logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis

K 2023-06-15 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda

Sarsuela
Koncertinio sezono pabaigos koncertas salėje
 

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis
Muzikos vadovas ir koncepcijos autorius Vladimiras Prudnikovas
Dirigentas Martynas Staškus
Režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė
Scenografė Gintarė Jonaitytė
Kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė
Šviesų dailininkas Levas Kleinas
Solistai: Ieva Juozapaitytė, Steponas Zonys, Gabrielė Lileikaitė, Tomas Pavilionis, Austėja Zinkevičiūtė, Juozas Janužas, Ieva Balčiūnaitė–Tarasevičienė, Gintaras Liutkevičius


Paskutinis Klaipėdos koncertų salės renginys prieš vasaros sezono koncertus – ispaniškos muzikos operetė „Sarsuela“, kurią pristato Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Iš įvairių arijų ir dainų sukonstruoto spektaklio žvaigždės – jaunosios kartos operos solistai. Vasariškas dainų ir šokių vakaras Klaipėdos koncertų salėje įvyks birželio 15 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą. 


Sarsuela – ispanų nacionalinis muzikinio teatro žanras, derinantis vokalinius numerius, dialogus ir šokį. „Gastroliuojant Ispanijoje, teko matyti daug sarsuelos ir flamenko spektaklių, kurių trukmė – nuo 15 minučių iki trijų ar net keturių valandų. Mano idėja buvo surinkti geriausius muzikinius numerius iš daugelio tokių vaidinimų ir sukurti juos jungiančią istoriją“, – pasakojo „Sarsuelos“ koncepcijos autorius ir muzikos vadovas Vladimiras Prudnikovas. Jo sukonstruotas spektaklis prieš 2 metus atgijo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir iki šiol yra vienas mylimiausių tiems, kurie į teatrą ateina pasimėgauti gražia muzika, talentingais atlikėjais, įsijausti į personažų išgyvenimus bei kelioms valandoms pamiršti kasdienybės rūpesčius. 


V. Prudnikovas pabrėžia: „Nors sarsuelų muzika labai graži, melodinga, bet sudėtinga atlikti – virtuoziškos arijos, plati dinaminė skalė, taip pat neatsiejamas pietietiškas temperamentas, charakterių spalvingumas. Tos muzikos abejingai atlikti negali – ji tiesiog neskambės. Joje turi pajusti pietų karštį, vyno skonį, tamsiaakės ispanės viliones...“ Jis ne tik atrinko muzikinius kūrinius, tačiau ir sukūrė libretą, remdamasis garsiausių sarsuelos kompozitorių – Ruperto Chapi, Francisco Asenjo Barbieri, Tomo Bretóno, Manuelio Fernándezo Caballero, Pablo Sorozábalo bei kitų – muzika. 
Šis žanras dažnai laikomas operetės variantu, bet sarsuela turi ir vien jai būdingų bruožų, pavyzdžiui jos siužetas būtinai plėtojasi kokioje nors Ispanijos provincijoje, o muzikoje girdėti tradicinės ispanų muzikos įtaka. Lietuviškojoje sarsuelos versijoje skamba ne tik šiam žanrui būdingos melodijos, bet ir kiti Ispanijos ritmai, kaip antai flamenkas ar ispaniškoje terpėje anapus Atlanto suklestėjęs tango. 


„Sarsuelos“ veiksmas vyksta nedidelio Andalūzijos miestelio šeimos tavernoje, apsuptoje jaukios žalumos ir šilumos, kurioje vakarais muzikuoja tavernos orkestras. Spektaklį pastatė režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė, dirigentas Martynas Staškus, scenografė Gintarė Jonaitytė, kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, šviesų dailininkas Levas Kleinas. „Sarsuela“ buvo kurta turint tikslą, kad, priešingai nei didieji LNOBT spektakliai, galėtų būti išvežama į kitas Lietuvos scenas. 
Operetės personažus įkūnys operos solistai: Ieva Juozapaitytė (sopranas), Steponas Zonys (baritonas), Gabrielė Lileikaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Austėja Zinkevičiūtė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), šokėja Ieva Balčiūnaitė-Tarasevičienė ir aktorius bei režisierius Gintaras Liutkevičius. Tarp jų yra ir neseniai į didžiąją sceną įžengusių talentų, ir jau ją prisijaukinusių, apdovanojimais pripažintų solistų, pavyzdžiui, du metus iš eilės Metų solistu tapęs Steponas Zonys. 


„Sarsuelos“ solistai dainuoja ispaniškai, kalba lietuviškai, daug vaidina ir savo kūnų judesiais. „Mūsų spektaklyje flamenko šoka ne profesionalūs šokėjai, o dainininkai. Jiems teko galynėtis su sudėtingomis sinkopinių ritmų virtinėmis, kai viena yra dainuojama, o kita šokama“, – pasakojo spektaklio režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė, su atlikėjais repetuojanti prieš laukiamą pasirodymą Klaipėdoje. 


M. Staškaus temperamentingai diriguojama „Sarsuela“ bus tarsi tyro oro gurkšnis visiems, pavargusiems nuo šiandienos aktualijų. Joje bus daug saulės, šilumos ir tikrų jausmų, daug aistringos muzikos, tango ir flamenko šokių. Tai paskutinis sezono koncertas salės viduje, vėliau susitiksime „Klaipėdos kariliono festivalyje“ ir koncertuose parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės! 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis K 2023-06-15 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 1.20 - 19.20
Renginys Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis
Data / Laikas K 2023-06-15 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 19.20
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 100 % Klaipėdos meno mokyklų (S.Šimkaus konservatorijos, E. Balsio gimnazijos,J. Karoso muzikos, J. Kačinsko muzikos, A. Brako dailės, LMTA Klaipėdos fakulteto) moksleiviams ir studentams (nuolaida netaikoma Bilietai.lt aptarnavimo mokesčiui).
- 100 % neįgaliesiems. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 25 % su klaipėdiečio kortele (į nuolaidos laukelį suveskite kortelės numerį; nuolaida taikoma 1 bilietui; kontrolės metu būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą). 
- 10 % perkant 20 ir daugiau
 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Klaipėdos koncertų salė
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
info@koncertusale.lt / (846) 410559
Įmonės kodas: 300101372
Renginys Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis
Data / Laikas K 2023-06-15 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 19.20
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Pirkti bilietą Kokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa NaujasNaujasKokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
Pirkti bilietą Kokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa NaujasNaujasKokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
Pirkti bilietą ROYCE X | Vasaros koncertų ciklas ROYCE X | Vasaros koncertų ciklas Parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės, Klaipėda
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti