Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

PAKALNUČIŲ METAI

S 2018-10-07 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.80 - 16.00
Spalio 7 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

PAKALNUČIŲ METAI


Rašytojos Jurgos Ivanauskaitės novelių iš
rinkinio „Pakalnučių metai“ inscenizacijos


SKIRIAMA PASAULINEI
MOKYTOJO DIENAI PAMINĖTI

Aktoriai
REDITA DOMINAITYTĖ
AURA GARMUTĖ
VAIDOTAS ŽITKUS

Kompozitorė
LAURA MISIUKEVIČIŪTĖ


„Žmonės vieniši kaip medžiai. Medžiai liečiasi lapais, šakomis,
bet kamienai visada stovi atskirai. Visada.“

                                      Jurga Ivanauskaitė „Pakalnučių metai“

Novelių rinkinys „Pakalnučių metai“ – pirmoji, 1985 metais pasaulį išvydusi Jurgos Ivanauskaitės knyga, tapusi akinamu blyksniu to meto lietuvių literatūros padangėje. Laikmetį pralenkę bei socialinio gyvenimo skurdumui opoziciški rinkinio tekstai – tai pirmieji novatoriški bandymai atverti duris į taip išsvajotą laisvę, pirmieji Vakarų pasaulio atspindžiai Lietuvoje. Autorės, šia knyga įžengusios į literatūros kelią ir šiandien esančios skaitomiausių Europos rašytojų tarpe, proza, „Knygos teatro“ dėka, atgims ir Užutrakio rūmuose: jaukioje rūmų salės atmosferoje, kur aktorių ir žiūrovų ryšys itin betarpiškas, bus pristatytos novelių „Regėjimai geltonoje šviesoje“, „Labai nemalonus atsitikimas“ bei „Pasiaiškinimas“ iš rinkinio „Pakalnučių metai“ inscenizacijos.

J. Ivanauskaitė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dramaturgė, prozininkė, eseistė, poetė, išskirtinai įdomi ne tik kaip rašytoja, dailininkė, kultūros antropologė, fotografė, žurnalistė ar visuomenės veikėja, bet ir kaip asmenybė, sugebėjusi dvasiškai transformuotis ir pakilti į kitą, aukštesnį, egzistencijos suvokimo lygmenį. Jos kūryba pasižymėjo atvira bei drąsia jausmų raiška. Mistika, meilė, gyvenimo ir mirties santykis, Rytų filosofija ir kultūra buvo svarbiausiomis rašytojos knygose nagrinėtomis temomis. Iš tiesų, autorė rašė apie sovietmečiu draustas, bet daugelio žmonių galvose kirbėjusias idėjas, kurios to meto skaitytojams kartais atrodydavo nejaukiai atviromis. Tačiau, žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, 2018 metais – Lietuvos Sąjūdžio metais, Jurgos Ivanauskaitės kūrybą simboliškai galima vadinti viena iš „Kelio į laisvę“ atšakų, traukusių žmonių sąmonę iš riboto mąstymo bei sąstingio gniaužtų.

„Knygos teatras“ (įkurtas 2012 m.) daug dėmesio skiria teatralizuotiems lietuvių literatūros skaitymams, jungdamas į visumą teatrą ir literatūrą. „Mums svarbu kalbėti apie literatūros inscenizavimą, skaitovinio teatro aktualumą šių dienų kontekste, ypač jauno žmogaus gyvenime, betarpišką aktoriaus ir žiūrovo santykį, atskleisti unikalią rašytojos kūrybą“, – sako teatro vadovė Redita Dominaitytė. Tad žiūrovui pateikiami beveik autentiški kūrinių tekstai, jam išlieka galimybė pajusti autoriaus kalbos grožį, o taip pat dalyvauti kūrybiniame procese, į kurį ypatingai įtraukia interaktyvi novelių inscenizacijos forma – vienoje iš novelių žiūrovai, kartu su aktoriais, tampa literatūros kūrinio interpretatoriais, skaitovais ir bendrakūrėjais.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
PAKALNUČIŲ METAI S 2018-10-07 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta