Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

PAKALNUČIŲ METAI

S 2018-06-03 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
14.40 - 18.00
Birželio 3 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


PAKALNUČIŲ METAI
Teatralizuoti Jurgos Ivanauskaitės
novelių skaitymai


Aktoriai
REDITA DOMINAITYTĖ
AURA GARMUTĖ
VAIDOTAS ŽITKUS


Kompozitorė
LAURA MISIUKEVIČIŪTĖ


Skaitymai „Pakalnučių metai“ sukurti pagal J. Ivanauskaitės noveles „Regėjimai geltonoje šviesoje“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“. Tai – pirmoji, 1985 metais pasaulį išvydusi Jurgos Ivanauskaitės knyga, kurios novatoriški, savo laikmetį pralenkę, tuometinio socialinio gyvenimo skurdumui opoziciški jaunos autorės tekstai buvo akinamas blykstelėjimas lietuviškosios literatūros padangėje. Šiomis novelėmis pradėjusi savo literatūros kelią, šiandien Jurga Ivanauskaitė yra skaitomiausių Europos rašytojų gretose.

J. Ivanauskaitė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dramaturgė, prozininkė, eseistė, poetė – išskirtinė asmenybė, buvusi be galo reikli sau. Ji tyrinėjo gyvenimo ir mirties santykį, domėjosi Rytų religija bei kultūra, daug keliavo. Rašytojos kūryba pasižymėjo atvira bei drąsia jausmų raiška. Mistika, meilė ir mirtis – tai svarbiausios jos knygose nagrinėtos temos, kurios ano meto skaitytojams dar atrodė šokiruojančios ir pernelyg atviros. J. Ivanauskaitė rašė apie tuo metu draustinas, tačiau daugelio žmonių galvose kirbėjusias idėjas, todėl novelių rinkinys „Pakalnučių metai“ tapo pirmuoju bandymu atverti duris į taip išsvajotą laisvę ir pirmuoju lietuvišku Vakarų pasaulio atspindžiu.

„Knygos teatro“ dėka dabar šios novelės atgimsta scenoje. 2012 metais įkurtas „Knygos teatras“ ypatingą dėmesį skiria naujai iniciatyvai – teatralizuotiems lietuvių literatūros autorių skaitymams. Tokiu būdu tarsi sinkretizuojamos dvi artimos meno rūšys – teatras ir literatūra. Žiūrovui pateikiami beveik autentiški kūrinių tekstai, tad išlieka galimybė pajusti kalbos grožį bei originalumą ir tuo pačiu dalyvauti kūrybiniame procese, į kurį ypatingai įtraukia teatralizuotų skaitymų interaktyvi forma. Jų metu žiūrovas pats interpretuoja literatūros kūrinį, pats tampa kūrėju ir dalijasi savo mintimis. „Mums svarbu kalbėti apie literatūros inscenizavimą, skaitovinio teatro aktualumą šių dienų kontekste, ypač jauno žmogaus gyvenime, betarpišką aktoriaus ir žiūrovo santykį, atskleisti unikalią rašytojos kūrybą tikslinei auditorijai. Įdomu, ar ją dažnai renkasi skaityti šių dienų jaunimas, kokios tekstuose keliamos problemos jiems artimiausios? Galų gale, ar teatro forma palanki, suvokiama Jurgos Ivanauskaitės kūrybos interpretacijai?“, – sako teatro vadovė Redita Dominaitytė.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
PAKALNUČIŲ METAI S 2018-06-03 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 14.40 - 18.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606