logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

"Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas)

Š 2023-12-30 19:00
Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius

X Festivalis KALĖDINIS VILNIUS”

"Pražūti malonumų sūkury!"

 

Elena SVERDIOLAITĖ, sopranas

Jonas ŠOPA, fortepijonas

 

"Pražūti malonumų sūkury!"

Kurtizanės istorija G. Verdi ir F. Liszto muzikoje

"Traviata" italų kalba reiškia "puolusi moteris". Kokios aplinkybės galėjo paskatinti jaunas merginas rinktis kurtizanės kelią 19-ame amžiuje? Kaip jos jautėsi, ką išgyveno ir koks iš tiesų buvo jų nuopuolis?

Marie Duplessis, nuo vaikystės išnaudojamai varguolei, kurtizanės - turtingų aukštuomenės vyrų meilužės ir palydovės - darbas buvo vienintelis kelias į jos taip trokštamą prabangų gyvenimą ir finansinę laisvę. Pasitelkusi savo profesiją kaip galią, Marie pasiekė savo tikslų: ji išmoko skaityti ir domėjosi literatūra, skambino fortepijonu, lankėsi teatruose ir aukojo bažnyčiai. Ją nuolat supo rafinuota ir išsilavinusi draugija, savo salone ji priimdavo žymiausius Paryžiaus rašytojus ir muzikus. Apsvaiginti pažinties su Marie, jie įamžino ją savo kūryboje: Alexandre Dumas sūnus parašė legendinį romaną "Dama su kamelijomis", kuris vėliau įkvėpė Giuseppe Verdi sukurti operą "Traviata", o didysis romantikas Ferencas Lisztas paliko didelį pluoštą meilės dainų.

Per savo nuopuolį į visuomenės aukštumas iškilusi Marie Duplessis mirė nuo tuberkuliozės vos 23-ejų, bet yra gyva literatūroje ir muzikoje amžinai. Koncertinė programa "Pražūti malonumų sūkury!" - tai kurtizanės ir didžiųjų menininkų mūzos gyvenimo posūkiai bei meilės aistros, atspindėtos G.Verdi "Traviatos" arijose ir nuostabiausiose F. Liszto dainose.

 

Apie atlikėjus:

Elena Sverdiolaitė savo dainavimu siekia belcanto aukso amžiaus garso kokybės, o ją atrasti padeda Austrijoje sutikti muzikiniai mentoriai. Dainininkės balsas išsiskiria dideliu diapazonu ir tolygiu garso stiprumu visuose registruose. Ji imasi pačių dramatiškiausių ir sunkiausių koloratūrinių partijų, tokių kaip Violeta (La traviata) ir Konstancė (Pagrobimas iš Seralio). Itin mielai Elena atlieka W. A. Mozarto operos repertuarą, o taip pat vysto ir kamerinę veiklą bei ruošia originalias rečitalių programas.

Savo tvirtus muzikinius pamatus Elena gavo "Liepaičių" chorinio dainavimo mokykloje. 2018- aisiais metais įgijo bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o toliau tęsusi studijas Magistro studijas Vienos muzikos ir atlikimo menų universitete, 2023-iaisias įgijo magistro laipsnį su pagyrimu Christoph U. Meier ir Michael Sturminger operos klasėje.

Soprano įvairiapusiškame repertuare jau yra šie vaidmenys: Violeta G. Verdžio op. “Traviata”, Donna Anna W. A. Mozarto op. "Don Žuanas", Rodelinda G. F. Händelio op. "Rodelinda", Elettra W. A. Mozarto op. "Idomenėjas", Musetta G. Puccini op. "Bohema", Pamina W. A. Mozarto op. "Užburtoji fleita", Najade R. Strausso op. "Ariadnė Naxose", Meleagro C. W. Glucko "La Corona" ir kiti.

2021/2022 metais Elena buvo Anny-Felbermayer ir austrų draugijos “Amicitia" stipendininkė. 2022-ųjų vasarą Elena Laurettos vaidmeniu G. Puccini operoje "Gianni Schicchi” debiutavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Martyno Stakionio (režisierė Karina Novikova). 2023-iųjų rugpjūtį Miunchene Carlo Orffo konkurse Elena laimėjo specialųjį prizą, įsteigtą Carlo Orffo centro.

2023-iųjų gruodį Elena su pianistu Jonu Šopa pristatys koncertinę programą “Pražūti

malonumų sūkury!”, pasakojančią legendinės kurtizanės Marie Duplessis istoriją per F. Liszto ir G.

Verdi muziką. Koncertai vyks Lietuvoje, Austrijoje ir Vokietijoje.

 

Derindamas gilų emocionalumą su racionaliu bei psichologizuotu fortepijono valdymu, lietuvių pianistas Jonas Šopa jaudina Europos publiką jautriomis ir sielą pakylėjančiomis programomis. Vienerius metus Erasmus programos dėka tobulinęsis prestižinėje Hanoverio muzikos, teatro ir medijos mokykloje, prof. Ewos Kupiec klasėje, įgijęs muzikos atlikimo bakalaurą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Jurgio Karnavičiaus klasėje, šiuo metu Jonas studijuoja Trossingeno muzikos universitete Vokietijoje, prof. Ingo Dannhorn klasėje. Nuo 2009-ųjų Jonas pelnė laureato vardą bei įvairius prizus per virš penkiolika konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Austrijoje bei Prancūzijoje, 2017-2019 metais tapo Klaipėda Piano Masters akademijų laureatu, buvo remiamas Kopenhagos Tarptautinio bei Ballerup Sct. Jacob Rotary klubų. Naujausi Jono pasiekimai – antroji vieta IX tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse 2022-ųjų kovą bei DAAD stipendija, laimėta 2023-iųjų gegužę. Nuolat plėsdamas savo akiratį bei ieškodamas įkvėpimo Jonas taip pat jaučia didelę meilę portretinei bei meninių reportažų fotografijai, kreipdamas didelį dėmesį į moterų fotografių darbus ir XX a. pradžios fotografijos tradicijas; domisi akustinių garso įrašų režisavimu, kinematografija.

 

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
"Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas) Š 2023-12-30 19:00 Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius 13.80 - 17.00
Renginys "Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas)
Data / Laikas Š 2023-12-30 19:00
Renginio vieta Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Kaina 13.80 - 17.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 20% moksleiviams, studentams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji a. 2A Vilnius Lietuva
Organizatorius
Ars Lituanica, VšĮ
Jasinskio g. 14A-51, Vilnius
arslituanica@gmail.com/+37068754644
Įmonės kodas: 303224736
PVM kodas ND
Renginys "Pražūti malonumų sūkury!": Elena Sverdiolaitė (sopranas), Jonas Šopa (fortepijonas)
Data / Laikas Š 2023-12-30 19:00
Renginio vieta Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Kaina 13.80 - 17.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Kalėdos: "Vaikiškoji siuita. Koncertas visai šeimai" Kalėdos: "Vaikiškoji siuita. Koncertas visai šeimai" Vilniaus Rotušė, Vilnius
Pirkti bilietą Kalėdos: ''Schubert. Trio. Geniušas/Dėdinskaitė/Pyšniak'' Kalėdos: ''Schubert. Trio. Geniušas/Dėdinskaitė/Pyšniak'' Vilniaus Rotušė, Vilnius
Pirkti bilietą Koncertinis šokis: ''BOLERO-EXTENDED'' Koncertinis šokis: ''BOLERO-EXTENDED'' Vilniaus Rotušė, Vilnius
Pirkti bilietą Papildomas koncertas. Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai'' NaujasNaujasPapildomas koncertas. Naujieji metai: ''Vivaldi. Piazzolla. Metų laikai'' Vilniaus Rotušė, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti