logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS

Š 2022-01-29 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas
11.20

MAŽOJOJE SALĖJE

Atlikėjos:

KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ (smuikas)

DAIVA STULGYTĖ (fortepijonas)

Programoje:

Johann Sebastian Bach – Arija

Ludwig van Beethoven – Sonata smuikui ir fortepijonui, op. 12 Nr. 2

Antonín Dvořák – Romansas smuikui ir fortepijonui, op. 11

Sergej Prokofjev – Penkios melodijos smuikui ir fortepijonui, op. 35

Aram Chačaturian – Daina-poema smuikui ir fortepijonui, op. 19

Frédéric Chopin – Noktiurnas cis-moll (Nathano Milsteino transkripcija)

 

 Šio vakaro koncerte skambės smuikininkės Karolinos Beinarytės-Palekauskienės ir pianistės Daivos Stulgytės duetas, kuris vėl džiugins klausytojus nuostabiomis melodijomis bei muzikinėmis mintimis, išsakytomis tiek žodžiais, tiek muzika.

„Kiekviena išsakyta mintis palieka savo pėdsaką. Tačiau mintys, išreikštos muzikos garsais, yra nepaprastos. Jos tokios įtaigios, kad stebina ir jaudina klausytoją, net praėjus šimtmečiams, nors jų išraiškos priemonės nuolat kinta. Todėl tęsiame kelionę per šimtmečius, vedamos įstabių melodijų, klausydamos muzikinių minčių, kuriose telpa begalybė“ – taip šią koncertinę programą pristato atlikėjos.

Smuikininkė K. BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ nuo 2003 m. yra Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas, nuo 2015 m. – Kauno J. Naujalio smuiko mokytoja. Ji dalyvavo kaip solistė ir kvarteto narė įvairiuose koncertuose, festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose, grojo solo su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais, su kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“. Su Kauno styginių kvartetu dalyvavo daugiau nei 400 koncertų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Argentinoje, Čilėje ir kt. šalyse, išleido 5 kompaktines plokšteles, įrašė daug radijo ir TV fondų įrašų. Kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą (2008), už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu (2009), už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija (2012)

Pianistė D. STULGYTĖ nuo 1989 m. dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros koncertmeistere (nuo 2001 m. – koncertmeistere-asistente), Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vadovauja kamerinio ansamblio skyriui, yra Muzikų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos veikloje.

Pagrindinė D. Stulgytės kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Ji grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra parengusi ir atlikusi koncertines programas „Pokalbiai dviese“, „Klasikai džiazuoja“, „Subtilūs kalbėjimai“, „Nurimk širdie“, su mecosopranu Rita Novikaite įrašė kompaktinę plokštelę „Lapkričio sapnai“.

Kaip klavesinininkė ji grojo su LMTA studentų orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, kaip koncertmeisterė dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, meistriškumo kursuose, festivaliuose. Pianistė yra sukaupusi didelį alto ir klarneto kūrinių repertuarą.

 

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS Š 2022-01-29 17:00 Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 11.20
Renginio vieta
Kauno valstybinė filharmonija
L. Sapiegos g. 5 Kaunas Lietuva
Organizatorius
Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga
E. Ožeškienės g. 12
+370 200 478
Įmonės kodas: 300520121
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą SUSTOJĘS LAIKAS Tiketa.ltTiketa.ltSUSTOJĘS LAIKAS Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 9.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ŽIEMOS ŠOPENAS Tiketa.ltTiketa.ltŽIEMOS ŠOPENAS Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ORKESTRAS GYVAI: FILMŲ MUZIKA Tiketa.ltTiketa.ltORKESTRAS GYVAI: FILMŲ MUZIKA Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 11.20 - 16.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą LVSO GIMTADIENIO KONCERTAS Tiketa.ltTiketa.ltLVSO GIMTADIENIO KONCERTAS Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 16.20 - 21.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ANSAMBLIO „LIETUVOS JERUZALĖ“ KONCERTAS Tiketa.ltTiketa.ltANSAMBLIO „LIETUVOS JERUZALĖ“ KONCERTAS Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 9.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!