Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Sonetų įkvėpti

S 2019-04-28 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
12.80 - 16.00
SONETŲ ĮKVĖPTI

Atlikėjai
Agnė Stančikaitė,
sopranas
Vytautas Kiminius, birbynė
Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, fortepijonas

Programa
F. Liszt, A. Ponchielli, A. Salazar, V. Monti,
G. Kuprevičius, Z. Bružaitė, G. Svilainis ir kt.

Programoje „Sonetų įkvėpti“ slypi netikėtumo paslaptis: netikėta, kai klasikinį repertuarą atlieka birbynė, bet dar labiau – kai birbynė puikiai dera su operos solistės balsu. Užutrakyje girdėsime naują programą, kurioje birbynė atsiskleis kaip virtuoziškas, plataus tembrinio spektro instrumentas, tinkantis ne tik žanriškai įvairios solinės, bet ir skirtingų sudėčių kamerinės muzikos atlikimui. Skambės birbyne atliekami pasaulio klasikų kūriniai, o taip pat Ferenco Liszto „Petrarkos sonetai“ bei metų jubiliato Giedriaus Kuprevičiaus dainos, Zitos Bružaitės Sonetai bei Giedriaus Svilainio solo birbynei kūrinys „Būro metai“ (pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metų laikai“).

Agnė Stančikaitė mokėsi Rietavo meno mokykloje, studijavo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Vladimiro Prudnikovo ir prof. Reginos Maciūtės kl.). Tobulinosi garsių atlikėjų meistriškumo kursuose (Lilian Sukis, Thomas E. Bauer, Vera U. G. Scherr, Helena Kaupova, Bo Rosenkull, Jūratė Švedaitė-Waller, Gaiva Bandzinaitė, Violeta Urmanavičiūtė-Urmana, Martin Hellström). Solistė sulaukė pripažinimo ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Pirmasias premijas ji laimėjo konkursuose „Vox Rotary“ (2009), Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainavimo konkursas (2012), „XXI amžiaus menas“ (2014) ir kt.

Atlikėja aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose LMTA renginiuose, kituose meniniuose projektuose. Ji koncertuoja solo ir su kameriniais ansambliais ne tik didžiosiose Lietuvos scenose, bet ir Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje bei Rusijoje. Solistės repertuare – operos, oratorijos, kantatos ir dainos žanrai. A. Stančikaitė 2016-2017 m. sezone buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė-stažuotoja (vokalo pedagogė prof. Sigutė Stonytė) ir tuo metu paruošė šiuos operinius vaidmenis: Miuzetė, Mimi (G. Puccini „La Bohème“), Siuzana (W. A. Mozart „Figaro vedybos“). 2018 metais LNOBT premjeroje – Gintaro Sodeikos operoje „Post futurum“, solistė dainavo Jono Basanavičiaus žmonos Gabrielės Eleonoros partiją. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre A. Stančikaitė sukūrė Mimi vaidmenį (G. Puccini „La Bohème“).

Vytautas Kiminius – birbynininkas ir dirigentas, mokėsi Šilutės meno mokykloje (mok. Vytauto Vaičionio kl.), Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (mok. Vytauto Zelenio kl.), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur 2016 metais įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistro laipsnį (prof. Juozo Domarko kl.), o 2018 metais – atlikimo meno magistro laipsnį (prof. dr. Roberto Beinario kl.). Atlikimo meną V. Kiminius studijavo ir Veronos konservatorijoje „Evaristo Felice Dall‘abaco“(Alessandro Baccini kl.).

2013 m. V. Kiminius už tarptautinę veiklą buvo apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu, o 2016 m.– Švietimo ir mokslo ministrės padėkos raštu už kūrybinių idėjų įgyvendinimą rengiant Lietuvos moksleivių dainų šventės programą „Tu mums viena“ ir kultūros vertybių puoselėjimą dirbant su Lietuvos jaunimu.

Dar studijų metais atlikėjas pelnė Grand Prix tarptautiniame konkurse „Renaissance“ (Armėnija), tris kartus tapo Jono Švedo konkurso nugalėtoju bei pelnė I vietą tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje“ konkurse. Jaunas ir perspektyvus atlikėjas, savo koncertinėje veikloje vysto lietuvių liaudies instrumento – birbynės – galimybes. 2015 metais jis dalyvavo Vokietijos TV „Deustche Welle“ kanalu transliuotame projekte „The sound of Europe“ bei koncertavo Berlyno Finansų ministerijoje. Su orkestru „Traveling Youth Orchestra“ atlikėjas koncertavo kaip solistas ir kaip orkestro artistas daugelyje Europos šalių. Kaip dirigentas V. Kiminius koncertavo su Lietuvos bei Klaipėdos kameriniais orkestrais. 2016 metais jis buvo Lietuvos moksleivių dainų šventės „Ansamblių vakaro“ dirigentu.

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – pirmoji LMTA koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Ji tobulinosi įvairiose Europos aukštosiose muzikos mokyklose, tapo dviejų tarptautinių konkursų laureate. R. Mikelaitytė-Kašubienė septynerius metus dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, akompanavo daugeliui geriausių Lietuvos bei užsienio dainininkų.

Atlikėja daug dėmesio skiria kamerinės vokalinės muzikos propagavimui, šiuolaikinei muzikai, pati kuria kamerinės muzikos projektus, dalyvauja socialiniuose bei labdaros projektuose, rašo straipsnius kultūros temomis. Pianistė dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, daug koncertuoja – be 2013 ir 2015 metais įvykusių gastrolių JAV, ji koncertavo Irkutsko filharmonijoje, Maskvoje, Kaliningrade, Rygoje, Taline, Osle, Londone, Kopenhagoje, grojo prestižinėse Europos salėse (Miuncheno Gasteig, Bonos Beethovenhalle, Vienos Konzerthaus, Berlyno filharmonija ir kt.).

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sonetų įkvėpti S 2019-04-28 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva