Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Neapolietiškai andalūziška. Klasikinė ispaniškų ir neapolietiškų dainų programa

Š 2019-03-30 15:00
Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, Klaipėda
6.00
Atlikėjai: Donato Ravini, tenoras (Italija), Rūta Blaškytė, pianistė

Tenoras Donato Ravini, klasikinio  ir operos repertuaro atlikėjas, akompanuojant pianistei Rūtai Blaškytei kartu su koncerto vedėja Vigaile Karpavičiūte lydės publiką muzikos kelionėje  per neapolietišką klasikinę dainą iš taip vadinamo auksinio laikmečio ir per didžiųjų Iberijos kompozitorių ispanišką klasikinę dainą. Kelionės žemėlapis – D. Ravini sukurta programa ir kūriniai tokių nemirtingų autorių, kaip Manuel De Falla, Francesco Paolo Tosti, Mario Costa, Eduardo Di Capua, Salvatore Di Giacomo, Libero Bovio, Federico Garcia Lorca ir kitų žymių autorių, palikusių mums amžinus šedevrus, dainos. Tekstų kūrėjai ir kompozitoriai melodijų motyvų, temų bei žodžių sėmėsi iš vertingo ir plataus liaudies tradicijų lobyno,  užkrėsdami  savo darbus  klasikinės ir liaudies muzikos draugystės ir abipusės įtakos virusu. Tradicijos, kurių ištakos yra taip toli erdvėje ir laike, pirmiausia, mus nustebina, vėliau jų dėka pajuntame solidarumo ir broliškumo jausmą visiems mūsų planetos gyventojams. Koncerto kūriniai  yra dalis repertuaro, išgarsinto pasaulyje žymių solistų,  pirmiausia, Enrico Caruso, Beniamino Gigli, Tito Schipa, vėliau - nuo Franco Corelli, Giuseppe Di Stefano, Alfredo Kraus, Luciano Pavarotti iki Teresa Berganza, Josè Carreras ir iki šių laikų didžiųjų operos ir klasikos atlikėjų.

Su šiuo koncertu ir nemariu viduramžių grožiu, kurį pristatome, siūlome solidarumo, pagarbos, broliškumo ir meilės tarp tautų žinią, tautų, kurios net ir būdamos skirtingos, turi identiškas ir bendras šaknis.

Koncertas yra labdaros ir besidalinančios partnerystės iniciatyva: 30 proc. iš koncerto svečių surinktų lėšų bus skirta Šv. Pranciškaus Onkologiniam centrui, kurį globoja Klaipėdos šventojo Pranciškaus Asyžiečio Vienuolynas ir VšĮ “Šv. Pranciškaus vilties miestas”, 30 proc. – koplyčiai ir 40 proc. - kitiems koncertams organizuoti. Graži klasikinė muzika turi moksliniais tyrimais įrodytą gydomąjį poveikį. Greta esančio Šv. Pranciškaus onkologijos centro lankytojai, jų artimieji, vaikai ir senjorai kviečiami naudotis gydančia muzikos terapija.

Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio Vienuolyno tikslas sukurti Klaipėdos mieste pirmąjį Lietuvoje ir Rytų Europoje sveikatinimo ir socialinių paslaugų mokslo inovacijų klasterį - “Vilties miestą“. Jo misija padėti sumažinti žmonių, patenkančių į pažeidžiamas socialines grupes (onkologinių ligonių, fizinę negalią turinčių asmenų), socialinę atskirtį, sugrąžinti juos į aktyvų gyvenimą, paskatinti Lietuvos socialinę ir ekonominę plėtrą. Rengiami Vilties renginiai, kurių metu kartu ieškome solidarumo spalvų. Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno užduotis padėti žmonėms gyventi. Jo siekiamybė yra subrandinti miesto gyventojus kaip Vilties bendruomenę, kuri būtų atspari abejingumui, atvira savo artimui, spinduliuojanti atidumą ir dosnumą šalia esantiems.  Prieš 12-ka metų Klaipėdoje prasidėjęs „Vilties bėgimas“ išaugo į 28-ių „Vilties miesto“ renginių ciklą. Prisidėkite ir jūs prie šių gražių gyvenimo vilties renginių: http://viltiesbegimas.lt/; https://www.facebook.com/viltiesmiestas.lt; http://www.onkocentras.lt/

DONATO RAVINI, TENORAS, MENO VADOVAS, ITALIJA

2002 metais baigęs G. Forzano privačią muzikos akademiją pas žymų Italijos baritoną, savo ilgametį mokytoją ir bendražygį Lino Puglisi, Donato pradėjo dainuoti solo įvairiuose Italijos festivaliuose, koncertuose ir meistriškumo klasėse. Tenorą Lietuvos publika, mėgstanti klasikinę muziką, pažįsta nuo 2015 m. Dainininkas  savo sukurtas programas pristatė įvairiuose šalies miestuose, italų operų arijas ir duetus, itališkas ir neapolietiškas klasikines dainas bei romansus atliko akompanuojant Lietuvos nacionalionio operos ir baleto teatro kameriniam orkestrui su maestro Martynu Staškumi, Latvijos kameriniam orkestrui „Gaudeamus“ ir jo dirigentui maestro Guntars Bernats, styginių kvartetui „Archi Quartett“, pianistams Aleksandrui Vizbarui, Linui Dužinskui ir Rūtai Blaškytei. Kauno valstybinėje filharmonijoje surengė įspūdingą koncertą „Italų lyrika“ su operos primadona Joana Gedmintaite, akompanuojant orkestrui „Modus“ su dirigentu Robertu Bliškevičiumi.

Donato svarbu ne tik gerai atlikti kūrinius, jis dalinasi istorijomis - apie kūrėjus, kūrinių atsiradimo aplinkybes, praturtindamas klausytojus įdomia patirtimi. Tuomet ir muzika priimama giliai, įsijaučiant, pastebint panašumus su savo gyvenimais, atsakant į sau svarbius klausimus.

Nauja programa “Neapolietiškai andalūziška” buvo pristatyta Romoje, pritariant klasikinės gitaros garsams.

RŪTA BLAŠKYTĖ, KONCERTMEISTERĖ, PIANISTĖ

LNOBT septynerius metus ėjo akompaniatorės pareigas. Ji baigė magistrantūrą ir aspirantūrą LMTA, šiuo metu dirba Kauno muzikiniame teatre, taip pat akompaniatore Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedroje pas prof. Tomą Ladygą. Kartu su ansambliu RAMuzika bei kitais atlikėjais Rūta koncertuoja koncertuose ir festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje. Ji yra nuolatinė tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė. 2018 metų vasarą akomponavo italų tenorui Donato Ravini festivalio „Šimtmečio vasaros festivalis“ uždarymo koncerte „Meilės sapnas“ Renavo dvare bei Palangos kurhauzo salėje. Su RAMuzika – sopranu Aiste Širvinskaite ir smuikininke Migle Dikšaitiene kiekvienais metais pristato naujas muzikaliai provokuojančias programas Lietuvos filharmonijos salėje Vilniaus Taikomosios Dailės muziejuje. „Baroko metamorfozės“, „Meilės keliai“, „Meilės šviesa ir šešėliai“ – keletas žavios moterų trio programų, surenkančių pilnas ištikimų gerbėjų sales.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Neapolietiškai andalūziška. Klasikinė ispaniškų ir neapolietiškų dainų programa Š 2019-03-30 15:00 Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, Klaipėda 6.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 7 iki 10 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius