logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

NIKO | Naujų idėjų kamerinis orkestras

Š 2021-10-30 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
21.00 - 51.00

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO savo jubiliejų pažymės išskirtiniu koncertu

 

Šį rudenį rudenį Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO mini iškilią progą – 15 metų veiklos sukaktį. Ta proga spalio 30 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje charizmatiškojo Gedimino Gelgoto vadovaujamas kolektyvas pristatys įspūdingą keturių kūrinių programą, kurioje – net trys premjeros Lietuvoje! Būdamas ištikimas minimalizmo estetikai, NIKO atliks žymiausių šios muzikos kūrėjų Philipo Glasso ir Johno Adamso kūrinius bei pristatys naujausią keturių dalių G. Gelgoto opusą, kuris yra tarsi pandemijos sukeltų emocijų dienoraštis. O tapybiška Šv. Kotrynos bažnyčios aplinka suteiks pasirodymui išskirtinį vizualumą.

NIKO rengia iškirtinį koncertą su visiškai nauja programa, kurios kodinis pavadinimas „G-A-G-A" nukreipia į keturių pripažintų kūrėjų pavardes: Gelgotas, Abrahamsen, Glass, Adams. Lietuvos publika šiame koncerte turės išskirtinę galimybę pirmą kartą gyvai išgirsti naujausią legendinio JAV kompozitoriaus Philipo Glasso styginių kvartetą – tai jau 8-asis šio kūrėjo kvartetas, sukurtas vos prieš trejus metus.

Koncerte taip pat nuskambės šių metų festivalio kviestinio kompozitoriaus, žymaus danų kūrėjo Hanso Abrahamseno 3-asis styginių kvartetas. Šis kompozitorius visame pasaulyje išgarsėjo parašęs įspūdingą kūrinį sopranui ir orkestrui „Let Me Tell You", kurį pastaraisiais metais atlieka patys garsiausi pasaulio orkestrai, tokie kaip Berlyno filharmonijos, Londono, Paryžiaus, Bostono, Clevelando, Birminghamo su Mirga Gražinyte-Tyla, bei šiuolaikinio vokalo žvaigždė Barbara Hannigan.

NIKO koncerto kulminacija – kito įžymaus JAV kompozitoriaus Johno Adamso bene garsiausias kūrinys styginiams „Shaker Loops". Minimalizmo šedevru laikomą pusvalandžio trukmės kūrinį savo jubiliejaus proga NIKO ruošiasi atlikti pirmą kartą.

Lietuviškasis koncerto akcentas – NIKO įkūrėjo ir dirigento Gedimino Gelgoto naujo kūrinio styginiams ir balsams premjera. Šį opusą G. Gelgotas pradėjo rašyti 2020-ųjų vasarą, paveiktas pandemijos sukeltų būsenų ir emocijų. „Pyktis, nerimas ir neviltis. Malda šokyje, prisimenant, lyg sapną, pasaulį, kuris, regis, niekada negrįš. Klaidžiojimas ir netikrumas; praradimas; priverstinis prisitaikymas; klausimas, ar dar neapleido mūsų jėgos; šviesos paieškos. Tai mano asmeninis 2020–2021 metų dienoraštis. Kiekvieną dieną, prieš rašant, reikėjo išryškinti sau tas sudėtingas būsenas, į jas nerti, jose išbūti... Atrodo, dar niekada nebuvo taip sunku, bet ir taip reikalinga kurti", – apie savo naują kūrinį pasakoja G. Gelgotas.

NIKO buvo įkurtas 2006 m. G. Gelgoto iniciatyva kaip modernus styginių kolektyvas. Atlikėjų tikslas buvo rengti patrauklius ir originalius progresyvios klasikinės muzikos pasirodymus, demonstruojant aukščiausią grojimo styginiais meistriškumą ir integruojant į koncertus vizualinius scenos efektus. „Atlikdami kūrinius mintinai ir sujungdami populiariosios ir klasikinės muzikos elementus su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdami dainavimą ar minimalistinę choreografiją, NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, o rezultatas patrauklus įvairių kartų publikai", – apie kolektyvą yra sakęs koncertų kuratorius iš JAV Jud Newborn.

Per penkiolika veiklos metų NIKO pasirodė daugelyje garsių pasaulio scenų, tarp kurių – tokios prestižinės salės kaip garsiosios Leipcigo „Gewandhaus", Londono „Saint Martin-in-the-Fields" ir „Roundhouse", Liepojos „Great Amber Hall", Maskvos valstybinio A. Puškino vardo menų muziejaus koncertų salė, Sankt Peterburgo ir Odesos filharmonijų salės ir kt. Aktyvi kolektyvo koncertinė geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Šiuo metu NIKO yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas.

 

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
NIKO | Naujų idėjų kamerinis orkestras Š 2021-10-30 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 21.00 - 51.00
Svarbi informacija
Atsižvelgiant į LR Vyriausybės paskelbtus reikalavimus, žiūrovai uždarose patalpose organizuojamuose renginiuose nuo rugsėjo 13 d. galės lankytis su galimybių pasu. Jeigu šis reikalavimas bus pakeistas, nedelsiant informuosime šio koncerto žiūrovus.

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
-20% perkant 10 ir daugiau bilietų. Dėl nuolaidos kreiptis vipklientai@bilietai.lt nurodant norimą renginį ir pageidaujamą kainų kategoriją.

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
Ašmenos g. 8 Vilnius
info@vilniusfestivals.lt; +37052127364
Įmonės kodas: 226190740
PVM kodas LT100001983113
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą ESTIJOS NACIONALINIS VYRŲ CHORAS ir trimito žvaigždė MARKUS STOCKHAUSEN PopuliarusPopuliarusESTIJOS NACIONALINIS VYRŲ CHORAS ir trimito žvaigždė MARKUS STOCKHAUSEN Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 21.00 - 51.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą (Perkeltas) ALVA NOTO: UNIEQAV (Perkeltas) ALVA NOTO: UNIEQAV Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 39.00 - 59.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą TWENTY FINGERS DUO TWENTY FINGERS DUO Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 11.00 - 31.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą BREMEN LOUDSPEAKER ORCHESTRA & LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS: LENdscapes BREMEN LOUDSPEAKER ORCHESTRA & LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS: LENdscapes Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 11.00 - 31.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą NADAR ensemble (Belgija) NADAR ensemble (Belgija) Menų spaustuvė, Vilnius 15.00 - 39.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!