Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

POKALBIAI DŽIAZO ERDVĖSE

S 2020-01-19 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.80 - 16.00

Sausio 19 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

POKALBIAI DŽIAZO ERDVĖSE

KĘSTUTIS VAIGINIS, saksofonas

DMITRIJUS GOLOVANOVAS, fortepijonas

Programa
Džiazo standartai, autorinės atlikėjų kompozicijos.

 

Dviejų virtuozų - įspūdingų kūrėjų ir jautrių scenos partnerių – saksofonininko Kęstučio Vaiginio bei pianisto Dmitrijaus Golovanovo koncertas Užutrakio rūmuose, tai neeilinė proga susitikti su šiomis džiazo erdvių žvaigždėmis ir pasinerti į jų muzikinių pokalbių gelmes.

Kęstutis Vaiginis – vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos saksofonininkų, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Petro Vyšniausko kl.), Hanzos taikomųjų menų universiteto konservatorijoje (Prince Claus Conservatoire) Groningene bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje, tobulinosi Manheteno muzikos mokykloje Niujorke. Atlikėjas groja sopraniniu bei tenoriniu saksofonais ir fleita, o jo muzikavimas pasižymi skaidriu garsu, lyriškumu, emocionalumu. Koncertuose jis dažniausiai pristato savo kompozicijas, kuriose girdimi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos deriniai, jaučiama latin, be-bop, afro muzikinių stilių bei stipri džiazo grandų Branfordo Marsalio, Johno Coltrane’o, Wayne Shorterio, Joe Hendersono, Davido Sanchezo muzikinė įtaka.

Groti džiazą K. Vaiginis pradėjo 1999 metais (kartu su brolio Ugniaus Vaiginio diksilendu) ir labai gretai įsitvirtino Lietuvos džiazo scenoje. Jis grojo su grupėmis Jazz Pictures, Guerilla Jazz.lt, Orkestretto“, „DPG group, Tree Stones Quartet“, su žymiausiais Lietuvos  džiazo muzikantais Artūru Anusausku, Linu Rimša, Vladimiru Kaplanu, Dainiumi Pulausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Dariumi Rudžiu, Arvydu Jofe, Dmitrijum Golovanovu. Jis muzikavo su džiazo žvaigždėmis Barbara Dennerlein, Danieliu Messina, Hernanu Romero, Davidu Berkmanu, Alexu Sipiaginu, Edu Howardu, Adamu Cruzu, Randalu Corsenu, Bilalu Karamanu, Buraku Bedikyanu, Feritu Odmanu, Herbie Kopfu, Joonu Haavisto. Atlikėjas subūrė grupes „SiBuLi“, „Kęstučio Vaiginio kvartetas“, kaip kitų grupių lyderis bei  kviestinis skirtingų grupių narys pasirodė daugelyje prestižinių džiazo festivalių („Nord Sea Jazz”, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Honkongo, Stambulo  ir kt.). Jis pristatė savo kūrybos muziką dalyvaudamas įvairiuose projektuose Lietuvoje bei Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Malaizijoje, Brazilijoje, Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Kinijoje, Kanadoje, JAV, Turkijoje, Pietų Korėjoje. 2010 metais už nuopelnus džiazo scenoje K. Vaiginis apdovanotas Birštono džiazo festivalio Grand Prix, 2013 metais – Europos kultūros fondo Europamusicalepremija.

Dmitrijus Golovanovas – mokėsi Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Artūro Anusausko kl.) bei Leipcigo F. Mendelssohno muzikos ir teatro konservatorijoje (prof. Richie Beiracho kl.). Džiazo scenoje jis debiutavo 1995 metais ansamblio „Jazz Pictures“ sudėtyje. Vėliau su „Jazz Pictures“ pianistas ne kartą pasirodė tarptautiniame festivalyje „Junior Jazz“, o 2000-aisiais metais debiutavo „Vilnius Jazz“ festivalyje (grupė įėjo į renginio istoriją kaip jauniausias festivalio dalyvis).

Daugybės nacionalinių bei užsienio konkursų finalininkas ir laureatas D. Golovanovas – klavišinių virtuozas, grojantis fortepijonu bei elektroniniais instrumentais. Muzikos kritikai jį apibūdina kaip universalų, technišką, emocionalų, o kartu ir konstruktyvų atlikėją. Puikiai susipažinęs su turtinga džiazo praeitimi pianistas eksperimentuoja ir elektroakustinėje muzikoje. Jis, nebijodamas peržengti tradicijų ribų, kuria savo stilių, kuriame atsiskleidžia ir kaip mąslus kūrėjas, ir kaip tikras šmaikštuolis. D. Golovanovas groja įvairų repertuarą – nuo džiazo klasikos iki originalaus creative. Jis koncertuoja su ryškiausiais Lietuvos džiazo atlikėjais Leonidu Šinkarenko, Eugenijumi Kanevičiumi, Valerijumi Ramoška, Arvydu Jofe, Janu Maksimovičiumi, Kęstučiu Vaiginiu, Arkadijumi Gotesmanu, Vytautu Labučiu ir kt., improvizuoja su teatro „Kitas kampas“ aktoriais, įvairių ansamblių sudėtyse pasirodo Lietuvos ir užsienio džiazo festivalių scenose.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
POKALBIAI DŽIAZO ERDVĖSE S 2020-01-19 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15 % su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 8.00 - 10.00
-20%
Pirkti bilietą RETRO MAGIJA RETRO MAGIJA Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 16.00 - 20.00
-20%
Pirkti bilietą RETRO MAGIJA RETRO MAGIJA Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 16.00 - 20.00
-20%
Išparduota RETRO MAGIJA IšparduotaIšparduotaRETRO MAGIJA Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą PRISILIETIMAS PRISILIETIMAS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.00 - 15.00
-20%