Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

PERMAINŲ MUZIKA'19: MARATONAS. 4X

A 2019-10-01 17:30
Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
6.20 - 11.20
PERMAINŲ MUZIKA‘19. Šiuolaikinės muzikos festivalis
2019 m. rugsėjo 20 d.– spalio 9 d.
www.koncertusale.lt
 


ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS MARATONAS
Tarptautinei muzikos dienai

17.30  val. Andrius Vasiliauskas (fortepijonas)
Programa: Maurice Ravel, Julius Juzeliūnas, Tomas Juzeliūnas

18.30 val.  Caroline Savickienė (obojus, Danija– Lietuva), Rimvydas Savickas (klarnetas)
Programa:
Julius Juzeliūnas, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Finn Høffding

19.30 val.  Ingrida Armonaitė (smuikas), Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Programa: Eduardas Balsys, Osvaldas Balakauskas, Vytautas Barkauskas

20.30 val.  Gleb Pyšniak (violončelė), Pavel Giunter (perkusija)
Programa: Anatolijus Senderovas, Viktor Grishin, Arvo Pärt, Wim Henderickx

Maratono vedėja – muzikologė Veronika Janatjeva
Neformalūs pokalbiai su atlikėjais pertraukų metu

Renginys vyks I a. fojė.

 

Klaipėdos koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis.

Kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link pradeda šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“, kuris taip pat bus 15-asis. Savo istorijos knygą pradėjęs rašyti kartu su įstaigos istorija, šių metų rugsėjo 20 – spalio 9 dienomis klaipėdiečius ir miesto svečius jis kviečia atsiverti pokyčiams ir naujiems įspūdžiams.

„Permainų muzika“ klausytojus vėl intriguos įkvepiančiais susitikimais su garsiausiais šiuolaikinės muzikos kūrėjais ir atlikėjais iš Lietuvos ir viso pasaulio. Juose skambės kūriniai, lėmę praėjusio amžiaus muzikos istorijos permainas, ir aktualiausi šiandienos muzikiniai ieškojimai.Veržliai ir energingai pristatantis įdomiausią dabarties autorių kūrybą, festivalis skatins įsiklausyti į nuolat kintantį ir atsinaujinantį garsų pasaulį. Gyvybinga jų tėkmė inspiruos keisti mus supančią aplinką ir keistis patiems.

 

Tarptautinę muzikos dieną šįkart paminėsime šiuolaikinės muzikos maratonu. Tai bus keturių dalių renginys, truksiantis net keturias valandas!

Maratoną pradės pianisto Andriaus Vasiliausko atliekama programa. Joje išgirsime žymaus prancūzų impresionisto Maurice’o Ravelio, lietuvių muzikos klasiko Juliaus Juzeliūno ir jo sūnaus Tomo Juzeliūno kūrinius. Atlikėjas teigia, kad „ieškojo progos viešai pristatyti prasmingą tėvo ir sūnaus muzikos kalbos požiūriu be galo įdomiai evoliucionuojančią kūrybą“.

Beje, pats pianistas yra garsios muzikų Vasiliauskų dinastijos atstovas: jo tėvas buvo muzikas, o trys broliai, dvi seserys ir žmona taip pat yra muzikai. Andrius rengia rečitalius, groja kameriniuose ansambliuose, akompanuoja vokalistams. Jo dėmesio centre – XIX–XXI a. autorių kūryba.

Obojininkė Caroline Savickienė ir klarnetininkas Rimvydas Savickas, pasirodysiantys antrojoje maratono dalyje, pripažįsta, kad jų kaip dueto kelias nėra ilgas: pirmą kartą kartu jie grojo per savo vestuves. Magistro laipsnį Kalifornijos valstijos Fulertono universitete (JAV) įgijęs klarnetininkas grįžo į tėvynę ir čia vedė iš Danijos kilusią obojininkę. Pasak atlikėjų, „programą pasirinkome tokią, nes norėjome, kad būtų lietuviški ir daniški kūriniai. Lietuviška muzika (J. Juzeliūnas ir Vaida Striaupaitė-Beinarienė) atspindės ir mūsų šeimos apsisprendimą kurti gyvenimą Lietuvoje. Danų kompozitoriaus Finno Høffdingo „Dialogų ciklas“ kelia asociacijų su dialogais šeimos gyvenime, tad manome, kad atliekant šį kūrinį mūsų šeiminis duetas galėtų įdomiai suskambėti“.

Trečiojoje maratono dalyje išgirsime muziką kompozitorių, kurių pavardės prasideda B raide. Tai Eduardas Balsys, Osvaldas Balakauskas ir Vytautas Barkauskas. Pasak koncerto atlikėjų – smuikininkės Ingridos Armonaitės ir pianistės Indrės Baikštytės, visi šie autoriai savo kūryba įnešė permainų į lietuvių muzikos istoriją. Lygiai prieš 100 metų gimusio E. Balsio kūriniai iki šiol žavi polėkiu ir temperamentu. Kompozitorius buvo 7-ojo dešimtmečio stilistinio lūžio lyderis, turėjęs didžiulės įtakos tolesniam lietuvių muzikos atsinaujinimo procesui.

O. Balakauskas nuo 7-ojo dešimtmečio vidurio įsitvirtino lietuvių moderniosios muzikos „smaigalyje“ kaip vienas ryškiausių kūrėjų ir svariausių autoritetų, darančių įtaką ne vienai kompozitorių kartai.

Vienas pirmųjų Lietuvoje išbandęs serializmo, aleatorikos, polistilistikos galimybes, Vytautas Barkauskas vėliau pasuko intuityvesnio komponavimo link, siekdamas natūralaus skambesio grožio ir išraškingumo.

Maratono finalas patikėtas violončelininko Glebo Pyšniako ir perkusininko Pavelo Giunterio duetui. Pasak Pavelo, „mano tėvas buvo violončelininkas, tad šis instrumentas yra man artimas. Esu nemažai koncertavęs su violončelės atlikėjais, o su Glebu kartu grosime pirmą kartą“.

Tarp koncerte skambėsiančių kūrinių bus pavasarį anapilin išėjusio kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo Sonata violončelei ir mušamiesiems. Nors pripažintas autorius ją dedikavo žymiam violončelininkui  Davidui Geringui, tačiau pažymėjo, jog P. Giunteris yra nepakeičiamas šio kūrinio perkusijos partijos atlikėjas. Ryškus jaunosios kartos muzikas, Čiurlionio kvarteto artistas, vertingų meninių projektų iniciatorius G. Pyšniakas su A. Šenderovo kūryba taip pat yra gerai susipažinęs.

Šiuolaikinės muzikos gerbėjų lauks ne tik įkvepianti muzika, bet ir neformalūs pokalbiai su atlikėjais pertraukų metu, vėsų rudens vakarą sušildanti arbata bendrauti nuteikiančiose jaukiose Koncertų salės erdvėse.

 ATKREIPIAME DĖMESĮ:

  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus neįleidžiami, išskyrus edukacinės programas
  • Bilietui taikomas 1,20 EUR bilietavimo mokestis.
  • Bilietas galioja į visus MARATONO koncertus.
  • Nutraukus veiklą UAB „Daily group“, apgailestaujame, bet nebegalime suteikti 20 % nuolaidos bilietams su Daily card kortele. Ieškosime kitų galimybių, kaip Jums padėti sutaupyti.
 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
PERMAINŲ MUZIKA'19: MARATONAS. 4X A 2019-10-01 17:30 Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 4 val.
Pertraukos: 3
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Klaipėdos koncertų salė
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
info@koncertusale.lt / (846) 410559
Įmonės kodas: 300101372
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą PERMAINŲ MUZIKA'19: Hartmut Rohde, Ingrida Rupaitė, Mindaugas Bačkus, KKO PERMAINŲ MUZIKA'19: Hartmut Rohde, Ingrida Rupaitė, Mindaugas Bačkus, KKO Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą PERMAINŲ MUZIKA'19: Cantus Coronatus, Musica Humana PERMAINŲ MUZIKA'19: Cantus Coronatus, Musica Humana Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą PERMAINŲ MUZIKA'19: HET COLLECTIEF PERMAINŲ MUZIKA'19: HET COLLECTIEF Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą PERMAINŲ MUZIKA'19: J.Daunytė, R.Rikterė ir Z.Ibelhauptas, LNSO PERMAINŲ MUZIKA'19: J.Daunytė, R.Rikterė ir Z.Ibelhauptas, LNSO Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą PERMAINŲ MUZIKA'19: SŌ PERCUSSION PERMAINŲ MUZIKA'19: SŌ PERCUSSION Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 8.20 - 15.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!