logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai''

S 2023-12-31 18:00
Vilniaus Rotušė, Vilnius

 X Festivalis KALĖDINIS VILNIUS
Naujametinis koncertas: Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai

Kamerinis orkestras KREMERATA LITUANICA
Solistai:

eraldas BIDVA, smuikas
Dalia DĖDINSKAITĖ, smuikas

Dalyvauja:
Nijolė Dorotėja BENIUŠYTĖ, klavesinas (Italija)

Programa:
A. Vivaldi - keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui „Metų laikai”
A. Piazzolla - Metų laikai Buenos Airėse

GRAMMY apdovanojimus pelnęs orkestras KREMERATA LITUANICA, tarptautinį pripažinimą pelnę solistai smuikininkai Džeraldas Bidva ir Dalia Dėdinskaitė bei viena geidžiamiausių klausytojų programų, Antonio Vivaldi ir Astor Piazzolla Metų laikai” - tai ypatingas koncertas pasitinkant Naujuosius metus kiekvienam muzikos gurmanui.

APIE
1997 metais garsaus smuikininko Gidono Kremerio įkurtas „Grammy“ apdovanojimus pelnęs kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ laikomas vienu ryškiausių tarptautinių Europos ansamblių.
Nuo pat įkūrimo Kremerata Balticagrojo daugiau nei 50 šalių, koncertavo 600 miestų ir surengė daugiau nei 1000 koncertų visame pasaulyje. Orkestras padeda dalytis turtinga Gidono Kremerio menine patirtimi su naująja karta ir kartu skatinti bei įkvėpti Baltijos šalių muzikinį ir kultūrinį gyvenimą.
Kremerata Lituanica“ yra „lietuviška“ „Kremerata Baltica“ dalis. Tai 9 muzikantų ansamblis, tęsiantis pačias geriausias garsiojo orkestro tradicijas, kuriantis konceptualias ir originalias programas.
Ansamblis savo veiklą pradėjo pandemijos laikotarpiu, o kelionės į užsienį su visu orkestru buvo labai ribotos. Nuo tada ansamblis daug koncertavo Lietuvoje, 2021 metais koncertavo Austrijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Latvijoje, Azerbaidžane. Svarbi jo veiklos dalis bendradarbiavimas su jaunais lietuvių kompozitoriais.
Iš kitų kamerinių orkestrų šis kolektyvas išsiskiria savitu braižu – programų konceptualumu bei itin meistrišku jų atlikimu.

Daugiafunkcionalus, virtuoziškas, turintis improvizacijos polinkį , subtilų koloritą, gebantis tuo pat metu ne tik soluoti, bet ir vesti orkestrą bei girdėti ansamblį. Puikus koncertmeisteris, su kuriuo orkestras jaučia vienas kito petį ir alsavimą – tokiais žodžiais apibūdinamas ERALDAS BIDVA , ilgametis kamerinio orkestro Kremerata Baltica bei Lietuvos Kamerinio orkestro koncertmeisteris.  Su šiais orkestrais Dž. Bidva griežia garsiausiose pasaulio salėse bei festivaliuose. Daug programų bei ispūdingu projektų parengė ir su Gidonu Kremeriu, taip pat dažnai koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais, iškiliais atlikėjais ir dirigentais, tarp kurių – Gustavo Dudamelis, Christophas Eschenbachas, Simonas Rattleis, Martha Argerich, Daniil Trifonov, Mario Brunello, Oleg Maisenberg , Sergejus Krylovas.
Kaip orkestro lyderis ( be dirigento ) įrašęs daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių , susilaukusių puikių įvertinimų visame pasaulyje . Ne viena yra pelniusi prestižinius apdovanojimus ICMA , GRAMMY, ECHO KLASSIK .Ypač svarbi yra Odradek kompanijos 2018 leidžiama solinė plokštelė , kur Dž.Bidva kartu su Lietuvos kameriniu orkestru įgrojo P.Vaskso, A.Šenderovo bei J.Juzeliūno koncertus smuikui su orkestru .
Nacionalines M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Paryžiaus konservatorijos absolventas yra kviečiamas kaip solistas ir lyderis pasirodyti įvairiuose kameriniuose ansambliuose į prestižinius festivalius Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade (Šveicarija), Risoro kamerinės muzikos festivalyje (Norvegija),Kuhmo (Suomija), Kronberge (Vokietija) bei daugelyje kitų. Veda meistriškumo kursus Ars-summerfest (Lietuva).Taip pat nuo 2016 metų iš maestro S.Sondeckio perėmė vadovavimą tarptautiniame Mažeikių meno festivaliui .

Orkestro koncertmeisteris tai solistas ir dirigentas tuo pat metu. Grodamas solo stengiuosi sekti visumą, būti partitūros dalis, bet kartu ir pasakoti savo istoriją, plėtoti muzikinę mintį aiškiai, logiškai, įtikinamai. Grojimas turi būti įprasmintas, be tuščių vietų. Taigi, vyksta nuolatinė kaita tarp groju ir klausausi, – yra sakęs Dž. Bidva. 
Džeraldas Bidva šiuo metu groja Antonio Stradivari ,Cremona 1734 (Baron Feilitzsch ,Heermann ) smuiku .

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų - didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2020 - 2022 metais - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

Festivalio koncerto partneris: Vilniaus rotušė

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai'' S 2023-12-31 18:00 Vilniaus Rotušė, Vilnius
Renginys Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai''
Data / Laikas S 2023-12-31 18:00
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 15% moksleiviams, studentams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Vilniaus Rotušė
Didžioji gatvė 31 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Ars Lituanica, VšĮ
Jasinskio g. 14A-51, Vilnius
arslituanica@gmail.com/+37068754644
Įmonės kodas: 303224736
PVM kodas ND
Renginys Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai''
Data / Laikas S 2023-12-31 18:00
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Kalėdos: "Vaikiškoji siuita. Koncertas visai šeimai" PopuliarusPopuliarusKalėdos: "Vaikiškoji siuita. Koncertas visai šeimai" Vilniaus Rotušė, Vilnius
Pirkti bilietą Kalėdos: ''Schubert. Trio. Geniušas/Dėdinskaitė/Pyšniak'' PopuliarusPopuliarusKalėdos: ''Schubert. Trio. Geniušas/Dėdinskaitė/Pyšniak'' Vilniaus Rotušė, Vilnius
Pirkti bilietą "Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas) PopuliarusPopuliarus"Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas) Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Pirkti bilietą Koncertinis šokis: ''BOLERO-EXTENDED'' PopuliarusPopuliarusKoncertinis šokis: ''BOLERO-EXTENDED'' Vilniaus Rotušė, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti