logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Neurologinė opera VYRAS, KURIS SAVO ŽMONĄ PALAIKĖ SKRYBĖLE

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Neurologinė opera „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ 
Kompozitorius Michael Nyman 
Libreto autoriai: Christopher Rawlence, Michael Morris ir Michael Nyman  

Režisierius Žilvinas Vingelis 
Režisieriaus asistentė, judesio konsultantė Gintarė Šmigelskytė 
Dailininkė Paulina Simutytė 
Lėlių meistras-butaforas Martynas Lukošius 
Šviesų dailininkas Tomas Klimas 
Animacijų autorė Dovilė Gecaitė 
Vaizdo projekcijų autorius Kornelijus Jaroševičius 
Vaizdo projekcijų autoriaus asistentas Nidas Kaniušas 
Solistai: Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Kšištof Bondarenko (bosas) 
Klaipėdos kamerinis orkestras  
Meno vadovas Mindaugas Bačkus  
Indrė Baikštytė (fortepijonas) 
Gabrielė Ašmontaitė (arfa) 
Dirigentas Martynas Staškus  

 

Į Klaipėdos koncertų salės sceną sugrįžta pasaulinio garso britų kompozitoriaus Michaelo Nymano opera „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“! Jos pastatymui savo kūrybines pajėgas sujungė ,,Kosmos Theatre“, teatras ,,Utopia“ ir Klaipėdos koncertų salė. Praėjusį rugsėjį minėtos šiuolaikinės operos lietuviška premjera prasidėjo festivalis „Permainų muzika“, žymėjęs ir naujo KKS koncertinio sezono startą. 
Britiškojo minimalizmo atstovas, pripažintas kino ir teatro muzikos autorius M. Nymanas operą sukūrė remdamasis britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso to paties pavadinimo knyga. Kūrinį galima pavadinti medicinine-muzikine pagrindinio herojaus-paciento, turinčio vizualinę agnoziją (arba „mentalinį aklumą“) ligos tyrimo istorija. Pagrindinį veikėją ligoje gelbsti muzika – būtent garsai ir melodijos padeda jam atpažinti aplinkinį pasaulį ir jame gyventi.  
O. Sacksas apie M. Nymano operą sako: „tikrasis jos herojus neabejotinai yra muzika – muzikos galia integruoti, organizuoti, sumegzti sujauktą pasaulį ir suteikti jam prasmę. Tai yra tikrų tikriausia neurologinė opera. Pirmoji tokia muzikos istorijoje“. 
Operos režisierius ,,Kosmos Theatre” meno vadovas Žilvinas Vingelis teigia: ,,šios kamerinės operos sceninė versija – tai vizualinė ir garsinė laike kintanti gyvoji instaliacija, įtraukianti į savo pasakojimą gyvą muzikinį atlikimą, solistų darbą, lėlių teatro bei videotransliacijos sprendimus. Siužetas, tyrinėjantis garso ir vaizdo percepciją bei mentalinį aklumą, siūlo pažvelgti į sceninį veiksmą nemonumentaliai, mobiliai, kameriškai, dinamiškai, netgi siurrealiai. Operos siužete nėra nieko, kas įprasta klasikinių operų siužetams, o į metaforines aukštumas O. Sackso istoriją perkeliantis didingas M. Nymano minimalizmas kreipiasi į tą žmogiškosios būties dalį, kuri mumyse priima ir suvokia aplink esančią tikrovę. Kuo mes tampame, kai mūsų protas pasaulį ima priimti kitaip, nei jį priima aplinkiniai? Ar tikrovė yra viena visiems, ar kiekvienas matome savąjį tikrovės atvaizdą?“ 

 
Klausytojų dėmesiui: 
•    Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
•    Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
•    Renginys gali būti organizatoriaus fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos bei reklamos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jūsų neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama renginio viešinimui.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti