logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Skambančios spalvų Jūros. Debussy ir Čiurlionis

A 2022-08-30 19:00
Valdovų rūmai, Vilnius
11.00 - 21.00

Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje 2022 m. rugpjūčio 30 d. 19 val. vasaros sezoną romantiniu polėkiu palydės Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninio dueto koncertinė programa „Skambančios spalvų jūros. Čiurlionis ir Debussy“.

Programa „Skambančios spalvų jūros. Čiurlionis ir Debussy“ kviečia klausytojus pirmą kartą istorijoje išgirsti vieno vakaro metu skambančius du epochinius dvidešimtojo amžiaus pradžios marinistinius simfoninius kūrinius, pradėtus kurti taip pačiais 1903 metais. Claude Debussy „Tris eskizus simfoniniam orkestrui „La mer“ („Jūra“) pabaigė 1905-aisiais, tais pačiais metais kūrinys buvo pristatytas, nors ir be didesnio pasisekimo, Paryžiaus klausytojams. Čiurlionis simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907-aisiais, tačiau pirmą kartą ji buvo atlikta tik 1936 metais, praėjus 25 metams po kompozitoriaus mirties, ir tą kartą be autoriaus partitūroje užrašytos vargonų partijos. Debussy marinistinis opusas vėliau tapo kertiniu dvidešimtojo amžiaus pradžios kūriniu, savo garsiniais, kompoziciniais sprendimais veikęs ne vieną kompozitorių, o monumentalioji  Čiurlionio „Jūra“ deja negalėjo pelnyti deramos vietos muzikos istorijoje.

„Todėl mes sukūrėme programą, kurioje grosime Debussy „La mer“ ir Čiurlionio „Jūrą“, kad šie du kūriniai, susiformavę dviejų genijų vizijoje tais pačiais metais, pagaliau, praėjus beveik šimtui dvidešimčiai metų, pagaliau simboliškai susitiktų vieno vakaro metu. Tikime, kad klausytojams bus neeilinė patirtis išklausyti dvi monumentalias jūras, turinčias labai daug bendro – juk ir Debussy, ir Čiurlionis buvo ypatingai jautrūs spalvos ir garso santykiui, giliai išgyveno gamtos stichiją. O dar viena intriga yra tai, kad šie kūriniai labai įdomiai atskleidžia, kaip tą pačią didingąją gamtos stichiją – jūrą – garsais perteikia du tuo pat metu gyvenę muzikos gigantai – impresionistas ir simbolistas.“ – teigia pianistas Rokas Zubovas.

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai kaip fortepijoninis duetas debiutavo 1997 metų pavasarį Čikagoje, Lemonto dailės galerijoje. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), Šveicarijoje (Heinricho Neihauzo institute Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Atlikėjai koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių, yra dažni tarptautinių festivalių dalyviai. Duetas atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų Zubovų duetui, pasaulines premjeras.

                      Šis koncertas yra www.700vilnius.lt programos dalis. Jis skiriamas Claude Debussy 160-osioms metinėms ir užbaigia koncertų ciklą „Skambantis Čiurlionio Vilnius“. Koncertą drauge rengia M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir Prancūzijos ambasada Vilniuje.

 

Bilietus platina www.bilietai.lt

 

Koncerto programa:

Claude Debussy (1862–1918)

Trys eskizai simfoniniam orkestrui „La mer“ / „Jūra“

1.      „De l’aube à midi sur la mer“ / „Jūra nuo aušros iki pusiaudienio“

2.      „Jeux de vagues“ / „Bangų žaismas”

3.      „Dialogue du vent et de la mer“/ „Vėjo ir bangų dialogas”

Kompozitoriaus transkripcija fortepijonui keturioms rankoms

 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)

Simfoninė poema „Jūra“

                            Jadvygos Čiurlionytės transkripcija fortepijonui keturioms rankoms

 

Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovas, fortepijoninis duetas

 

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Skambančios spalvų Jūros. Debussy ir Čiurlionis A 2022-08-30 19:00 Valdovų rūmai, Vilnius 11.00 - 21.00
Renginys Skambančios spalvų Jūros. Debussy ir Čiurlionis
Data / Laikas A 2022-08-30 19:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 11.00 - 21.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Valdovų rūmai
Katedros a. 4 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Tytuvėnų festivalis, VšĮ
Savanorių g. 10 Tytuvėnai
justas.piano@gmail.com / +37062062294
Įmonės kodas: 302679357
Renginys Skambančios spalvų Jūros. Debussy ir Čiurlionis
Data / Laikas A 2022-08-30 19:00
Renginio vieta Valdovų rūmai, Vilnius
Kaina 11.00 - 21.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Festivalio pabaigos koncertas Festivalio pabaigos koncertas Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia, Tytuvėnai 8.00 - 11.00
Išankstinis pardavimas baigėsi ABONEMENTAS Tytuvėnų festivalis 2022 ABONEMENTAS Tytuvėnų festivalis 2022 - Abonementas
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti