Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Petras Geniušas (fortepijonas), Fali

Pn 2016-12-09 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 14.80
Šventinės klasikos festivalis SALVE MUSICA
Gruodžio 9 d., penktadienis, 18.30 val.
„Taip arti, taip toli“ 
Petras Geniušas (fortepijonas)
Fali Pavri (fortepijonas, Indija)
Programa: Franz Schubert, Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, George Gershwin

Keturiasdešimt keturi – tiek fortepijono klavišų vienam atlikėjui teks koncerte „Taip arti, taip toli“, kuris vyks gruodžio 9 d., penktadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Ant scenos susitiks dvi artimos sielos iš tolimų kraštų – pianistai Petras Geniušas ir Fali Pavri (Indija-Jungtinė Karalystė). Programai atrinkti paskutinių amžių fortepijoninės muzikos perliukai, tarp kurių ir vienas šiuolaikinės indų kultūros pavyzdys. Du vyrai atliks kitų penkių vyrų – Franzo Schuberto, Fryderyko Chopino, Maurice'o Ravelio, Johno Mayerio ir George Gershwino – kūrinius fortepijonui.

Petras Geniušas tiek melomanams, tiek plačiajai visuomenei yra tapęs aukšto lygio muzikos simboliu. Pianistas yra meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Per karjerą sukauptas žinias ji perduoda studentams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Karališkoje Škotijos konservatorijoje Glazge. Būtent čia jis neseniai sutiko kitą šio koncerto pianistą, su kuriuo P. Geniušą sieja ir viena ypatinga patirtis – bendradarbiavimas su pasaulinio garso violončelininku Mstislavu Rostropovičiumi.

Fali Pavri – taip pat aktyvaus pianistinio gyvenimo ritmo atstovas. Iš Indijos kilęs muzikas, kaip ir P. Geniušas, užsiima solisto karjera, atlieka kamerinę muziką ir moko būsimus pianistus. F. Pavri profesinis kelias tautiniu ir geografiniu požiūriu yra įspūdingai platus: pirmą kartą prie fortepijono jis atsisėdo gimtajame Mumbajuje, o studijoms pasirinko muzikų kalvę Maksvos konservatoriją ir Londono Karališkąją muzikos mokyklą. Šiuo metu F. Pavri yra Karališkosios Škotijos konservatorijos profesorius. Pianisto rečitaliai taip pat aprėpia įvairius pasaulio kraštus – gimtąją Indiją, Pietų Afrikos respubliką, Jungtinę karalystę, Jungtines Amerikos valstijas ir Lietuvą. Šį pianistą galime laikyti ir šiuolaikinės muzikos propaguotoju, jo talentas buvo pasirinktas įgyvendinti ne vieną dabarties kūrinio premjerą.

Pagrindinis koncerto „Taip arti, taip toli“ programos akcentas – kūriniai keturioms rankoms, kuriuos atliks abu tautiškai tolimi, bet dvasiškai artimi pianistai. Atlikėjų duetas pristatys austrų romantiko Franzo Schuberto Fantaziją f-moll ir šokdinantį Maurice'o Ravelio „La Valse“. O koncertą užbaigsianti George Gershwino šventiška „Kubietiška uvertiūra“ šaltą žiemos vakarą įpūs gaivaus vasaros vėjo, nes būtent egzotiškų atostogų Kuboje metu kompozitorius šį kūrinį ir komponavo.

Tarp kūrinių fortepijoniniam duetui bus galimybė susipažinti ir su individuliais atlikėjų talentais. P. Geniušas ir F. Pavri atliks po vieną nuostabaus grožio F. Chopino baladę, o svečias iš Indijos pristatys ir vieną ypatingą kūrinį. Tai bus taip pat indų menininko Johno Mayerio šiuolaikinė kompozicija „Kalkutos miestas“, kuris garsais papasakos apie 15 milijonų gyventojų turintį miestą Indijos šiaurės rytuose.

Pianistų rečitaliai įprastai kviečia tapti ypatingo bičiulių susitikimo scenoje liudininkais. Keturios rankos ant fortepijono klavišų atskleis dar platesnes instrumentų karaliaus – fortepijono – galimybes. Nuo subtiliausių sąskambių iki didelį orkestrą primenančios jėgos – visa tai vieno instrumento ir dviejų atlikėjų koncerte, P. Geniušo pavadintame pagal vokiečių režisieriaus Wimo Wenderso filmą „Faraway, So Close“ (liet. „Taip arti, taip toli“). Kviečiame iš arti pažinti tolimų kraštų draugystės fortepijono garsų meną!
________________________________________

LAIMĖKITE KALĖDINĮ ARBA NAUJAMETINĮ VAKARĄ KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖJE!
• Įsigykite 2-u bilietus į bet kuriuos šventinės klasikos festivalio SALVE MUSICA koncertus.
• Registruokitės el. paštu rinkodara@koncertusale.lt (Vardas, pavardė, kontaktinis telefonas, el. paštas, abiejų bilietų identifikacijos kodai).
• Įsigytus 2-u bilietus galima registruoti tik vieną kartą.
• Atsitiktinės atrankos būdu 4 dalyviai laimės svečio bilietą 2-iems į vieną iš šių koncertų:
Gruodžio 27 d. „Queen Six“ (Didžioji Britanija)
Gruodžio 28 d. Sergej Krylov (smuikas, Italija), Lietuvos kamerinis orkestras
Gruodžio 29 d. „Glass Duo“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus
Gruodžio 31 d. Mūza Rubackytė, Klaipėdos kamerinis orkestras
• Apie laimėjimą paskelbsime 2016 m. gruodžio 16 dieną tinklalapyje www.koncertusale.lt (naujienų skiltyje), Koncertų salės feisbuko paskyroje. Laimėtoją informuosime asmeniškai.
• Žaidimas vyksta nuo 2016 m. spalio 24 d. iki 2016 m. gruodžio 15 d.
• Prizas nekeičiamas į pinigus.
Detaliau www.koncertusale.lt
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Petras Geniušas (fortepijonas), Fali Pn 2016-12-09 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 14.80
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~1:40
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius)
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų
*renginio dieną nuolaidos netaikomos!

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva