logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

NIKO ''Rezonansas 2024''

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

NAUJAMETINIS NIKO KONCERTAS–PATIRTIS „REZONANSAS 2024

Po ketverių metų pertraukos Vilniaus miesto ansamblis NIKO grąžina tradiciją drauge pasitikti Naujųjų metų išvakares. Pasaulinį pripažinimą pelnęs kamerinis styginių orkestras žada ypatingą pasirodymą. Koncertas-patirtis „Rezonansas 2024“ klausytojus nustebins išskirtiniu progresyviosios klasikinės muzikos skambesiu, profesionaliu ir emocingu jos atlikimu, leisiančiu pajusti melodijų energiją, muzikos garsų bangas bei vibracijas. Reikšminga detalė kiekvienam klasikinės muzikos mylėtojui ar šio kolektyvo gerbėjui: Vilniuje NIKO koncertuos vos sugrįžęs iš savo debiutinio koncerto Niujorko „Carnegie Weill Recital Hall“ – vienos prestižiškiausių pasaulyje koncertų salių.

„Rezonansas 2024“ – tai kintanti ir itin gyva naujų muzikinės raiškos būdų visuma, leidžianti užmegzti abipusį ryšį tarp atlikėjo ir auditorijos. „Kai groja NIKO, norisi užsimerkti ir panirti į save arba staiga atsistoti ir pradėti šokti“, – taip savo gyvą koncerto patirtį aprašė JAV meno programų kuratorius Jud Newborn.

Koncerto klausytojai turės galimybę išgirsti kruopščiai atrinktą šventinę muzikinę programą, kurioje skambės tokių muzikos klasikų kaip A. Vivaldžio, J. S. Bacho kūrinių rekompozicijos, taip pat ansamblio įkūrėjo Gedimino Gelgoto komponuoti kūriniai. NIKO atliekama muzika suteiks dar nepatirtų fizinių ir emocinių įspūdžių bei užduos toną artėjantiems 2024 metams. Būtent šiam koncertui sukurti  vizualiniai efektai leis dar giliau pasinerti į performansą, pulsuojantį nauju požiūriu į muzikos atlikimą.

VILNIAUS MIESTO ANSAMBLIS NIKO

Vilniaus miesto ansamblis NIKO – unikali styginių instrumentų grupė, 2006 m. įkurta kompozitoriaus bei meno vadovo Gedimino Gelgoto, siekiant praplėsti klasikinės muzikos ribas ir perkelti ją į platesnį kontekstą. G. Gelgotas ir jo įkurtas NIKO išsiskiria tuo, jog tiek kompozitoriaus kūryba, tiek kolektyvo sceninė raiška – tarsi klasika, tarpstanti moderniose populiariosios kultūros įtakose. NIKO koncertai jau tapo reiškiniu, suburiančiu šiuolaikinės muzikos mylėtojus, inovacijų entuziastus ir tuos, kurie mėgsta įsimintinas muzikines patirtis. 

NIKO ansamblyje groja ryškūs, talentingi muzikantai, kaip solistai pelnę apdovanojimus daugelyje tarptautinių ir respublikinių konkursų: Augusta Zuokė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas), Agata Ursul (smuikas), Liudvikas Silickas (violončelė), Povilas Paukštė (violončelė), 

Augustinas Sokalski (violončelė), Gediminas Gelgotas (įkūrėjas, kompozitorius ir meno vadovas).

Pastaraisiais metais NIKO debiutavo prestižinėse pasaulinio garso salėse, Europos ir JAV festivaliuose. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Ansamblis aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis. NIKO taip pat pasirodė Jo Šventenybės Dalai Lamos bei Popiežiaus Pranciškaus vizitų Lietuvoje metu, koncertavo Jos Ekscelencijai Norvegijos Karalienei Sonjai.

5,5 milijono klausytojų per savaitę turinti radijo stotis „Classic FM” 2018 m. transliavo tiesioginį NIKO pasirodymą Londone, o „BBC World Service” pristatė dešimties minučių reportažą apie kolektyvą, pabrėždami NIKO išskirtinumą bei apibūdindami jį kaip „išties vertą dėmesio”. 2019 metais kolektyvas pasirodė ir rytinėje didelę auditoriją turinčio JAV Televizijos kanalo „Fox TV” laidoje.
 

Išankstiniai bilietai - pigiau. Vėliau bilietai brangs!

Renginio nuoroda: http://www.bymodern.eu

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti