Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Naujų idėjų kamerinis orkestras - NIKO

T 2016-12-07 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Įvykęs renginys
Šventinės klasikos festivalis SALEV MUSICA
Gruodžio 7 d., trečiadienis, 18.30 val.
„NIKO – Šviesos”
Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO)
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Programa:  Antonio Vivaldi–Max Richter, Terry Riley, Gediminas Gelgotas


Ar esate pasiruošę muzikinėms provokacijoms? Ar esate klausęsi NIKO koncerto? Jei ne – tai nedelskite, jei taip – tai suskubkite! Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18.30 valandą Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO). klausytojus žavės ir provokuos koncertine programa „NIKO – Šviesos“. 

Lygiai prieš diešimtmetį įkurto kolektyvo meno vadovas ir dirigentas – respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas, kompozitorius Gediminas Gelgotas. Orkestro branduolį sudaro 6 jauni, talentingi ir profesionalūs stygininkai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai. NIKO jau koncertavo daugelyje Europos šalių, taip pat Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nuo 2012 metų NIKO reziduoja Vilniaus miesto Rotušėje. 2015 metais NIKO debiutavo garsiojoje Leipzigo „Gewandhaus“ salėje bei atidarė prestižinį „Vilniaus festivalį“.

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka iššūkius mėgstančiam kolektyvui apibūdinti. Manantieji, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, tikėtina, pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais. Atlikdamas kūrinius mintinai, sujungdamas populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdamas dainavimą ar minimalistinę choreografiją, kolektyvas sukuria stulbinamą patirtį. Efektas – užburiantis, rezultatas – patrauklus įvairaus amžiaus ir skonio publikai.

Inovacijas mene vertinanti Norvegijos publika šiemet festivalyje “Festspillene i Elverum” vykusį lietuvių pasirodymą palydėjo griausmingais aplodismentais. „Tai buvo nauja, netradicinė kamerinė muzika ir... o Dieve, kokia puiki (“cool”) ji buvo! Tai yra muzika, atspindinti mūsų laiką ir pajėgi kreiptis į kur kas platesnę auditoriją“, – rašė Norvegijos dienraštis “Hamar Arbeiderblat”. Pasak laikraščio, „šie išskirtinai profesionalūs muzikantai absoliučiai pilnai pasineria į minimalistinės muzikos pasaulį“. Jie „tiesiog abstulbino publiką ir suteikė nepaprastai gražius išgyvenimus“.
Į Klaipėdos koncertų salės rengiamą festivalį „Salve Musica“ NIKO sugrįžta su programa „NIKO – Šviesos“. Joje išgirsite energija užburiančią šiuolaikinę Antonio Vivaldi 4 koncertų smuikui ir orkestrui ciklo „Metų laikai“ rekompoziciją, kurią padarė Maxas Richteris, Pernai NIKO atliko tik jo dalį, o dabar parengė visą ciklą.

Pasak atlikėjų, programos „vinis“ šį kartą bus pirmasis minimalistinis kūrinys – žymaus amerikiečių kūrėjo Terry Riley’io kompozicija “In C”. Kolektyvas pasiruošęs užhipnotizuoti publiką įspūdinga ir šviežia šio kūrinio interpretacija.  Pats kompozitorius laiške G. Gelgotui ir NIKO rašė: „tu turi labai unikalų ir įtikinantį kompozicinį balsą. O tai, ką darote su NI&Co, yra iš tiesų efektinga. Man patinka, kad atlikėjai groja mintinai. Man patinka Jūsų muzikantų jautrus vibrato ir dėmesys garso grynumui“. Šis garsaus kompozitoriaus įvertinimas atvėrė duris tolesnei G. Gelgoto ir jo orkestro sėkmei.
NIKO pasirodymą gruodžio 7-osios vakarą užbaigs paties G. Gelgoto muzika, kurios atlikimui iš esmės kolektyvas ir buvo įkurtas.
Savo knygoje “Gettin‘ Closer” Gelgotas rašo: „Aš niekada nesijaučiau artimas su racionaliai orientuotu menu. <…> Esu tikras, tie, kurie klauso mano muzikos ar dirba drauge žino mano polinkį į muziką, kuri ne tik domina savo struktūra ir koncepcija, bet kokiu nors būdu žadina klausančiųjų širdis.“
Maloniai kviečiame!
________________________________________

LAIMĖKITE KALĖDINĮ ARBA NAUJAMETINĮ VAKARĄ KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖJE!
• Įsigykite 2-u bilietus į bet kuriuos šventinės klasikos festivalio SALVE MUSICA koncertus.
• Registruokitės el. paštu rinkodara@koncertusale.lt (Vardas, pavardė, kontaktinis telefonas, el. paštas, abiejų bilietų identifikacijos kodai).
• Įsigytus 2-u bilietus galima registruoti tik vieną kartą.
• Atsitiktinės atrankos būdu 4 dalyviai laimės svečio bilietą 2-iems į vieną iš šių koncertų:
Gruodžio 27 d. „Queen Six“ (Didžioji Britanija)
Gruodžio 28 d. Sergej Krylov (smuikas, Italija), Lietuvos kamerinis orkestras
Gruodžio 29 d. „Glass Duo“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus
Gruodžio 31 d. Mūza Rubackytė, Klaipėdos kamerinis orkestras
• Apie laimėjimą paskelbsime 2016 m. gruodžio 16 dieną tinklalapyje www.koncertusale.lt (naujienų skiltyje), Koncertų salės feisbuko paskyroje. Laimėtoją informuosime asmeniškai.
• Žaidimas vyksta nuo 2016 m. spalio 24 d. iki 2016 m. gruodžio 15 d.
• Prizas nekeičiamas į pinigus.
Detaliau www.koncertusale.lt
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Naujų idėjų kamerinis orkestras - NIKO T 2016-12-07 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~1:40
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami

*renginio dieną nuolaidos netaikomos!

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva