Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Onutė Narbutaitė ''Heliografijos''

T 2018-11-07 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Lietuvos kompozitorių sąjunga kviečia į gurmanišką kamerinės muzikos koncertą, kuriame skambės naujausi Onutės Narbutaitės, vienos labiausiai pripažintų Lietuvos kompozitorių, kūriniai. O juos atliks charizmatiški, išskirtinio talento Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

Programa:
Labirintas (2017, premjera Lietuvoje)
Tuštumoje (2016)
Heliography (2015, premjera Lietuvoje)

Atlikėjai:
Gunta Gelgotė (balsas), Giedrius Gelgotas (fleita)
Sergejus Okruško (fortepijonas)
Nora Petročenko (balsas), Garth Knox (altas), Agnès Vesterman (violončelė), Sylvain Lemêtre (tombakas, rėminis būgnas)

O. Narbutaitės kūryba, pasak kritikų, paženklinta išskirtinio asmeniškumo žyme ir yra atpažįstama nuo pirmųjų taktų. Šalia plataus įvairių emocinių būsenų ir pojūčių spektro, juntamas aristokratiško saiko pojūtis, įtakojantis stiprų emocinį jos muzikos paveikumą.

„Labirintas“ (2017, premjera Lietuvoje), pasak kompozitorės, „tarsi klaidžiojimas pustuštės užrašų knygelės puslapiais, netyčia užtinkant juose nuotrupų iš Ingeborg Bachmann (1926-1973) tekstų ir Jorge Luis Borges‘o (1899-1986) interviu.“
Šio opuso atsiradimą inspiravo šeimyninis talentingų muzikos atlikėjų duetas – dainininkė Gunta Gelgotė ir fleitininkas Giedrius Gelgotas.

Kompozicija „Tuštumoje“, parašyta XX Thomo Manno festivalio užsakymu, pirmą kartą nuskambėjo 2016 m. Nidoje. Kompozitorės sumanymą publikai perteiks pirmasis kūrinio atlikėjas – žinomas klavesinininkas ir pianistas Sergejus Okruško.

Koncertui pavadinimą paskolinęs kūrinys „Heliography“ parašytas Louth Contemporary Music Society (Airija) užsakymu. Heliografijomis („saulės piešiniais“) buvo vadinamos pirmosios fotografijos. „Užsakovo pasiūlyta neaprėpiama saulės tema derinyje su itin kamerišku atlikėjų ansambliu, inspiravo intymų, o kartu tarsi atitrauktą žvilgsnį, kuriam pritiko šio šviesos ir šešėlių meno – fotografijos – metafora.“ – anotacijoje rašo autorė.
Kūrinio premjerą Lietuvoje atliks vieno žymiausių šių dienų šiuolaikinės muzikos atlikėjo Gartho Knoxo suburtas ansamblis „Garth Knox Trio“ (Prancūzija) ir išskirtinio balso tembro solistė Nora Petročenko.

Koncertą organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Asociacija LATGA.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Onutė Narbutaitė ''Heliografijos'' T 2018-11-07 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min.
Pertraukos: nėra
Amžiaus cenzas: N-6
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Vilniaus g. 30 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos kompozitorių sąjunga
A.Mickevičiaus g. 29 Vilnius
Ta pati renginio vieta