logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

K 2023-05-25 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Naujai aranžuotą kūrinį atliks net du orkestrai – Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras. Drauge su jais gros kviestiniai muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio, dainuos žymus litvakų tenoras Rafailas Karpis. Jungtiniam kolektyvui diriguos Modestas Barkauskas.

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” – tai 15 dalių muzikinė kelionė, kurios metu klausytojai skries laiku ir per muzikinę prizmę susipažins su svarbiausiomis Izraelio ir Lietuvos istorijos akimirkomis. Šio kūrinio atlikimas Vilniaus miesto 700 metų jubiliejinėje programoje ir tuo pačiu Izraelio valstybės pasveikinimas su 75-uoju gimtadieniu yra labai prasmingas, nes penktoji šios šiuolaikinės simfonijos dalis yra Gedimino sapnas, o 10 ir 11 dalys pasakoja apie Izraelio valstybės atkūrimą 1948 metais.

Tai labai simboliška, nes švęsdami Vilniaus 700 metų jubiliejų, mes prisimename Gedimino laiškus, kuriuose Lietuvos Didysis Kunigaikštis į besikuriantį miestą pakvietė Europos amatininkus bei pirklius, su kuriais mūsų šalyje pradėjo kurtis ir pirmosios žydų bendruomenės. Ilgainiui Vilnius tapo labai svarbiu Europos žydų kultūros ir religijos centru, todėl buvo pramintas Šiaurės Jeruzale. Žydai šimtmečiais Lietuvoje kūrė gerbūvį ir jų istorija glaudžiai persipynė su lietuvių istorine patirtimi. Neišvengiamai šiuolaikinėje simfonijoje bus paliesta ir mūsų šaliai labai jautri Holokausto tema, įprasminant skaudžias patirtis kaip pamokas, kartu akcentuojant dabar Lietuvoje gyvenančių tautų vienybę ir šiltą tarpusavio santykį, ypač aktualų kaimynystėje vykstančio karo kontekste. Vienybę įprasmins šviesus koncerto finalas.

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” buvo sukurta Holokausto 80-mečio proga, o šio unikalaus kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidento rūmų kieme. Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT Plius: https://www.lrt.lt/mediateka/video/simfonija-is-siaures-jeruzales

Izraelio Nepriklausomybės 75-mečiui skirtame koncerte pirmą kartą nuskambės nauja kūrinio aranžuotė, kurią papildys gausesnis lietuvių liaudies instrumentų skambesys. Analogų neturinčiame kūrinyje klasikinė muzika persipina su egzotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis, lietuvių liaudies motyvais, klezmerio bei džiazo elementais. Tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų muzikos atspalvių turintis projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejančios kanklių, birbynių ir lumzdelio melodijos persipina su lietuvių ausiai retai girdėtų Artimųjų Rytų muzikos instrumentų garsais.

Atlikėjai:
Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras
·         Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras
·         Modestas Barkauskas – dirigentas
·         Rafailas Karpis – tenoras
·         Yaron Cherniak (Izraelis) – Persijos taras, sazas ir Hurdy-Gurdy
·         Jievaras Jasinskis – trombonas, šofaras
·         Tadas Daujotas – šofarai
·         Viktorija Miškinytė – šofaras
·         Haroldas Parulis – klarnetas
·         Laurynas Lapė – trimitas
·         Andrius Rekašius ir Sigitas Gailius – perkusija

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius 700, Izraelio ambasada Lietuvoje.

YouTube video: https://youtu.be/E7eQHcYrvOA

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės K 2023-05-25 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 15.76 - 33.00
Renginys Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
Data / Laikas K 2023-05-25 19:00
Renginio vieta Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Kaina 15.76 - 33.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:15
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su šeimos kortele
 

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Prabudimo orkestras, VšĮ
V.Vaitkaus 13-75 Vilnius
prabudimo@orkestras.org/+37063685502
Įmonės kodas: 304559381
Renginys Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
Data / Laikas K 2023-05-25 19:00
Renginio vieta Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Kaina 15.76 - 33.00
Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius. PAPILDOMAS GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius. PAPILDOMAS Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Pirkti bilietą GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Pirkti bilietą ONA KOLOBOVAITĖ ir EGIDIJUS BAVIKINAS | Ne tik apie meilę ONA KOLOBOVAITĖ ir EGIDIJUS BAVIKINAS | Ne tik apie meilę Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Pirkti bilietą STABAT MATER STABAT MATER Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti