Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Rhye - Vilnius

A 2018-08-21 20:00
Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Vilnius
33.00

„Rhye“ sugrįžta į Lietuvą! Rugpjūtį VU Botanikos sode Miloshas ieškos grožio ir dainuos apie meilę


Muzikos agentūra „8 Days A Week” yra ištikimi sau ir dovanoja dar vieną čia šiltai sutikto artisto sugrįžimą. Patvirtinta, kad šią vasarą į Vilnių atvyksta įsimylėjusių ir sudaužytų širdžių virpintojas - unikalaus balso savininkas Miloshas ir jo gyvenimo projektas „Rhye“.

Šįkart „Rhye“ kviečia į pasimatymą atvirame ore ir vietoje be stogo. Pats koncertas įvyks rugpjūčio 21-osios vakarą VU Botanikos sode. Panašu, kad šią vasarą tai bus karščiausias tokių koncertų taškas visame mieste.

Prieš trejus metus „Rhye“ jau skambėjo menų fabrike „Loftas“. Lietuviams šio kūrėjo muzika labai artima – tąkart visi bilietai buvo tiesiog iššluoti. Tai dar vienas koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Nuo – iki. Liūdininkai iki šiol dalinasi šiltais epitetais. Panašaus susidomėjimo tikimasi ir šiemet.

Pirmieji bilietai visada pigiau! Netaupyk, bet sutaupyk! Raginam bilietais pasirūpinti iš anksto. Bilietai brangs.

Miloshas norėtų, kad jūs išvis nieko apie jį nežinotumėte. Jo albumas „Woman“ muzikos pasaulį sudrebino lyg audra ir sudraskė ne vieną kietą širdį. Klausytojai desperatiškai mėgino suprasti, kas gi čia dainuoja. „Rhye“ slėpė savo veidą, vardą ir tapatybę. Dauguma tik vėliau sužinojo, kad šis aukštas, jausmingas balsas priklauso ne moteriai, o vyrui. „Norėjome, kad žmonės tiesiog klausytųsi muzikos ir patys susikurtų savo patirtį“, – dabar sako Miloshas.

„Rhye“ per tą laiką nukeliavo labai toli. Šiemet jie sugrįžta iš šešėlių į didžiąsias scenas. Naująjį albumą „Blood“ jie pristatys koncertiniame ture, kurį pradės tolimojoje Japonijoje ir Pietų Korėjoje, aplankys tokius Europos festivalius kaip „Primavera“ Barselonoje ir „Pukkelpop“ Belgijoje. O kur dar gausybė pasirodymų valstijose ir Kanadoje.

„Rhye“ muzika priskiriama soul pop arba alternatyvaus R&B žanrams. Milosho vokaliniai sugebėjimai lyginama su kultiniais „the xx“ ir jausmingąja „Grammy“ laureate Sade. Pernai „Rhye“ įrašė bendrą kūrinį „Break Apart“ su elektroninės muzikos žvaigžde Bonobo. Šis darbas Bonobo albume „Migration“ įrašytas antruoju numeriu. Pats albumas buvo nominuotas net dviem „Grammy“ apdovanojimams. Jo balsas taip pat skamba ir kito „Grammy“ nominanto J.Views albume.

Debiutinį „Rhye“ albumą „Woman“ 2013 m. išleido „Innovative Leisure“ ir „Polydor“ leidyklos. Jie rūpinasi tokių atlikėjų kaip Jamesas Blake‘as, Ellie Goulding ir Lana Del Ray leidyba. Tada muzikos žurnalistas Karolis Vyšniauskas apie „Rhye“ debiutą rašė taip: „Dar niekas apie meilę nedainavo taip tyrai.“

Pats albumas buvo pristatytas „Polaris“ apdovanojimui kaip geriausias Kanados albumas ir pelnė visuotinį kritikų pripažinimą. „Pitchfork“, „The Guardian“, „Rolling Stone“, „Spin“, „Uncut“, „The Line of Best Fit“ – visi jie žavėjosi seksualios naktinės romantikos kupinu įrašu. Šis dešimties kūrinių albumas puikiai buvo sutiktas ir Lietuvoje.

„Mane taip sujaudino jo trapumas, pažeidžiamumas, nuoširdumas. Tai tikra vyriškumo standartų griūtis. Ši muzika pakeitė mano gyvenimą – dabar aš pats save visiškai kitaip suvokiu“, – susijaudinimo neslėpė „Pitchfork“ kritikas.

Pagrindinis albumo singlas „Open“ šiandien „Spotify“ ir „YouTube“ platformose jau perklausytas beveik 100 milijonų kartų. Erotiški ir intriguojantys vaizdo klipai staiga tapo internetine sensacija. „Planavau su „Rhye“ pagroti kokius 15 koncertų. O baigėsi tuo, kad per 4 metus sugrojome beveik 500. Niekas su tuo pačiu albumu nekoncertuoja taip ilgai, bet mes vis gaudavome tiesiog neįtikėtinų pasiūlymų groti“, – pasakoja Miloshas.

Pats Miloshas gimė Toronte, Kanadoje. Jo tėtis buvo smuikininkas, tad ir sūnus, būdamas vos trejų metų, pradėjo mokytis griežti violončele. Kol jo bendraamžiai lakstydavo po kiemus, „Rhye“ siela grojo, piešė ir plaukiojo baseine. Jis pradėjo groti su savo tėčio kvartetu ir netgi pasirodė Karališkosios konservatorijos scenoje. Vėliau mokėsi dailės mokykloje. Ir pradėjo ieškoti naujų muzikinės išraiškos formų. Tad kaip tikras maištininkas įkūrė pankroko grupę, kurioje mušė būgnus. Dabar jis žavisi tokiais kūrėjais kaip „Radiohead“, „Aphex Twin“, „Squarepusher“ ir „Autechre“. Jam taip pat iki šiol artima klasikinė muzika, su kuria užaugo. Daug klausosi ir džiazo, bliuzo. Su ritmenbliuzo klasikais „The Platters“ Mike‘as netgi koncertavo kaip būgnininkas ir pritariantysis vokalistas. „Nesvarbu žanras. Visa tai yra muzika“, – apibendrina jis.

Pirmąjį „Rhye“ albumą Miloshui padėjo įrašyti danų prodiuseris Robinas Hannibalas, Vilniaus klube „Tamsta“ koncertavusios grupės „Quadron“ narys. Pastarasis ilgai buvo laikomas ir „Rhye“ nariu. Tik daug vėliau Miloshas paaiškino, kad „Rhye“ tėra jis vienas. Dabar jis kuria ir koncertuoja su visai kitais muzikantais.

Miloshas – tikras individualistas. Jo globą perėmė „Loma Vista Recordings“ leidykla. Būtent čia vasarį ir buvo išleistas antrasis „Rhye“ albumas „Blood“. Už viską jame atsakingas pats autorius. Jis netgi režisuoja užburiančius „Rhye“ vaizdo klipus. Albumo viršeliui jis nufotografavo nuogą savo mylimąją. Įdomi detalė - pirmojo albumo viršelyje taip pat nuoga nusifotografavo tuometinė jo žmona.

Naująsias savo balades jis kūrė remdamasis koncertuose sukaupta patirtimi. „Rhye“ siekė, kad dainos ypač įspūdingai skambėtų gyvai. Tad albume elektroniką pakeitė gyvi instrumentai – būgnai, analoginiai sintezatoriai, net legendiniai „Hammond“ vargonai ir „Leslie“ kolonėlių garsas. Visa tai atlikti gyvai Miloshui padeda muzikantai, dirbę su Kelis, Jhené Aiko ir Davidu Byrne‘u. Tad iš trumpalaikio projekto „Rhye“ virto solidžia ir visame pasaulyje geidžiama muzikos grupe.

Šiandien „Rhye“ tęsia grožio paieškas. Geismas, vienatvė, erotika, meilė – visa tai šįkart sumišę ir su išsiskyrimo patirtimis. „Rhye“ labai nuoširdžiai dainuoja apie pačius intymiausius jausmus. Jo kūryba gimsta iš aistros mylimoms moterims, tad ji artima kiekvienai širdžiai, kuri bent kartą ką nors mylėjo.

„Per koncertus matau daug verkiančių žmonių. Tai nepaprastai gražūs momentai. Jie stovi apsikabinę savo mylimą žmogų ir jų akyse blizga ašaros. Būtent tokios reakcijos ir siekiu“, – prisipažįsta muzikantas.

Miloshas nusprendė niekada niekam neatskleisti projekto pavadinimo reikšmės. Juk tikrai muzikai nereikia jokio konteksto. Geriausia muzika paveikia pačias sielos gelmes ir neturi konkretaus žanro. „Rhye“ kūryba yra tobulas to pavyzdys.

„Rhye“ viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”. Ši ambicinga kompanija jums jau atvežė britų grupę „alt-J“, tamsos dainių Ghostpoet, britų muzikos vunderkindą King Krule ir švedų muzikos kerėtoją Fever Ray. Jie taip pat yra švedų muzikos žvaigždžių Lykke Li ir Tove Lo, kanadiečių grupės „BadBadNotGood“, saldžiabalsio iš Los Andželo Moses Sumney ir niujorkiečių trijulės „Son Lux“ koncertų organizatoriai.

Vaizdo klipai:

Open: https://youtu.be/sng_CdAAw8M
The Fall: https://youtu.be/JJS5ywEIsA4
3 Days: https://youtu.be/Gkh5Glu-1Yo
Count To Five: https://youtu.be/JG03LvWb3kQ
Song For You: https://youtu.be/No9CLpAI1aI
Summer Days: https://youtu.be/qXtvsafQbrs
Please: https://youtu.be/ejcWz1ZRC9I

Gyvi įrašai:

NPR Music Tiny Desk Concert: https://youtu.be/YkkKUARRpeU
Last Dance (Live at Loftas): https://youtu.be/KJ2s5VgvOmE

Kolaboracijos:

Rhye x Bonobo: https://youtu.be/vhhkk69CxXc
Rhye x J.Views: https://youtu.be/62VmotZgkEY

Daugiau informacijos:

www.rhyemusic.com
www.instagram.com/rhye
www.facebook.com/RhyeMusic
www.youtube.com/RhyeVEVO
https://twitter.com/rhyemusic
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Rhye - Vilnius A 2018-08-21 20:00 Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Vilnius 33.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt


Pirmieji bilietai visada pigiau! Netaupyk, bet sutaupyk! Raginam bilietais pasirūpinti iš anksto. Bilietai brangs.


Vieša prekyba nuo gegužės 7 d. 10:00

Durys atidaromos: ~19:00
Renginio trukmė: ~3:00
Apšildanti grupė: ''Golden Parazyth''
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio.
Nuolaidos: netaikomosRenginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Kairėnų g. 43 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Aštuntas elementas UAB
Aštuntas elementas UAB
Viršuliškių g. 53B-7, LT-05126 Vilnius