Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

MUZIKINIAI KONTRASTAI

S 2018-09-30 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.00 - 15.00
Rugsėjo 30 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


MUZIKINIAI KONTRASTAI

AGATA DARAŠKAITĖ, smuikas
VYTAUTAS GIEDRAITIS, klarnetas
SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ, fortepijonas

Programa
B. Bartok Trio „Kontrastai“ smuikui, klarnetui ir fortepijonui
M. Ravel Sonata smuikui ir fortepijonui
C. Debussy Pirmoji rapsodija klarnetui ir fortepijonui
P.  Schoenfield Trio smuikui klarnetui ir fortepijonui


Šis koncertas – tai pilna įspūdžių, spalvų, įvairiausių kvapų ir reginių kelionė po įspūdingai mozaikišką XX amžiaus muzikos pasaulį. Impresionistas C. Debussy kaip tikrus paveikslus tapo muzikinius opusus, M. Ravelis kuria savus impresionizmo šedevrus, jau įtraukdamas į juos jazz’o ir swing'o elementų. Žymusis B. Bartoko trio „Kontrastai“ – vitališkų vengrų bei rumunų šokių elementų pynė nuotaikinguose smuiko, klarneto ir fortepijono garsuose, o amerikiečių pianisto ir kompozitoriaus P. Schoenfieldo trio – ypatingai virtuoziškas opusas, užburiantis ir jaudinantis savo džiazinėmis bei klezmerių muzikos temomis.

Agata Daraškaitė gimė Lenkijoje, nuo penkerių metų gyveno Lietuvoje, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, o nuo keturiolikos – Londone, kur mokėsi Yehudi Menuhin’o mokykloje (mok. Natalya Boyarsky). Agata studijavo Londono Karališkajame muzikos koledže (The Royal College of Music), kur įgijo magistro laipsnį (2014) ir buvo apdovanota Jacqueline Ward Atminimo prizu (The Jacqueline Ward Memorial Prize). Už ypatingus nuopelnus studijų metu Velso princas Čarlzas smuikininkei įteikė prestižinį Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimą – Karalienės Elžbietos Motinos Karalienės Rožės taurę (The Queen Elizabeth The Queen Mother Rose Bowl).

Kaip solistė A. Daraškaitė grojo su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais bei Lietuvos kameriniu orkestrais, koncertavo žymiose Jungtinės Karalystės koncertinėse salėse – Londono Wigmore Hall, Queen Elizabeth Hall, Cadogan Hall ir kt.). 2009 m. ji dalyvavo Londono filharmonijos orkestro (The London Philharmonic Orchestra) festivalyje (dir. V. Jurovskij) „Tarp dviejų pasaulių: Alfred Schnittke“(Between two worlds: Alfred Schnittke), 2012 m. grojo solo su Karališkojo muzikos koledžo simfoniniu orkestru (dir. E. Gardner). Nuo 2013 m. atlikėja yra orkestro „Kremerata Baltica“ artistė (vad. G. Kremeris). Su šiuo orkestru ji gastroliavo Europos, Vidurinės Azijos bei Šiaurės Amerikos šalyse. Smuikininkė domisi muzikos istorija, yra įkūrusi styginių kvartetą, atliekantį klasicizmo ir ankstyvojo romantizmo laikotarpių kūrinius tiems laikams būdingais instrumentais.

Vytautas Giedraitis, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos absolventas (V. Žemaičio kl.), studijavo Paryžiaus konservatorijoje (prof. M. Arrignono kl.), stažavo Danijos karališkoje konservatorijoje (prof. J. Jenseno kl.), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantas (prof. A. Budrio kl.). Atlikėjas yra keturiolikos tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatas (IV Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų konkursas „Jurmala 2008“ (Latvija), 38-as „Lyceum Club International de Suisse“ (Šveicarija), konkursas „Yamaha“ fondo stipendijai laimėti (2012) ir kt. Klarnetininkas dalyvavo daugybėje tarptautinių muzikos festivalių, kaip solistas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu, valstybiniu, LMTA simfoniniais bei Lietuvos, Pärnu (Estija), Kauno, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, surengė pasirodymų su ansambliu „Musica humana“, Vilniaus bei Čiurlionio kvartetais, Lenkijos jaunimo orkestru „Sinfonia Juventus“, Batumio simfoniniu orkestru (Gruzija) ir kt. Jis yra LNSO klarnetų grupės artistas bei trio „Claviola“ narys. V. Giedraitis yra apdovanotas Prezidento Valdo Adamkaus premija.

Simona Zajančauskaitė mokėsi Rokiškio muzikos mokykloje (mok. A. Vagonienės kl.), Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. A. Jurgelionio, D. Račio kl.), studijavo Sankt-Peterburgo valstybinėje N. A. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje (prof. N. Serioginos  kl.), kurią baigė aukščiausiu Raudonojo diplomo įvertinimu. Studijas ji tęsė Veimaro Franzo Liszto aukštojoje muzikos mokykloje (prof. G. Gruzman ir L. Schmiedel kl.), tobulinosi garsiausių pasaulio muzikų – M. Rostropovičiaus, L. Bermano, J. Drakes, A. Debruso, S. Urivajevo, T. Steinhofelio, S. Lehmstedto, L. Natočino, V. Gornostajevos, M. Rubackytės meistriškumo pamokose. Pianistė buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros „Pagalba Lietuvos vaikams“ (2005-2010) bei Ernsto-Freibergerio „Deutschlandstipendium“ (2013-2014) fondų stipendininkė. Atlikėja daug koncertuoja solo bei įvairių kamerinių  ansamblių sudėtyse, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose (Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir kt.). Ji yra sukūrusi keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų – „Muzika aštuoniems“, „Išskridę paukščiai sugrįžta“, „Hanso Kristiano pasakų dirbtuvėse“, „Saint-Saëns“, „DSCH. Schostakowich“ ir kt. Nuo 2007 metų kartu su smuikininke Justina Zajančauskaite organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį“. Atlikėja yra apdovanota Prezidento Valdo Adamkaus premija.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
MUZIKINIAI KONTRASTAI S 2018-09-30 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.00 - 15.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva