Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Motiejus Bazaras /fortepijonas/

K 2019-02-21 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
„Pirmi ir paskutiniai“

Motiejus Bazaras
(fortepijonas)
Programa: György Ligeti, Sergej Rachmaninov
 

Klaipėdos koncertų salėje soline programa debiutuos jaunosios kartos pianistas Motiejus Bazaras. Šis talentingas atlikėjas melomanams jau žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų ir įvairios veiklos, dažniau pastebimas ne tik akademiniuose koncertuose, bet ir džiazo ar elektroninės muzikos vakaruose.

          M. Bazaras studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje. Pernai LMTA jis apsigynė menų daktaro laipsnį. M. Bazaro profesiniai pasiekimai įvertinti daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų. Pianistas turi nemažai patirties grojant su orkestrais, tarp jų: Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais orkestrais, Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Latvijos nacionaliniu bei Plovdivo (Bulgarija) simfoniniais orkestrais.

          Pasižymintis reiklumu sau, puikiu instrumento valdymu, stiliaus ir scenos partnerių supratimu, pianistas noriai kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Aistra džiazui, rokui ir kitiems muzikos stiliams jį skatina rinktis universalaus menininko atlikėjo kelią. Motiejus yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus stilius. Kartu su broliais Mykolu ir Benediktu sukurtas trio „#sotuskaunomuzikai“ įkūnija deklaruojamas muzikines vertybes.

          M. Bazaro programa „Pirmi ir paskutiniai“, pristatysianti György Ligeti ir Sergejaus Rachmaninovo kūrinius, pasak atlikėjo, yra „žaismingas ir prasmingas anachronizmas, žymintis lemtingus lūžius ir transformacijas XX a. Vakarų muzikinėje kultūroje bei fortepijono mene“.

          Koncertą pianistas pradės koncertinėje scenoje retai skambančio vengrų – austrų autoriaus G. Ligeti Etiudais. Pasak atlikėjo, jie „laikomi pirmuoju ir bene vertingiausiu etiudo fortepijonui žanro pavyzdžiu XX a. antrojoje pusėje.“ Kompozitorius juose įgyvendino savo kūryboje naudotas novatoriškas technikos idėjas, nepamiršdamas įpinti ne tik geriausių koncertinio etiudo žanro savybių, bet ir pasitelkdamas konstruktyviniuose etiuduose pasitaikančius bruožus – monotoniją, kartojimą, matematinį asketiškumą. M. Bazaro nuomone, Ligeti „sukūrė neginčijamą šedevrą, greitai pelniusį pripažinimą fortepijono meno bendruomenės tarpe, anksčiau laiko tapusiu klasika bei paminklu pianistinei technikai“.

          Rečitalio antrojoje dalyje M. Bazaro interpretacijoje suskambės S. Rachmaninovo etiudai-paveikslai op. 39. Tai buvo žymaus rusų kompozitoriaus ir pianisto paskutinieji kūriniai sukurti Rusijoje, prieš visiems laikams išvykstant į JAV. Pasak pianisto, „balansuojantys tarp XIX a. paveldo, bet taip pat įkūnijantys naujojo laikmečio estetikos idėjas, S. Rachmaninovo etiudai-paveikslai atsiskleidžia tarsi kompozitoriaus vizitinė kortelė: tamsios ir tirštos harmonijos, masyvūs akordai, stiprios melodinės linijos, melancholiškumas, įtaigūs siužetai ir labai savitas fortepijoninis stilius, reikalaujantis didelės ištvermės ir virtuoziškumo“.

          Maloniai kviečiame paklausyti!Koncertas vyks I aukšto fojė.
Į šį vakarinį koncertą ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Motiejus Bazaras /fortepijonas/ K 2019-02-21 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta