Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

OPUSAI IŠ SVINGO EROS

S 2019-09-22 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.80 - 16.00

Rugsėjo 22 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

OPUSAI IŠ SVINGO EROS
Svingo karaliaus Benny Goodmano 110-osioms gimimo metinėms


MARIUS ŠINKŪNAS, vibrafonas
ĄŽUOLAS PAULAUSKAS, klarnetas
EUGENIJUS KANEVI
ČIUS, kontrabosas

Programa
Džiazo standartai iš džiazo aukso fondo.

Vibrafonas ir klarnetas vienas kitą atrado svingo eros saulėtekyje ir nuo tada visuose kontinentuose mezga subtiliausius muzikinius pokalbius, palikusius reikšmingą pėdsaką džiazo istorijoje, padiktavusius garsines temas vėlesnių kartų, iki pat XXI amžiaus, interpretacijoms. Programa „Opusai iš svingo eros“ atspindi muzikinę kryžkelę, kurioje vibrafonas ir klarnetas visiems laikams tapo neišskiriamu duetu; kryžkelę, kurioje gimė kompozicijos, apdainavimai arba tiesiog – džiazo standartai: „Air Mail Special“, „Slipped Disc“, „After You've Gone“, „Bags Groove“ ir daugelis kitų. Būtent jie skambės Užutrakio rūmuose, užliedami širdį nostalgiška svingo nuotaika, primindami svingo karalių – Benį Gudmaną (Benny Goodman).

B. Gudmano gimimui 1909 m.  įtakos turėjo palankus vėjas, pučiantis iš Kauno ir Varšuvos  Baltimorės link, kur susitiko senajame žemyne gimę klarnetininko tėvai. Gausi ir muzikali Gudmanų šeima leido nevaržomai skleistis Benio talentui, jau ankstyvoje vaikystėje bylojusiam apie išskirtinį svingo ir ritmo pojūtį. Melodinius bei garso emisijos horizontus padėję atrasti mokytojai uždegė žalią šviesą pirmiesiems jaunojo muziko pasirodymams scenoje. Praėjus vos penkeriems metams nuo jo debiutinio koncerto Čikagos Centrinio parko teatre (angl. Central Park Theater) Benis įrašo savo pirmąją vinilinę plokštelę su geriausiu Čikagoje Beno Polako (Ben Pollack) orkestru. Tolesnis darbas ir gyvenimas Niujorke, kūryba, ieškojimai, inspiracijos, patirtys ir galiausiai klasikinis repertuaras suteikė jo kūrybai nemirtingumo, autentiškų spalvų ir viso to, kas puošia šiuolaikinių atlikėjų repertuarą. Benis Gudmanas iškeliavo į angelų orkestrą 1986-aisiais.

Marius Šinkūnas – vienintelis profesionalus Lietuvoje vibrafonininkas, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, studijavo Liono muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje (prof. Jeano Geffroy kl.) bei Vakarų Mičigano universitete JAV (prof. Jody Moonerto kl.). Jis dalyvavo Toshihiro Akamatsu (Japonija), Lindos Maxey ir Edo Saindono (JAV), Marko Pekarsky (Rusija), Stanislavo Skoczynskio (Lenkija), Marko Suterio ir Sandeepo Daso (Prancūzija) vibrafono meistriškumo pamokose. Džiazo atlikimo meno mokėsi pas Toshihiro Akamatsu.

Atlikėjas yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu ir Kauno simfoniniais, Šv. Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais, su Jungtiniu Baltijos šalių orkestru Švedijoje, Vokietijos-Skandinavijos simfoniniu orkestru Vokietijoje ir kt., koncertavęs su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais, pasirodęs solo bei skirtingų ansamblių sudėtyse.  Jo repertuare – įvairiausių stilių muziką.

 

M. Šinkūnas vedė meistriškumo kursus Sankt Peterburgo meno licėjuje. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje jis įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrafono klasę. Taip pat M. Šinkūnas veda muzikines radijo laidas radijo programoje LRT KLASIKA.


Ąžuolas Paulauskasišskirtinis muzikantas, kompozitorius, multiinstrumentininkas ir dainininkas, grojantis klarnetu, klavišiniais, perkusiniais instrumentais, atliekantis ir klasikinę, ir džiazo muziką. Jis – daugelio tarptautinių konkursų Rusijoje, Ukrainoje, Portugalijoje, Latvijoje laureatas.

 

Mušamaisiais instrumentais atlikėjas pradėjo groti būdamas ketverių metų. Penkerių jau dalyvavo „Baby Jazz“ festivalyje kartu su Vladimiru Čekasinu, šešerių grojo su džiazo orkestru „Kauno Bigbendas“ tarptautiniame festivalyje „Kaunas Jazz“ (1993 m.). Jo pavardė įrašyta Lietuvos rekordų knygoje kaip jauniausio Lietuvoje profesionalaus būgnininko.


Ą. Paulauskas, kaip solistas bei ansamblių narys, yra koncertavęs Vokietijoje, Rusijoje, JAV, Japonijoje, Kinijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Estijoje ir kt. Jis yra solinio projekto „Evoliucija“ kompozitorius ir meno vadovas. Šis projektas 2017-aisiais metais festivalyje „Kaunas Jazz“, kaip reprezentatyviausias, buvo atrinktas koncertiniam turui Kinijoje (Pekine bei Šansi provincijoje), kur jį puikiai įvertino vietos žurnalistai bei džiazo kritikai.

 

Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos džiazo kontrabosininkų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, puikiai valdantis akustinį bei elektrinį kontrabosą, savo tembrinę paletę papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje E. Kanevičius yra koncertavęs beveik su visais Lietuvos džiazo kūrėjais. Jis taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui. Atlikėjas muzikuoja ir su kitų šalių džiazo meistrais, buvo tokių Estijos kolektyvų kaip Raivo Tafenau grupė, „Estonian Dream Big Band“ narys.


E. Kanevičius sukūrė per 30 instrumentinių pjesių, parašė muziką Alytaus dramos teatro spektakliams „Baronas medyje“, „Lakštingala“, „Musių valdovas“, „Merė Popins“, „Laimingasis princas“, muziką filmams „Saulėlydis Lietuvoje“, „Skaruliai“, „Tikros istorijos“, „Iššūkis“. Jis išleido kompaktines plokšteles „Eskizai“ (1994), „Meditacija“ (1996), „Concerto Grosso“ (2005).

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
OPUSAI IŠ SVINGO EROS S 2019-09-22 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15 % su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą SVEČIUOSE NATHAN KALISH SVEČIUOSE NATHAN KALISH Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 9.60 - 12.00
-20%
Pirkti bilietą NUOTAIKINGASIS TRIO ''CLAVIOLA'' NUOTAIKINGASIS TRIO ''CLAVIOLA'' Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Pirkti bilietą KELIONĖ APLINK PASAULĮ KELIONĖ APLINK PASAULĮ Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 14.40 - 18.00
-20%
Pirkti bilietą Moniuška anksčiau ir dabar Moniuška anksčiau ir dabar Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 11.20 - 14.00
-20%
Pirkti bilietą BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 11.20 - 14.00
-20%