.
Koncerto organizatoriai: VŠĮ ,,Arte Avanti“, VDU Kamerinis orkestras.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
METŲ LAIKAI (Kaunas) Š 2023-12-30 18:00 VDU didžioji salė, Kaunas 20.00 - 30.00
Renginys METŲ LAIKAI (Kaunas)
Data / Laikas Š 2023-12-30 18:00
Renginio vieta VDU didžioji salė, Kaunas
Kaina 20.00 - 30.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 17:00
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų imtinai amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-3
Nuolaidos: Netaikomos.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
VDU didžioji salė
S. Daukanto g. 28, Kaunas Kaunas Lietuva
Organizatorius
Arte Avanti, VšĮ
Arte Avanti, VšĮ
Tvenkinių g. 8A-54, Šakių k.
+37065044546/vsi.arteavanti@gmail.com
Įmonės kodas: 302909057
Renginys METŲ LAIKAI (Kaunas)
Data / Laikas Š 2023-12-30 18:00
Renginio vieta VDU didžioji salė, Kaunas
Kaina 20.00 - 30.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti