Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ŠIMTMEČIO MOTERYS

S 2019-03-10 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.80 - 16.00
Kovo 10 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

ŠIMTMEČIO MOTERYS
Istorinis spektaklis

Vaidina
JURGA KALVAITYTĖ
NERINGA BULOTAITĖ


Dramaturgė: Ingrida Ragelskienė
Scenografė: Jurgita Jankutė
Kompozitorius: Antanas Kučinskas
Vaizdo projekcijos: Kornelijus Jaroševičius ir Nidas Kaniušas
Grimo dailininkė: Dalia Jovaišienė


Spektaklio idėjos autores – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktores N. Bulotaitę ir  J. Kalvaitytę bendram kūrybiniam procesui įkvėpė gimtasis Kauno miestas ir didžiulis noras permąstyti savo asmenines bei prosenelių patirtis, likimus. Pasak jų, bei viso būrio šio istorinio spektaklio autorių, savo pjesės pastatyme jie ieškojo atsakymų į klausimą, kas lietuviams šiandien yra pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, kovojusios už nepriklausomybę, užima mūsų amžininkų atmintyje? Tad spektaklis „Šimtmečio moterys“ skiriamas pirmosioms Lietuvos feministėms – garsiausioms Lietuvos tarpukario moterims, ponioms, damoms, kurios savo kūryba ir veikla prisidėjo prie valstybės atstatymo darbų.

Kūrinio siužetą įrėmina dvi kertinės datos – 1907 metais Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 metais – II Lietuvos moterų suvažiavimas. Scenoje netikėtais rakursais pristatomos dažnai literatūroje gan schematiškai vaizduojamos tokios legendinės moterys, kaip rašytojos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė, aktorė Ona Rymaitė bei visuomenininkė, leidėja Felicija Bortkevičienė. Tad aktorės N. Bulotaitė ir J. Kalvaitytė pateikdamos ištisą plejadą subtiliai sukurtų vaidmenų, išradingai keliauja šių moterų gyvenimo istorijomis, atskleidžia jų sudėtingų likimų peripetijas, perteikia ne tik jų vidinį, bet ir išorinį grožį, atkurdamos to laikotarpio moterų kostiumų madas, o taip pat priartina jas prie šiandienos, leidžia šiuolaikinei moteriai geriau suprasti Lietuvos moterų laisvėjimo istoriją.

Vaidinimo metu ekrane žiūrovai mato unikalius, archyvinius istorinio Kauno kadrus, Premjerą Augustiną Voldemarą, Prezidentą  Antaną Smetoną, ministrą Petrą Klimą, pirmąją šalies ponią Sofiją Smetonienę, rašytojas Žemaitę bei Petkevičaitę-Bitę ir kitus. Spektaklyje atskleidžiami mažai kam žinomi faktai apie tai, kaip Jadvyga Tūbelienė iš Lietuvos į Vokietiją batelyje slapta gabeno hercogo Viljamo Von Uracho sutikimą tapti Lietuvos karaliumi.  Dramoje daug ir kitų, unikalių istorinių įvykių bei fragmentų.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ŠIMTMEČIO MOTERYS S 2019-03-10 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva