logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir choras Pro Musica

K 2022-06-09 19:00
Vilniaus Rotušė, Vilnius
6.50 - 28.00

Bendroje Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO ir Vilniaus Universiteto choro "Pro Muzika" koncerto programoje pirmąkart nuskambės naujausių, 2020/2021 metais sukurtų, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūrinių versijos chorui ir styginiams. Tai - pandemijos metu autoriaus rašyti kūriniai "Užrakink mane savo šviesoje, Šventasis Lukai", "Maldos šokis" ir "Harmonijos, melodijos ir širdžių dūžiai".

Per vienerius metus gimę šie trys nauji autoriaus kūriniai atspindi skirtingus pandeminio pasaulio laikotarpius ir jų išprovokuotas emocijas. "Pyktis, nerimas ir neviltis, malda šokyje – prisimenant, lyg sapną, pasaulį, kuris, regis, toks jau negrįš. Klaidžiojimas ir netikrumas, praradimas ir priverstinis prisitaikymas, suvokimas, kad nors visa tai – dar nepasibaigę, visgi taip pat dar nepasibagusios yra ir mūsų melodijos, harmonijos, o mūsų širdžių dūžiai ir toliau skaičiuoja: 2020, 2021, 2022..." Anot autoriaus, kūriniai yra ir savotiška šiemet prasidėjusio karo Ukrainoje nuojauta, o kūrinių tekstai šiandien įgauna dar kitas, papildomas reikšmes.

Jaunosios kartos lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muziką atlieka tokie muzikai, kaip Kristjan Järvi, David Geringas, Daniel Hope, Lidia Baich, Roman Patkoló, Sergey Nakariakov ir kiti, tokiose salėse, kaip Gewandhaus (Leipzige), Konzerthaus (Berlyne), Tonhalle (Ziuriche), Marinskio teatre (Sankt Peterburge), Theatre de Champs Elysees (Paryžiuje), bei festivaliuose “Schleswig-Holstein”, “Beethovenfest”, “Kissinger Sommer”, “Young Euro Classics”, “Odessa Classics”. Naujasi kūrėjo darbai transliuojami “Mezzo TV”, “Arte TV”, “BR Klassik”, “Classic FM”, pristatomi  leidiniuose “The Violin Channel”, “The Strad”, “The Gramophone”. Jo originali kūryba bei kūrinių aranžuočių įrašai išleisti leidybinių kompanijų “Naïve Classique” ir “Deutsche Gramophone”, o visų sukuriamų kūrinių partitūras nuo 2010 metų leidžia Vokietijos – JAV leidybinė kompanija “Peermusic Classical” - ir visa tai tik nedidelė dalis pasiekimų, kuriais gali džiaugtis vos 35-erių metų kūrėjas. Kritikai atkreipia dėmesį į Gelgoto kūrybinių pažiūrų “platumą, gylį, laisvę, drąsą ir, svarbiausia, atvirumą“ taip pat į jo unikalią ir labai patrauklią muzikinę kalbą, paremtą minimalizmo estetika, moderniomis, daugiastilistinėmis įtakomis, kurios apjungia asketiškos melodijos grožį su užkrečiančiu ritminiu pradu. Jo muzika taip pat dažnai laikoma į koncertų sales pritraukiančia naują ir jaunesnį klasikinės muzikos klausytoją.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė - visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO. NIKO debiutavo pasaulinio lygio salėse ir festivaliuose, tarp kurių - prestižinės Leipcigo „Gewandhaus", Londono „Saint Martin-in-the-Fields" ir „Roundhouse", Liepojos „Great Amber", Maskvos Valstybinio Puškino vardo menų muziejaus koncertų salė, Sankt Peterburgo ir Odesos filharmonijų salės, bei Uzedomo (Vokietija), Elverum (Norvegija), "Odessa Classics" (Ukraina), Tulono (Prancūzija), Venturos (JAV), Vilniaus ir kiti svarbūs Europos ir JAV festivaliai. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

NIKO buvo įkurtas 2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto, kolektyvas yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, nuolatos atstovaujantis Vilniaus ir Lietuvos vardui svarbių diplomatinių misijų metu.

2004 m. susibūręs Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro Musica” vienija per septyniasdešimt Vilniaus universiteto studentų, absolventų, darbuotojų ar tiesiog muzikos mėgėjų, norinčių savo laisvalaikį skirti dainavimui. Tarptautinį pripažinimą pelniusiam chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

Pagrindinė choro veiklos kryptis – didelių chorinių kūrinių bei teminių programų rengimas, bendradarbiaujant su kitais Europos bei pasaulio universitetais ir įžymiais menininkais. „Pro Musica“ jau realizavo bendrus projektus su Ekstremadūros (Ispanija), San Francisko (JAV), Oslo (Norvegija), Rio de Žaneiro (Brazilija), Prahos (Čekija) universitetų chorais. Choras į savo repertuarą įrašė ne vieną klasikos šedevrą, taip pat dažni Lotynų Amerikos, JAV, Šiaurės Europos šalių, Lietuvos šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. „Pro Musica“ yra nuolatinis muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ dalyvis. Choras koncertavo Armėnijoje, Brazilijoje, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Gruzijoje, Ispanijoje, Italijoje, JAV, Kuboje, Kazachstane, Latvijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Meksikoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir choras Pro Musica K 2022-06-09 19:00 Vilniaus Rotušė, Vilnius 6.50 - 28.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 1 val. 15 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% perkant 3 ir daugiau bilietų
 

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Vilniaus Rotušė
Didžioji gatvė 31 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ Orkestras NIKO
VšĮ Orkestras NIKO
Gurių Sodų g. 17, Vilnius
info@nicomusic.eu / +37067463793
Įmonės kodas: 302940750
Ta pati renginio vieta