logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Muzika permainų amžiuje''

Pn 2022-07-08 19:00
Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
10.00 - 12.00

Koncertas „Muzika permainų amžiuje“

„Kadangi jau nuo pat pasaulio pradžios žmones blaško įvairūs likimo netikėtumai ir blaškys iki pat galo, tai kiekvienas tegu pasakoja apie tuos, kurie, visokių negandų persekiojami ir jau nebetekę vilties, laimingai pasiekia savo tikslą.“

G. Boccaccio „Dekameronas“
Ūla Kinder – barokinis smuikas

Vilimas Norkūnas – klavesinas, basso continuo

Gyvendami didelių pokyčių, transformacijų ir netikrumo laikais, mes, pasaulio piliečiai, galime pajusti visame pasaulyje vykstančių įvykių atgarsius ir jie mus paveikia daugeliu netikėtų būdų. Tokiais laikais mes atsigręžiame į meną kaip vienintelę paguodą. Muzika – bene geriausias mūsų pasipriešinimo ir išlikimo įrankis, ryškus vilties spindulys tamsoje. Norime jums pristatyti kūrinių rinkinį, kuris atspindi šiuos milžiniškus pokyčius per kūrybinę raišką, istorijas apie išlikimą, meilę, viltį.

Koncertas atskleidžia ankstyvojo baroko muziką ir prasideda Lorenzo da Firenze „Non So Qual Io Mi Voglia“, tikru trecento laikotarpio ars nova brangakmeniu. Remdamasis citata iš Boccaccio „Dekamerono“, dainininkas-pasakotojas mums užduoda klausimą: „Nežinau, ko trokštu, ar gyventi, ar mirti, <...> matydamas, kad mane palieki“. Du puikūs kompozitoriai, sukūrę ankstyvosios sonatos formą, buvo Giovani Battista Fontana (miręs Paduvoje per 1630 metų marą) ir Marco Uccellini, kuris toliau plėtojo sonatos žanrą ir pripildė jį puošmenų bei netikėtų harmonijų. Koncerto pabaigoje muzika kalba apie amžinybę ir viltį, koncertą baigiame tarsi malda. Johanno Schmelzerio sonatos Nr. 3 tema susijusi su senoviniu choralu „Wer nur den lieben Gott läßt walten“ (Tas, kuris atsiduoda brangaus Dievo valiai) ir paskutiniu kūriniu – Johano Sebastiano Bacho „Herzlich tut mich verlangen“ (Širdingai trokštu).

 

Ūla Kinder

Niujorke gyvenanti baroko smuikininkė, koncertuojanti kaip solistė su daugeliu garsių ansamblių JAV ir Europoje, drauge su Philharmonia Baroque ir Orchestra of the Age of Enlightenment. Ji yra kolektyvo American Baroque Orchestra koncertmeisterė. Ūla yra daug gastroliavusi, grojusi WQXR ir BBC Radio 3 transliacijoms ir koncertavusi daugelyje tarptautinių muzikos festivalių, įskaitant Bostono Senosios muzikos festivalį, Leipcigo „Bachfest“ ir Liucernos festivalį (Šveicarija). 2018 m. ji grojo apdovanojimus pelniusiame Londono „Globe“ teatro pastatyme „Farinelli ir karalius“ Brodvėjaus Belasco teatre (Niujorke).

Ūla yra baigusi garsiosios Juilliard aukštosios mokyklos (Niujorke) ir Karališkosios muzikos akademijos (Londone) istorinio atlikimo magistro programą, kurioje mokėsi profesorių Nicolette Moonen ir Rachel Podger barokinio smuiko klasėse. Per pastaruosius kelerius metus jai teko dirbti su žymiausiais senosios muzikos pasaulio muzikantais kaip: Masaaki Suzuki, William Christie, Laurence Cummings, Lars Ulrik Mortensen, Ton Koopman, Richard Egarr, Nicholas McGegan, Elizabeth Blumenstock ir Stephen Stubbs, daugeliu kitų.

Vilimas Norkūnas

Po M. K. Čiurlionio menų gimnazijos ir LTMA studijų, iškeliavo pasisemti žinių į Vakarų Europą. Čia Senąja muzika susižavėjo dar 2002 metais, Mocarteumo universitete Zalcburge (Austrija) studijuodamas koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes prof. Heriberto Metzgerio klasėje. Jis papildomai gilinosi ir patirties sėmėsi studijuodamas šiuos istorinius muzikos instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo pagrindus kamerinei muzikai. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 metais įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistrą (prof. Ulricho Waltherio vargonų klasėje), 2012 metais – chorinio dirigavimo magistrą (prof. Johannes Princo klasėje). 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos-klavesino studijas diplomu su pagyrimu prof. Michaelio Hellio klasėje.

V. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu Brevis, koncertavo su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, įvairiais ansambliais. Surengė ne vieną koncertų eilę su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinder (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). Vilimas yra lietuvių atlikėjų Senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“, tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys. Šie ansambliai ne kartą koncertavo tarptautiniuose „Banchetto musicale“ ir „Marko Skakio“, Latvijos „Vivat Curlandia“ ir „Rygos senosios muzikos“ festivaliuose.

Vilimas Norkūnas su vokaliniu ansambliu „Ignis“ tarptautiniame „Marko Skakio festivalyje“ parengė meninę programą „Canones nonnulli“ ir su šia programa gastroliavo Italijoje,  o 2018 metų vasarį laimėjo 1-ąją vietą „Musica religiosa“ konkurse Kaune. Vilimas Norkūnas taip pat rengia solinius klavesino bei vargonų rečitalius. 2018-9 metais Lietuvoje ir Latvijoje pristatė klavesino solo programą „Hortus musicus“ ir 2019 metais gastroliavo su vargonų rečitaliu „Chroma“ po Lietuvą, Italiją ir Austriją.

 

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Muzika permainų amžiuje'' Pn 2022-07-08 19:00 Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius 10.00 - 12.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:30
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 10 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 16% studentams, moksleiviams ir senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji a. 2A Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ Trakų Vokės dvaro sodyba
VšĮ Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji a. 2A, Vilnius
868392998/ inga@tvds.lt