Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Miuziklas ''LITUANICA'' | KAUNAS

Š 2019-04-27 19:00
Kauno Žalgirio arena, Kaunas
23.00 - 45.00
LITUANICA
Miuziklas


O nuo ko pradėtumei Tu, jei siektum neįmanomo?

Didžiausias miuziklas Lietuvoje „LITUANICA” apie drąsą, meilę ir gyvybę kainavusį sumanymą.

„LITUANICOS” skrydis per Atlantą – vienas drąsiausių ir labiausiai įkvepiančių epizodų Lietuvos istorijoje, apie kurį žino kiekvienas. Šis skrydis nutrynė ribą tarp svajonių ir realybės bei  visam pasauliui įrodė, kad „neįmanoma” tiesiog neegzistuoja.

Tačiau kas slypėjo už tokios beatodairiškos S. Dariaus ir S. Girėno drąsos? Noras užkariauti pasaulį? Siekis būti pripažintiems? Nuotykių troškimas? Už šio skrydžio daugiausia slypėjo meilės – Tėvynei, šeimai, aviacijai.

„...Jaunoji Lietuva! Tavo dvasios įkvėpti, mes stengiamės tą pasirinktą uždavinį įvykdyti. Mūsų pasirinkimas tegu sustiprina Tavo dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis ir gabumais. Bet jei Neptūnas ar galingas audrų Perkūnas ir mums bus rūstus – pastos mums kelią į Jaunąją Lietuvą ir pašauktų LITUANICĄ pas save,– tada Tu, Jaunoji Lietuva, turėsi iš naujo ryžtis, aukotis ir pasirengti naujam žygiui (...) ” – taip savo testamente prieš lemtingąjį skrydį rašė S. Darius ir S. Girėnas Lietuvai. Ir po daugiau negu 85 metų Lietuva vis dar pelnytai didžiuojasi šiais dviem vizionieriais.

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „LITUANICA” stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos, Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „LITUANICOS” skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes.

Šioje istorijoje ne mažiau už istorinius faktus visada svarbi buvo jausminė, draminė žmonių likimų linija, kuri neabejotinai palies žiūrovų širdis. Todėl į ją nukreiptas didžiausias miuziklo kūrybinės trupės dėmesys. Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą tiek atskirų žmonių, tiek visos tautos gyvenime.

Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai.

Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „LITUANICA” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

„Jaučiu milžinišką atsakomybę ne tik prieš kūrybinę trupę ir miuziklo žiūrovus, bet ir prieš visą Lietuvą. Dabartinių laikų istorijoje turime nedaug didvyrių. O Darius ir Girėnas buvo vieni iš tų žmonių, kurie tapo tautos dvasios simboliu. Darius, beje, svariai prisidėjo ir prie atkurtos Lietuvos valstybės vystymosi bei augimo. Šiandien mes visi žinome, kaip baigėsi Dariaus ir Girėno rizikingas sumanymas, bet retai pagalvojame, o kas gi juos skatino ir motyvavo? Būtent apie šias priežastis, apie meilę tėvynei, šeimai bei gyvenimui pasakoja miuziklas „LITUANICA”“,– sako režisierius Mantas Verbiejus.
 

Vaidina:
Steponas Darius – Vaidas Baumila
Stasys Girėnas – Jokūbas Bareikis
Jaunutė (Dariaus žmona) – Monika Pundziūtė – Monique
Jonas (Dariaus draugas) – Vidas Bareikis
Aldona (Jaunutės draugė) – Lina Rastokaitė-Siaurusaitienė
Karininkas (Dariaus draugas) – Darius Auželis
Rasa (Jaunutės draugė) – Miglė Pivoriūnaitė
Bokso varžybų teisėjas, Stepono Dariaus tėvas – Vaidotas Martinaitis
Generolas, Misteris – Rafailas Karpis, Egidijus Bavikinas
Nuomotojas – Eimutis Kvoščiauskas
Sanatorijos med. sesuo – Miglė Pivoriūnaitė
Senukas (išeivijos lietuvis) – Darius Auželis
Išeivijos lietuvė – Larisa Kalpokaitė
Išeivijos lietuvis – Egidijus Bavikinas, Povilas Meškėla


Kūrėjai:
Kompozitorius – Gintautas VENISLOVAS
Libreto autorius – Martynas BIALOBŽESKIS
Scenarijaus autorius – Alvydas ŠLEPIKAS
Režisierius – Mantas VERBIEJUS
Choreografė – Paulina ANDRZEJEVSKA (PL)
Scenografas – Vojtekas STEFANIAKAS (PL)
Meno vadovas – Ramūnas MARCINKUS

Trukmė:~ 2 val.30 min.
Petrauka: yra.
Rekomenduojama: visai šeimai.
Nemokamai:  iki 5 metų, pateikus amžių patvirtinantį dokumentą bei neužimant papildomos vietos.
Nuolaidos: netaikomos
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Miuziklas ''LITUANICA'' | KAUNAS Š 2019-04-27 19:00 Kauno Žalgirio arena, Kaunas 23.00 - 45.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:30
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų, renginio vietoje pateikus amžių patvirtinantį dokumentą bei neužimant papildomos vietos
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Neįgaliesiems turintiems judėjimo negalią: į nuolaidos laukelį įveskite kodą "neįgaliesiems" ir turėsite galimybę pasirinkti bilietus 106-107, 111 ir 112-113 sektorių 18 eilėje už mažiausią neakcijinę kainą (kontrolės metu pateikti neįgaliojo pažymėjimą).
Lydintiems neįgaliuosius su judėjimo negalia: Į nuolaidos laukelį įveskite kodą LYDINTIEMS ir pasirinkite bilietą sektoriuje LYDINTIEMS NEĮGALIUOSIUS su judėjimo negalia: Šio bilieto turėtojas bus įleistas į areną tik lydintis neįgalųjį asmenį kuris turi judėjimo negalia. Papildoma kėdė bus pastatyta šalia neįgaliojo pasirinktos vietos. SVARBU! Premium Ramirent klube lydinčiojo bilietas negalioja.

„Žalgirio“ arenos VIP klubo nariams
Esami klubo nariai perkasi bilietus nuo gruodžio 11 d. iki gruodžio 27 d. Neparduoti klubo bilietai patenka į viešą prekybą nuo gruodžio 28 dienos.
Užsidengusių 122-123 klubo sekotrių savininkai bilietus perka 108 sektoriaus viršutinėse eilėse. Į nuolaidos laukelį įveskite kortelės numerį, kad galėtumėte pasirinkti vietas.

Renginio vieta
Nemuno sala, Karaliaus Mindaugo pr. 50 Kaunas Lietuva
Organizatorius
Komedijos teatras, VšĮ
Žalgirio g. 135 Vilnius
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta