logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Rūta Riketrė ir Zbignevas Ibelhauptas

Š 2022-07-09 20:00
Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
9.00 - 21.00

Pianistai Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas iš kitų Lietuvos atlikėjų išsiskiria ne tik tuo, kad jau nuo 1989-ųjų nenuilsdami puoselėja fortepijoninio dueto žanrą. Šie menininkai patraukia dėmesį įdomiai formuojamomis programomis, atvirais, į platesnius multikultūrinius kontekstus kreipiančiais požiūriais, interpretacinių stereotipų nesuvaržytomis idėjomis.

Nevengiantis publikos palepinti virtuozine bravūra fortepijoninis ansamblis puikiai išlaiko ir visus asketiškojo akademizmo standartus, o tuo pačiu drąsiai, kartais net provokuojančiai, klausytojus kviečia pasižvalgyti po dar neištirtas naujosios muzikos platybes.

Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas yra baigę Lietuvos  muzikos ir teatro akademiją ir jos asistentūrą – stažuotę. Abu pianistai yra tarprespublikinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatai,  1991 m. pelnė tarptautinio  fortepijoninių duetų konkurso Romoje laurus, o 2001 m. tapo „Auksinio disko“ laureatais. 1997 m. Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto dueto menas buvo įvertintas Lietuvos Nacionaline kultūros ir meno premija.

Šis fortepijoninis duetas nuolat kviečiamas dalyvauti Lietuvoje bei užsienyje rengiamuose muzikiniuose projektuose. Pianistų atliekama muzika skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Kanadoje (Music Niagara), Liublianos vasaros festivalyje Slovėnijoje, Lenkijoje („Varšuvos ruduo“ ir „Silezijos šiuolaikinės muzikos dienos“), Danijoje (Musikhost), Vokietijoje (Usedomer Musik Festival), Baltarusijoje (Duettissimo -2011), Rusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lietuvoje (Vilniaus, Pažaislio, Thomo Manno festivaliai, „Gaida“, „Iš arti“, „Marių klavyrai“) ir daugelyje kitų.

Duetas bendradarbiavo su daugeliu dainininkų, instrumentalistų, chorų, orkestrų, dirigentų.

Rūta ir Zbignevas koncertavo su Lenkijos Radijo nacionaliniu simfoniniu, Baltarusijos valstybiniu kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu bei Kauno kameriniu orkestrais, kuriems dirigavo Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Robertas Šervenikas, Modestas Pitrėnas, Jose Serebrier,  Davidas Geringas, Arturo Tamayo, Olivier Grangean,  Viačeslav Volič ir kt.

Dueto rečitalių buvo surengta Japonijoje, JAV, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kitose valstybėse. Ansamblis buvo pakviestas dalyvauti svarbiuose Vilnius – Europos kultūros sostinė, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginiuose Lietuvoje bei užsienyje. Jų koncertai transliuojami Lietuvos bei Europos radijo stočių programose, įgrota nemažai radijo ir televizijos įrašų, išleistos kompaktinės plokštelės. Apie duetą sukurta LRT laida „Nacionalinis turtas“, išleista E. Ignatonio knyga „Variacijos fortepijonų dueto tema“.

Didžiuliame šio dueto sukauptame repertuare – kūriniai dviem fortepijonams ir fortepijonui keturioms rankoms nuo baroko epochos iki mūsų dienų, jo koncertuose skamba retai atliekami kūriniai.

Atvirumas naujovėms, interpretacinis lankstumas ir atlikimo precizika padėjo pelnyti išskirtinę reputaciją šiuolaikinės muzikos atlikimo srityje: duetas daug dėmesio skiria XX ir XXI a. muzikos propagavimui, yra daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių iniciatorius bei pirmasis atlikėjas.

Greta koncertinės veiklos abu pianistai dėsto fortepijono ir fortepijoninio ansamblio disciplinas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra Fortepijono katedros profesoriai. Dėsto meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje, yra respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri nariai.

 

Programa:

F. Schubert – Charakteringas maršas Nr.1 C-dur, D968b

F. Schubert – Fantazija f-moll, D940

M. K. Čiurlionis – Ekspromtas fis-moll,  VL181 ( K. Grybausko transkr.)

E. Grieg – Siuitos „Peras Giuntas“ fragmentai:

                   Auštantis rytas

                   Anitros šokis

                   Kalnų karaliaus uoloje

J. Brahms – 2 vengrų šokiai: nr.2  d-moll, nr.6 Des – dur

A. Dvořák – 2 slavų šokiai: op.72 nr.2 e-moll, op.46 nr.1 C-dur

M.Ravel – Feria iš „Ispaniškos rapsodijos“

 

Festivalį organizuoja VšĮ „Klasika LT“.

Daugiau informacijos apie Tarptautinį M.K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org.

 

 

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Rūta Riketrė ir Zbignevas Ibelhauptas Š 2022-07-09 20:00 Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 9.00 - 21.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 5 iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos:
- 30% studentams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Palangos Kurhauzo koncertų salė
Grafų Tiškevičių al. 1 Palanga Lietuva
Organizatorius
Klasika LT, VšĮ
Šeimyniškių 42-20 Vilnius
apramogos@gmail.com / +37063970702
Įmonės kodas: 302857888
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Ukrainos paramos koncertas. Dmytro Gnativ, fleita (Ukraina-JAV), Paulius Andersson (Lietuva-Danija) PopuliarusPopuliarusUkrainos paramos koncertas. Dmytro Gnativ, fleita (Ukraina-JAV), Paulius Andersson (Lietuva-Danija) Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 9.00 - 21.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Įėjimas nemokamas Festivalio preliudas Jaunųjų atlikėjų maratonas NemokamasNemokamasFestivalio preliudas Jaunųjų atlikėjų maratonas Birutės parko rotonda, Palanga Nemokama
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Festivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos orkestras ir solistai PopuliarusPopuliarusFestivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos orkestras ir solistai Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 11.00 - 15.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Petro Geniušo rečitalis PopuliarusPopuliarusPetro Geniušo rečitalis Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 10.00 - 25.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Lucas Lopez Lopez (baritonas, Ispanija) ir Vilija Kuprevičienė (sopranas, Lietuva) PopuliarusPopuliarusLucas Lopez Lopez (baritonas, Ispanija) ir Vilija Kuprevičienė (sopranas, Lietuva) Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 9.00 - 21.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!