Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Romantizmo transformacijos'': Darius Mažintas (fortepijonas)

S 2020-03-08 14:00
Paliesiaus dvaras, Ignalina
8.50 - 16.00

„Romantizmo transformacijos“

Darius Mažintas – šiuolaikinis lietuvių pianistas, kurio interpretacijos pasižymi savitomis ekspresijos formomis, preciziškumu ir subtilia atlikimo estetika. Atlikėjas baigė studijas LMTA (prof. Veronikos Vitaitės kl.,), įgijo meno licenciato laipsnį, stažavosi G. Verdi konservatorijoje Milane (Italija), tobulinosi fortepijoninės muzikos postmodernizmo kūrėjo, unikalių atlikimo strategijų autoriaus, legendinio pianisto Ivo Pogorelich (Kroatija) meistriškumo kursuose. Įvairių tarptautinių konkursų laureatas solinius rečitalius grojo festivaliuose „Aspen music festival“, „Westchester piano festival“, (JAV), „Somerakademie“(Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). 2011 m. debiutavo žymiojoje Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje. 2014 m. pianistas grojo Maskvos filharmonijoje su Pavelo Kogano vadovaujamu Maskvos valstybiniu simfoninių orkestru (dirigentė – Natalija Pamarčuk, Ukraina).

Į D. Mažinto kūrybinę biografiją patenka ir kamerinės muzikos žanras. Pianistas yra grojęs su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, o išsamus jo scenos partnerių sąrašas apima dainininkus Virgilijų Noreiką, Rafailą Karpį, Merūną Vitulskį, saksofonininką Petrą Vyšniauską, smuikininkus Pierre‘ą Amoyalį, tarptautinio Karalienės Elžbietos smuikininkų konkurso nugalėtoją Andrejų Baranovą bei kitus. Atlikėjas yra įrašęs keletą kompaktinių plokštelių, tarp kurių minėtinos „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su operos solistu Rafailu Karpiu (2012 m.)) bei autorinė plokštelė (2011 m.), kurią sudaro J. S. Bacho, L. van Bethoveno ir A. Skriabino kūriniai. D. Mažintas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premijos laureatas.

Reikšmingą pianisto sceninės veiklos dalį užima tarpdisciplininiai projektai, kurių metu į muzikinius pasirodymus integruojami kitų meno rūšių elementai bei šiuolaikinių technologijų teikiami interaktyvūs meniniai sprendimai. Svarbi atlikėjo veiklos dalis – kultūrinė misija, klasikinės muzikos sklaida, vykdant edukacinę, filantropinę, altruistinę veiklą.

Romantizmas – tai revoliucijos aistra, estetinio pasigėrėjimo skausmas, kūno ir dvasios priešprieša, materijos ir metafizikos sankirta mene ir už jo ribų, amžinoji kova tarp grožio ir dorovės principų šiems susikirtus, išsilaisvinimo siekis, gniaužtų laužymas, heroizmo pėdsakai. Tai – muzikos magija, sutirštinta ir hiperbolizuota meninių vertybių sąveika, prasilenkianti su bet kokiomis leistinomis santūrumo normomis. Romantizmas – tai veiksmas ir atoveiksmis vienu metu, maksimaliai intensyvus meno tankis ir emocijų išaukštinimo kulminacija, kurią pianistas Darius Mažintas atskleis per muzikinį spektrą.

Koncerto programa – F. Listo sonata h-moll ir keturios F. Šopeno baladės – Romantizmo transformacijoms iliustruoti parinkta neatsitiktinai. Šie kūriniai tarsi kertiniai akmenys reprezentuoja laisvės ir individualizmo epochos vertybių visumą, meninę logiką ir estetinių įvykių eigą. Juose įsiskverbęs muzikinis heroizmas, veržlumas, jausmingumas, išsivadavimas ir vaizduotė per meninę prizmę neišvengiamai praplės žiūrovų patirtinį lauką.

F. Šopenas – idealizuotos, beveik sakralios Romantizmo vizijos kūrėjas ir puoselėtojas, savo kūrybos etapais patvirtinantis antitezę tarp racionalumo ir emocinės sferos. O štai F. Listas – tai realus įrodymas meno istorijoje, kad bet kokias vientisumo ir vienareikšmiškumo prielaidas muzikoje galima – ir netgi būtina – kvestionuoti, kartu sugriaunant objektyvios tikrovės mitą.

Pasirodymo metu klausytojai iš arti pažvelgs į šio muzikinio judėjimo apraiškas šiandien ir netgi taps Romantizmo prisikėlimo liudytojais patys.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Romantizmo transformacijos'': Darius Mažintas (fortepijonas) S 2020-03-08 14:00 Paliesiaus dvaras, Ignalina 8.50 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 12 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Paliesiaus dvaras
Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas Mielagėnų seniūnija Ignalina Lietuva
Organizatorius
Paliesiaus dvaro asociacija
Bendoriškės k. 2, Bendoriškė Ignalinos r.
asociacija@paliesiausdvaras.lt; +37068347081
Įmonės kodas: 304436603
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Egidijus Buožis (fortepijonas, džiazas) Egidijus Buožis (fortepijonas, džiazas) Paliesiaus dvaras, Ignalina 8.50 - 21.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Kvartetas RELA(X) Kvartetas RELA(X) Paliesiaus dvaras, Ignalina 11.00 - 46.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė) Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė) Paliesiaus dvaras, Ignalina 46.00 - 61.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Kita teritorija: Arūnas Šlaustas (fortepijonas, Lietuva) NaujasNaujasKita teritorija: Arūnas Šlaustas (fortepijonas, Lietuva) Paliesiaus dvaras, Ignalina 16.00 - 21.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Ian Bostridge (vokalas, Jungtinė Karalystė) Ian Bostridge (vokalas, Jungtinė Karalystė) Paliesiaus dvaras, Ignalina 31.00 - 61.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!