Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

(Perkeltas) BOB JAMES & TILL BRONNER (JAV, Vokietija)

T 2020-09-02 19:00
Vilniaus kongresų rūmai, Vilnius
25.00 - 51.00

Lietuvos Vyriausybei dėl koronaviruso pandemijos įvedus karantiną ir uždraudus visus renginius šalies teritorijoje, balandžio 27-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose turėjęs vykti JAV džiazo žvaigždės Bobo Jameso ir Vokietijos garsenybės Tillo Brönnerio koncertas nukeliamas į rugsėjo 2 dieną.

Į šių metų rugsėjo 2-ąją vyksiantį koncertą galios įsigyti bilietai į planuotą balandžio 27-osios koncertą, jų keisti nereikia. Dar neturintys bilietų į JAV džiazo žvaigždės Bobo Jameso ir Vokietijos garsenybės Tillo Brönnerio koncertą, tačiau norintys jį pamatyti, bilietus gali įsigyti interneto svetainėje BILIETAI.LT.

Vadovaujantis LR įstatymu dėl kompensavimo už atšauktus renginius, pirkėjai, kuriems netinka nauja koncerto/renginio data, per 60 kalendorinių dienų nuo birželio 23 d. imtinai gali kreiptis el.paštu: info@bilietai.lt dėl kompensacijos už įsigytus bilietus. Pirkėjams sutikus, bus suteiktas kuponas, kurį reikės panaudoti per 12 mėnesių, atsiskaitant už kitus „Kaunas Jazz“ koncertus/renginius. Nepanaudojus kupono, pirkėjas per 14 dienų turės teisę kreiptis el.paštu: info@bilietai.lt dėl pinigų grąžinimo.

„Kaunas Jazz“ rekomenduojama pasilikti bilietus, nes jie artėjant renginiui brangs.

Kompensavimo už neįvykusius renginius schema http://www.vvtat.lt/doclib/oqrbaslkkrg1yx4v19zb24ph3x3zxv9b

„Smooth“ džiazo legenda vadinamas Bobas Jamesas ir vienas populiariausių Europos džiazo muzikantų Tillas Brönneris – skirtingų kartų atlikėjai, kalbantys ta pačia, melodingo džiazo kalba.

Abu jie jau pažįstami „Kaunas Jazz“ publikai – Tillas Brönneris Kaune ovacijomis pasibaigusį koncertą surengė 2015-aisiais, o Bobas Jamesas – 2018 metais. Abu muzikantai iš „Kaunas Jazz“ išvyko, rankose laikydami festivalio apdovanojimus už įspūdingiausią sezono pasirodymą. Abu pažadėjo grįžti – ir šįkart pažadas bus ištesėtas išties įspūdingai.

Mat Bobas Jamesas ir  Tillas Brönneris ne tik pirmą sykį savo karjeroje koncertuos Vilniuje, bet ir atvyks su šviežutėle programa, kurią šiuo metu ruošia įrašų studijoje, ketindami išleisti naujame albume. Jau dabar neabejojama, kad tai bus itin populiari ir sėkminga 2020-ųjų džiazo pasaulio premjera – ir lietuviai ją, dviejų džiazo meistrų atliekamą su lydinčia grupe, išgirs vieni pirmųjų.

„Muzika padeda man jaustis jaunesniam, nei parašyta pase“, - šypsosi Bobas Jamesas, ir akivaizdu, kad tai – tiesa.

Amerikiečių pianistui, kompozitoriui ir prodiuseriui per Kalėdas sukako 80. Tačiau jis nuolat koncertuoja, keliauja po visą pasaulį, planuoja naujus albumus ir nerodo nė mažiausio noro lėtinti apsukų.

Ir tai – puiku, nes Bobas Jamesas yra tikra muzikos legenda. Dviejų „Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, kurio garbei jo gimtajame Maršalo mieste įkurtas džiazo festivalis, prodiuseris, dirbęs su ryškiausiais džiazo, roko ir popmuzikos atlikėjais, per šešiasdešimt albumų įrašęs muzikantas, vienos populiariausių visų laikų „smooth“ džiazo grupių įkūrėjas – tai tik dalis ryškių faktų, kuriuos galima papasakoti apie šį muzikantą.

Groti pianinu Bobas pradėjo, būdamas vos ketverių. Vos pradėjęs lankyti mokyklą, jau uždirbo savo pirmąjį honorarą – grodamas šokių pamokose.

Ne tik klavišiniais, bet ir perkusiniais instrumentais bei trimitu groti mokęsis vaikinas pirmojo rimto karjeros proveržio sulaukė 1963-aisiais – kai jį, grojantį jaunų džiazo atlikėjų konkurse, pastebėjo garsus prodiuseris Quincy Jonesas.

Bobo Jameso kvarteto pasirodymas: https://youtu.be/gFwhlGTYYQ4

Scenos žvaigžde Bobas tapo neiškart – persikraustęs į Niujorką, pirmiausia dirbo legendinės džiazo dievaitės Sarah Vaughan pritariančiu pianistu, grojo su ne mažiau garsiu Chetu Bakeriu, vėliau atsidūrė įrašų leidykloje GTI, kurioje tapo kone etatiniu aranžuotoju ir prodiuseriu, padėjusiu įrašyti Paulo Simono, Kenny Logginso, Neilo Diamondo, Maynardo Fergusono ir kitų įžymių atlikėjų plokšteles.

1974-aisiais naują solinės karjeros etapą jis pradėjo albumu „One“, tačiau kaip reikiant įsibėgėjo 1978-aisiais, kai visoje Amerikoje išpopuliarėjo jo parašyta muzika televizijos serialui „Taksi“. Jame skambėjęs kūrinys „Angela“ iki šiol vadinamas Bobo vizitine kortele. Tuo metu Bobo albumus įrašyti jau padėjo džiazo superžvaigždėmis tapę muzikantai – tokie kaip „Kaunas Jazz“ viešėję Hiramas Bullockas ir Ronas Carteris.

1980-aisiais ant savo židinio atbrailos Bobas Jamesas padėjo pirmąją „Grammy“ statulėlę – geriausio instrumentinio popmuzikos atlikimo kategorijoje, už albumą „One On One“, įrašytą su gitaristu Earlu Klughu. Antrąsyk šį prestižinį apdovanojimą jis pelnė 1987-aisiais – geriausio „fusion“ atlikimo kategorijoje, už albumą „Double Vision“, įrašytą su senu savo bendražygiu, „Kaunas Jazz“ publikai gerai pažįstamu saksofonininku Davidu Sanbornu. Beje, šis nuostabių muzikantų duetas vėl studijoje susitiko po ketvirčio amžiaus – 2013-aisias kartu įrašė albumą „Quartette Humaine“.

Į „smooth“ džiazą pasinėręs Bobas juo neapsiribojo – pavyzdžiui, dar devintajame dešimtmetyje įrašė keletą klasikinės muzikos albumų, ne sykį koncertavo su simfoniniu orkestru. Klausanti jo įrašų, apima nuostaba – nuo Dave'o Hollando iki Keiko Matsui, nuo Esperanzos Spalding iki Joe Sample'o, šiam muzikantui nuolat talkina patys ryškiausi pasaulio talentai.

Be to, Bobas Jamesas garsėja ir kaip itin populiarios grupės „Fourplay“ įkūrėjas. Ji susibūrė 1990-aisiais, kai vieno iš savo albumų įrašams jis pasikvietė gitaristą Lee Ritenourą, bosistą Nathaną Eastą ir būgnininką Harvey Masoną. Jau pirmasis grupės albumas „Fourplay“, išleistas 1991-aisiais, buvo parduotas daugiau nei milijono tiražu – publika akimirksniu įsimylėjo šį džiazo, popmuzikos ir ritmenbliuzo derinį. Didelė komercinė sėkmė porą sykių sudėtį keitusią grupę lydi iki šiol – 2015-aisiais pasirodė jau tryliktasis jos albumas „Silver“.

„Fourplay“ su Chaka Khan - „Between The Sheets“: https://youtu.be/kL54q48y-oM

Lyg viso to nebūtų gana, Bobas Jamesas yra surengęs dar ir savo tapybos parodų bei padaręs įtaką hiphopo muzikos skambesiui. Jo kūrinių ištraukas savo dainose panaudojo ne viena repo garsenybė – pavyzdžiui, grupės „De La Soul“, „Run D.M.C.“, „N.W.A.“, „Goodie Mob“, Warrenas G, Ghostface Killah. Be to, Bobo Jameso kūrinių elementai skamba ir elektroninės muzikos hituose – tokiuose kaip Adamo F „Circles“ ar dueto „Royksopp“ „Eple“.

„Kodėl reperiai susidomėjo mano muzika? Aš pats neįsivaizduoju. Man pačiam tai buvo didelis šokas“, - juokiasi Bobas Jamesas.

„Džiazas – muzika, kuri gali patikti daugybei žmonių, tik ne visi turi laiko tai suprasti“, - sako  Tillas Brönneris. Vokiečių trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas, fotografas neabejotinai yra vienas populiariausių Europos džiazo atlikėjų – stebinantis sugebėjimu šia muzika sudominti popmuzikos auditoriją.

Į „Kaunas Jazz“ grįžtantis muzikantas, pirmajį solinį albumą „Generations Of Jazz“ išleidęs dar prieš 26 metus, publikos yra gerbiamas ir laukiamas nuo Tokijo iki Niujorko.

Gimęs ir augęs muzikantų šeimoje, sulaukęs dvidešimties jau buvo prasiskynęs kelią į žinomą Berlyno RIAS bigbendą. Jau po poros metų Tillas išleido pirmąjį solinį albumą, už kurį pelnė keletą muzikos apdovanojimų. Nuo pat karjeros pradžios jis pasirinko platų repertuarą – nuo džiazo iki popdainų ir melodijų iš populiarių filmų. Trečiasis albumas „German Songs“ pavertė šį muzikantą žvaigžde Vokietijoje, o netrukus, kai su juo užgrojo pasaulinės džiazo scenos pažibos Michaelas Breckeris ir Dennisas Chambersas, talentingu vokiečiu susidomėjo žymioji džiazo leidykla „Verve“.

Įspūdingi įrašai ir koncertų turai pasipylė vienas po kito. Tillas grojo su įvairių sudėčių grupėmis ir bigbendais, leido vienas už kitą populiaresnius albumus, tapo TV šouX Faktorius“ vokiškos versijos teisėju ir sukaupė turbūt didžiausią žinomų muzikantų telefono numerių knygelę savo šalyje.

Tillas Brönneris - „Cinema Paradiso“: https://youtu.be/uD0KzlZerU4

Būtų galima ilgai vardyti žvaigždes, kurios nedvejodamos sutiko dirbti su šiuo „Kaunas Jazz“ svečiu. Pavyzdžiui, 2006-aisiais išleistą albumą „Oceana“ padėjo įrašyti dainininkės Madeleine Peyroux, Luciana Souza ir Carla Bruni. 2008-aisiais išleistoje plokštelėje „Rio“ galima mėgautis Melody Gardot, Annie Lennox, Kurto Ellingo, Sergio Mendeso ir kitų atlikėjų talentu.

Tillas taip pat yra bendradarbiavęs su Tony Bennettu, Dave'u Brubecku, Monty Alexanderiu, Natalie Cole, Alu Di Meola, Patu Metheny, Chaka Khan,Bootsy Collinsu, Kyle'u Eastwoodu, grupe „Yello“ ir daugybe kitų.

Tillas Brönneris - „River Man“: https://youtu.be/vHJtIXCWi94

2008 ir 2009-aisiais Tillas buvo nominuotas “Grammy“ apdovanojimui (antrą sykį – už įrašą su „Kaunas Jazz“ viešėjusia vokalistų grupe „Take 6”). Džiazo specialistai neabejoja - išsvajota statulėlė šio vokiečio rankose yra tik laiko klausimas.

Prestižinių Vokietijos muzikos apdovanojimų „Echo“ jis jau turi ne vieną – tačiau yra vertinamas ne tik muzikos, bet ir fotografijos srityje. Jo išleistas fotografijų albumas „Faces Of Talent“, kuriame Tillas įamžino daugelį įžymybių (tarp jų – ir 2021-ųjų „Kaunas Jazz“ svečią Gregory Porterį bei garsų JAV plaukiką Michaelą Phelpsą) sulaukė daugybės šiltų atsiliepimų.

 

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
(Perkeltas) BOB JAMES & TILL BRONNER (JAV, Vokietija) T 2020-09-02 19:00 Vilniaus kongresų rūmai, Vilnius 25.00 - 51.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 3 val.
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos
 
Festivalio rengėjai pasilieka sau teisę esant būtinybei keisti programą.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Vilniaus kongresų rūmai
Vilniaus g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
JJJAZZ VŠĮ
JJJAZZ VŠĮ
Kęstučio g. 62 44304 Kaunas
festival@kaunasjazz.lt / 8-37-750145
Įmonės kodas: 135977836
PVM kodas LT359778314
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Prekyba sustabdyta (Atšauktas) FOUR80EAST (Kanada) IR ARTŪRAS ANUSAUSKAS JAZZ TRIO (Lietuva) Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdyta(Atšauktas) FOUR80EAST (Kanada) IR ARTŪRAS ANUSAUSKAS JAZZ TRIO (Lietuva) VDU didžioji salė, Kaunas
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Prekyba sustabdyta Festivalio KAUNAS JAZZ 2020 pasas Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdytaFestivalio KAUNAS JAZZ 2020 pasas - abonementas
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą TORSTEN GOODS & BAND feat. CHINA MOSES PopuliarusPopuliarusTORSTEN GOODS & BAND feat. CHINA MOSES Trakų pilis, Trakai 29.00 - 49.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą TORSTEN GOODS & BAND feat. CHINA MOSES PopuliarusPopuliarusTORSTEN GOODS & BAND feat. CHINA MOSES Palangos koncertų salė, Palanga 29.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą (Perkeltas) KOTRYNA JUODZEVIČIŪTĖ COLLECTIVE (Lietuva, JAV, Japonija) PopuliarusPopuliarus(Perkeltas) KOTRYNA JUODZEVIČIŪTĖ COLLECTIVE (Lietuva, JAV, Japonija) Muzikos klubas-baras SANDĖLIS, Kaunas 16.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!